Yeni Website Projesi Hakkında Fikir Ve Görüşler

7 Mesajlar 924 Okunma
smmexpress

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar kendıme aıt bır domaın ve hosting im var. Bunu okulumla ilgili küçük bir site açıp içine ders anlatımlarını ders notlarını koyabilecegim ufak caplı "php ogrenmek" adına bır sıte hazırlamak istiyorum fakat ;

- smf forum mu olmalı ?
- wordpress mi olmalı ?

Ve nasıl bır baslangıc yapmalıyım hala karar veremedım yardımcı olursanız sevinirim hatta karabukte olan arkadaslar ya da benımle calısmak isteyenler olursa neden olmasın.

Tabiki bunu belirteyim ben bu konunun uzmanı degılım bu siteyi php ögrenmek adına yapıyorum ve ogrenıyorum.

Ya da buna uygun onerebılecegınız temalar vs varsa paylasırsanız cok sevinirim..

İyi forumlar :)

wmaraci
reklam

Xin Xin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 19 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress sizi 3 adım ileri götürür...
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Xin adlı üyeden alıntı

Wordpress sizi 3 adım ileri götürür...

Ya wordpress iyi güzel ama bi forum havasında degıl yanı temalarına cok baktım arastırdım ama free temalar o kadar hosuma gıtmedı temada yapamıyorum ve malum öğrenciyiz temayı su an ıcın satın alamam :D

• Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 19 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Ya wordpress iyi güzel ama bi forum havasında degıl yanı temalarına cok baktım arastırdım ama free temalar o kadar hosuma gıtmedı temada yapamıyorum ve malum öğrenciyiz temayı su an ıcın satın alamam :D

Anladım derdini :) fakat internette güzel temaları biraz araştırırsan bulabilirsin forumda bazı arkadaşlar da yapmış oldukları güzel temalarını paylaşıyor. Göz at derim. Onun haricinde foruma benzeyen temalarda mevcut ama sanırım paralıydı onlar...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Xin adlı üyeden alıntı

Anladım derdini :) fakat internette güzel temaları biraz araştırırsan bulabilirsin forumda bazı arkadaşlar da yapmış oldukları güzel temalarını paylaşıyor. Göz at derim. Onun haricinde foruma benzeyen temalarda mevcut ama sanırım paralıydı onlar...

Evet işte onlar paralı . Şuan zaten wordpress im de forum arkadaslarımızın yaptıgı bır temayı kullanıyorum ama o portfolio tarzı bır tema :)

buradan << Buda site linki

• Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 19 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Evet işte onlar paralı . Şuan zaten wordpress im de forum arkadaslarımızın yaptıgı bır temayı kullanıyorum ama o portfolio tarzı bır tema :)

buradan << Buda site linki

Sitenizdeki tema bence çok güzelmiş, öneri olarak şunu söyleyebilirim ki sol da bulunan kırmızıyı kaldır :) onun haricinde yukarıda bulunan müzik scriptini arka planda oynatmaya bak :) Dilersen wordpress tema arayışlarına girebilirsin ama şuan kbubilisim.com da ki tema güzel tabi ihtiyaçlarını bilemem ne derecede karşılıyor veya karşılamıyor..

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Xin adlı üyeden alıntı

Sitenizdeki tema bence çok güzelmiş, öneri olarak şunu söyleyebilirim ki sol da bulunan kırmızıyı kaldır :) onun haricinde yukarıda bulunan müzik scriptini arka planda oynatmaya bak :) Dilersen wordpress tema arayışlarına girebilirsin ama şuan kbubilisim.com da ki tema güzel tabi ihtiyaçlarını bilemem ne derecede karşılıyor veya karşılamıyor..

O temayı wordpress e uyarlayana kadar neler cektım bilseniz :D Bunu wordpress e uyarlayan arkadas baya bır bastan savma yapmıs o yüzden biraz ugrastırmıştı.

1. Müzik zaten arkaplanda calıyordu , bazı arkadaslar rahatsızlık verıcı yanı sureklı calıyor kapatamıyorsun dedıler bende o yuzden bunu yapmıstım. :)

2. Kırmızı yazı konusunda haklısınız

3. İhtiyaçları karsılamaktaan zıyade söyledigim gibi bu temayı wordpresse uyarlayan arkadas baya şeyi atlayarak uyarlamıs o yuzden bazı yerlerde sııkıntı cıkartabılıyor yanı bu daha benım duzenlemıs oldugum ıyı halı yanı dusunun :) Bu yüzden baska bır tema arayısına gırdım ve şöyle bir sorun var normalde o konuların oldugu bölüme tekrar konu ekledıgımde orası yana dogru kayıyordu ama işte uyarlayan arkadas yapamamış galiba ben konu ekledıgımde sureklı asagı dogru doluyor orası ve göze batıyor onu nasıl duzeltebilirim ?

Tesekkür ederim.. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al