freelance iş ilanları

Twitter Geri Adım Attı!

13 Mesajlar 2.757 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdiye kadar Türkiye'de bir avukat dahi bulundurmayan kurum, Twitter 24 saat bile geçmeden Türkiyedeki ELİG avukatlık bürosuyla anlaştı. Avukat Gönenç Gürkaynak acil olarak Ankaraya uçuş gerçekleştiriyor ve hükümetle-twitter arasındaki görüşmeler büyük ihtimalle bugünden itibaren başlıyor. Alınan mahkeme kararlarını yerine getirmediği için kapatılan Twitter, Türkiye'nin isteklerini yerine getirmek için harekete geçti.

Kaynaklar

http://www.ensonhaber.com/twitter-geri-adim-atti-2014-03-21.html
http://siyaset.milliyet.com.tr/twitter-dan-flas-turkiye-hamlesi/siyaset/detay/1855089/default.htm

Aslında olay bu kadar basitti, hükümet mahkeme sonuçları için muhattap bulamamaktan şikayetçiydi artık muhattap bulunduğuna göre bugün yarın tekrar açılacaktır.
asilturk1

kişi bu mesajı beğendi.

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad
wmaraci
reklam

GorkeM GorkeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek .
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
İyi oldu böyle türkiyeyi pısırık olarak görmesinler :D
sosyaloyuncu

kişi bu mesajı beğendi.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Twitterin kapatilmasina kesinlikle karsiyim lakin , her ulkede burosu olan, vergi veren ve o ulkenin yasaklarina tabi olan bir sirket, ulkemde yayin yapmak istiyorsa Turkiye Cumhuriyetini dikkate alacak
MGurkan xpserkan SelimAtalay

kişi bu mesajı beğendi.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

asilturk1 asilturk1 www.oyunpaylas.net Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tekstil işcisi
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 25 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

GorkeM adlı üyeden alıntı

İyi oldu böyle türkiyeyi pısırık olarak görmesinler :D

aynen..

wmaraci
wmaraci

SelimAtalay SelimAtalay iOS Medya Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 35 / 76
  • Ticaret 12, (%100)

weblozi adlı üyeden alıntı

Twitterin kapatilmasina kesinlikle karsiyim lakin , her ulkede burosu olan, vergi veren ve o ulkenin yasaklarina tabi olan bir sirket, ulkemde yayin yapmak istiyorsa Turkiye Cumhuriyetini dikkate alacak

Düşüncemiz aynı +1
xpserkan weblozi ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Herşeyin hayırlısı diyorum.

• Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Ogulcan adlı üyeden alıntı

E o halde Twitter geri adım atmış olmuyor ki, başlıkta bir hata var (:

Türkiyede temsilcilik açmamak için direnen bir şirket bu olay üstüne Türkiye de temsilci ayarlıyorsa bu geri adım atmak olmuyor mu ? Farklı türkçe mi konuşuyoruz ?

Bu bakış açısı ve imzanızda "makale yazımı" ? hmm çok kaliteli yazıyosunuzdur eminim...

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

Türkiyede temsilcilik açmamak için direnen bir şirket bu olay üstüne Türkiye de temsilci ayarlıyorsa bu geri adım atmak olmuyor mu ? Farklı türkçe mi konuşuyoruz ?

Bu bakış açısı ve imzanızda "makale yazımı" ? hmm çok kaliteli yazıyosunuzdur eminim...

Bu saldırgan tavrınızın sebebini merak ettim doğrusu. Ülke gündemi sizi bir hayli streste gark eylemiş sanırım (: Bir taraf bir saldırı yapıyor ve diğer tarafta karşılık veriyor. Sadece buradan bakıldığında Twitter'ın bir adım attığı yönünde bir sonuç alıyoruz. Ben Twitter'ın bu zamana kadar Türkiye'de temsilcilik açıp açmaması hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilim. Dolayısıyla olayların evveliyatını sizin kadar derinlemesine irdeleyemediğim ve bakış açımı ona göre şekillendiremediğim için sizden özür dilemem gerekiyor sanırım (: Çünkü yorumunuza bakacak olursak oldukça büyük bir suç işlemiş gibi duruyorum...

• Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Ogulcan adlı üyeden alıntı

Bu saldırgan tavrınızın sebebini merak ettim doğrusu. Ülke gündemi sizi bir hayli streste gark eylemiş sanırım (: Bir taraf bir saldırı yapıyor ve diğer tarafta karşılık veriyor. Sadece buradan bakıldığında Twitter'ın bir adım attığı yönünde bir sonuç alıyoruz. Ben Twitter'ın bu zamana kadar Türkiye'de temsilcilik açıp açmaması hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilim. Dolayısıyla olayların evveliyatını sizin kadar derinlemesine irdeleyemediğim ve bakış açımı ona göre şekillendiremediğim için sizden özür dilemem gerekiyor sanırım (: Çünkü yorumunuza bakacak olursak oldukça büyük bir suç işlemiş gibi duruyorum...

Yazdığım mesajlarda gülücük işareti kullanıp kullanmama göre mi saldırgan olup olmadığım anlaşılıyor ? Yazım dilimiz aynı aramızdaki fark siz gülücük koymanın bişey olduğunu sanıyorsunuz. Olay hakkında bilginiz yoksa ona göre yorum yaparsınız, kesin hüküm vermezsiniz. Cahil cesaretinden kurtulun önce ;) (gülücük koyayımda bu sefer başka yere çekmeye çalışmayın)

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

Yazdığım mesajlarda gülücük işareti kullanıp kullanmama göre mi saldırgan olup olmadığım anlaşılıyor ? Yazım dilimiz aynı aramızdaki fark siz gülücük koymanın bişey olduğunu sanıyorsunuz. Olay hakkında bilginiz yoksa ona göre yorum yaparsınız, kesin hüküm vermezsiniz. Cahil cesaretinden kurtulun önce ;) (gülücük koyayımda bu sefer başka yere çekmeye çalışmayın)

"Bu bakış açısı ve imzanızda "makale yazımı" ? hmm çok kaliteli yazıyosunuzdur eminim..."

Cümlesinden ne anlamam gerekiyor acaba? Ufak bir yanlış algının sonucunda yapılan ufak yanlış bir yoruma cevaben sarf ettiğiniz bu gereksiz aşağılayıcı sözler karşısında sanırım olayı durup dururken benim bir yere çektiğim değil sizin bir yere çektiğiniz çıkarımını yapmak daha mantıklı kalıyor. Siz bana gelip durumu asgari bir dilde de olsa izah etseydiniz ben size; "Pardon, yanlış anlamışım." diyecektim ve olayı kapatacaktık. Neyse konu ile alakasız daha fazla girdi olmaması için uzatmayacağım. Cevap verecekseniz önemli mesaj ile verirseniz memnun olurum, zira buradan vereceğiniz bir cevaba karşılık vermeyeceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al