wmaraci reklam
lidertakipci

Blog İçin Önerileriniz

7 Mesajlar 812 Okunma
wmaraci reklam

AlpayDeniz AlpayDeniz softern.blogspot.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Abilerim kardeşlerim. Birkaç senedir blog yazıyordum güncel teknoloji ve oyun bloglarım var. Ancak bu branşlarda çok çok fazla rakip var. Aslında bu yüzden internet çöp bloglarla dolu. Fazla rakibin olması bloga ziyareti azaltıyor buda yazarın canını çok sıkıyor. Her neyse lafıma geleyim.

İngilizceyle aram çok iyi ve çok seviyorum her fırsatta yabancı bir arkadaş edinmeye çalışıyorum. Çok ilgili olmamın yanı sıra hem kendi ingilizce bilgimi geliştirip hemde bildiklerimi okurlara aktarma amaçlı bir ingilizce eğitim blogu açmayı düşünüyorum.

İlk olarak parasal bir yatırım yapmıyıp Bloggerla grafik ve uygulamadan çok bilgiye dayalı bir blog açmayı düşünüyorum. İlerleyen dönemlerde para yatırabileceğimi düşündüğüm zaman değiştirebilirim. Ayrıca internette çok fazla düzgün ingilizceyle alakalı türkçe kaynak bulamadım. Blogumun hazır olduğunu hissettiğimde reklam alıp en azından küçük bir cep harçlığı çıkarmayı düşünüyorum.

Sizce ingilizce üzerinemi açmalıyım blogumu? Yoksa sizin önerdiğiniz bir blog türü varmı sakın Moda-Sağlık falan demeyin :D belki dövüş sporları olabilir. (Vücut geliştirme veya Dövüş Sporlarıyla aram iyidir.

Satılık Facebook sayfaları ve Twitter hesapları için PM atınız...
wmaraci
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
kişisel blog yaz. yazılarını beğenirlerse binlerce takipçiye. burası önemli bak " takipçiye " sahip olursun. sürekli zamanlı takipçin olur.

PoLo PoLo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İletişim - Telefon
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

kişisel blog yaz. yazılarını beğenirlerse binlerce takipçiye. burası önemli bak " takipçiye " sahip olursun. sürekli zamanlı takipçin olur.

Bunun içinde daha fazla uğraş ve daha fazla takipçi edinmeye çalışman gerekir.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

PoLo adlı üyeden alıntı

Bunun içinde daha fazla uğraş ve daha fazla takipçi edinmeye çalışman gerekir.

kişisel blog yani ne kadar uğraşman gerekir ki ? kişisel blog kavramı Türkiye'de bambaşka bir yapıya kaydırılıyor.

blog yazısı için ne bir tema nede bir grafik çalışması gerekir. eğer iyi yazıyorsan bu yeterlidir. keşfedildiğinde zaten iş biter.

örnek olarak bir çok kadın blog verebilirim. erkek blog malesef yok denecek kadar az

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Kişisel blog olayı bana biraz ters gibi hocam çok etkili bir anlatım kabiliyetimde yok. birkaç denemem olmuştu aslında kendi yazdıklarımı da beğenmiştim ama elimi sürmedim pek. Bu arada size katılıyorum birçok bayanın kişisel bloglarını biliyorum ve takip ediyorum dediğin gibi etkileyici yazan fazla erkek blogcu yok.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bloga yazacağınız tüm yazılar akademik bilgi niteliğinde olmasına gerek yok. blog yazmayyı seven biri gibi görünüyorsunuz. sempatik bir dille teknoloji ve oyun konularında mükemmel yazılar çıkarabilirsin. "resmi olayım da iyi bir yazar olduğum anlaşılsın" düşüncesini kafandan çıkar. bir kere de kendi kelimelerini kullanarak yaz bakalım neