wmaraci reklam

Bu Projeyi Kodlamak Ne Kadar Tutar Sizce

16 Mesajlar 2.081 Okunma
wmaraci reklam

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir bilişim firması kurmak istiyoruz ve buna ilk önce bir yazılımlarıyla başlamak istiyoruz.
Bir lisans sistemi yazdırmak istiyorum:
İlk önce yazılı anlatım yapayım sonra listeleme yaparım:
Bir x müşterimiz var.Şirketin tasarladığı bir tasarımı satın almak istiyor ve lisansal.xxx.xxx giriyor.üye ol kısmına gelince:
Ad xxxx
Soy adı: xxxx
Eposta: xxxx
Şifre:xxxx
Tel. Numarası: xxx
Seçeneklerini doldurup bize kayıt oluyor.Ardından panele kredi yüklüyor.Bu kredilerin yettiği bir temayı seçebiliyor ve kredi ile alış veriş yaptığı an ona bir bildiri geliyor ve indirme linki veriliyor.Tabi bu link koruma için en fazla 3 defa kullanılabiliyor.
Şimdi yöneticiler tasarımı siteye yüklüyorlar arkadaş satın aldığı zaman otomatikman domain lisansı yapılıyor ve indirme linki veriliyor.Müşteri en fazla 3 domainine bu tasarımı lisanslayıp indirebiliyor.Buraya kadar bunu yapmakta ne var ki diyen arkadaşlar da olabilir.Tabi bu lisansın bir de süresi olacak.PHP tasarımlara bile süre lisansı koyabileceğiz ve ona göre fiyatlandırma yapacağız.Mesela kullanan arkadaş memnun kalmadımı aylık 8-10 tl fiyatı olacak bu tasarımın ondan sonra isterse kullanmasın.
Daha sonra tabii bide lisansın kırılıp internete düşme olayı var buna %100 engel olma gibi bir şey yok ama yapılabilirmi bilmiyorum bir adet kod gömeceğiz programa ve lisansız bir domain tespit edilince kesinlikle kullanımına izin vermeyecek Ve bu uyarı sunucudan tüm dosyalar tamamen silinene kadar kalacak.Bir nevi bıktırma taktiği uygulayacağız.Sunucudan silmiyorsa siteye erişemeyecek.
Tabi bir de bu işin yönetim paneli olacak:
Yönetim panelinide liste yaparken yazacağım:

• Şık giriş yap ve ya üye ol sayfası

• Tasarım seçerken domain lisans süreside ayarlayabilme ve ona göre fiyat biçebilme.

• Domain yönetim paneli

• Domain yönetim panelinde lisanslanan domainlerin bilgileri gözükecek (alan kişi vs)

• Domain yönetimi bölümünde lisans süresi uzatımı,lisans durdurması,lisansın silinmesi,uyarı mesajı gönderme,aynı kişi tarafından lisanslanan tasarımlar ve domain adresleri gibi şeyler olacak.

• Kişiye verilecek panel adresinden site istatistiklerini görebilecek.Anlık kaç kişi var,günlük tekil ziyaretçi vs.

• Lisansız kullanmaya çalışan domainler görülebilecek.Sunucuya yükledikleri zaman lisanssız olduğu için siteye erişemeyecekler dosyalarını silene kadar.

• Özel kullanıcı paneli.

• Destek modülü canlı destek ve ticket özelliği.

Aklıma gelenler şu anlık bunlar.Bunları yaptırmaya kalksam ne kadar tutar acaba.
Şu an parayı denklemeye çalışıyoruz.
Max 150 tl verebiliriz.(Parası denkleşirse tabiki)

Şu an kesin bir şey yok ama bilişimi kurmadan alt yapısını oluşturalım diyoruz.
MT2 gm paneli ve site tasarımı kodlatılacak oda yaklaşık 150 tl civarı tutmasını planlıyoruz.

Dediğim gibi daha ortada bir şey yok ama projeler hazır.Mesela bu projeyi ne kadara kodlatabiliriz.(Tekrar yazayım max 150 tl düşünüyoruz.Bilişim kurulmaya kesin karar verilirse iş yaptırılacaktır.Bunun gibi bir projeyi uygun bir fiyatta yapmakta anlaşabiliriz diyen ama o an maddi durumum iyi olmadığı için reddettiğim bir arkadaş vardı mesaj kotasını sıfırladığım için geri bulamadım.)
Fikirlerinizi bekliyoruz

wmaraci
reklam

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Bu proje için 150 değil de 1500 deseydiniz anlardım sizi fakat 150 lira için bir tasarım ancak olur oda anasayfa tasarımı yapılır alt sayfa bir tanede yapacak arkadaş hediye eder galiba.
bygormo

kişi bu mesajı beğendi.

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

Max 150 tl verebiliriz

Heralde yanlış yazmışsın 1500 felan mı yazacaktın bilmiyorum fakat 150 cidden yazmışsan konuyu sildir veya fiyatı arttır :) Bu fiyata tasarım bile olmaz ki sen yazarken 150 liraya bunların olabileceğine inanıyomusun ? Hepten yazılım işini bitirdini helal olsun size bu sistem 1500 liraya bile olmaz ama olsun diyorum yazılımcının saati 60 liraya geliyoken sen 150 lira yazmışsın :D
halilozcevik bygormo

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetGuler AhmetGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 129 / 55
  • Ticaret 24, (%100)
150 Liraya tek sayfa arayüz çizmezler.
Muhsin ASLAN nettebilgi bygormo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)
150 değil, 1500 olsa o bile az olurdu.
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
İlk önce İoncube paketi al bence arkadaş. Bütün dosyaları şifrelemek için. 200 Dolar galiba fiyatı. Süreli lisanslama da yapıyor.
Sonra git download autentication eklentilerinden birini satın al. İndirilebilir ürün satmaya yarayan wordpress eklentileri.
Destek modülü için Codecanyon dan canlı destek ve hosting firmalarındaki gibi bir ticket sistemi satın al (ortalama 40 Dolar).
Sonra yıllık 69 Dolara lisans kontrol merkezine üye ol ve sitenin lisanslamasını ve takibini o sisteme bırak (Galiba onlinelicensingsystem.com bu işi profesyonelce yapan.)
Banka iş ortaklıklarına katıl ve 3D Secure sistemi al.

Bunları ilk önce kendin yapki sonra 150 TL'ye arayüz tasarımını yaptırırsın.
denizci88 khazadum

kişi bu mesajı beğendi.

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Fiyat konusunda bilgim yok ama proje çok güzel ve bence tutar...

denizci88 denizci88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 62 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

İlk önce İoncube paketi al bence arkadaş. Bütün dosyaları şifrelemek için. 200 Dolar galiba fiyatı. Süreli lisanslama da yapıyor.
Sonra git download autentication eklentilerinden birini satın al. İndirilebilir ürün satmaya yarayan wordpress eklentileri.
Destek modülü için Codecanyon dan canlı destek ve hosting firmalarındaki gibi bir ticket sistemi satın al (ortalama 40 Dolar).
Sonra yıllık 69 Dolara lisans kontrol merkezine üye ol ve sitenin lisanslamasını ve takibini o sisteme bırak (Galiba onlinelicensingsystem.com bu işi profesyonelce yapan.)
Banka iş ortaklıklarına katıl ve 3D Secure sistemi al.

Bunları ilk önce kendin yapki sonra 150 TL'ye arayüz tasarımını yaptırırsın.

En ekonomik çözüm.

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Benimle aynı fikirde olan çok arkadaş varmış demekki 150 liralık adam değiliz hala!
nettebilgi bygormo

kişi bu mesajı beğendi.

mumicreative mumicreative Siz Hepiniz Biz İkimiz :P Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 23 / 12
  • Ticaret 30, (%97)
E kopyala yapıştır ve youtube'den bir iki kısa video ile iş bişiler kapanların olduğu bir mecradayız bunu unuttuk sanırım Ben projeyi okudum hoş fakat sonra o fiyatı göründe epk gerçekçi gelmedi..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al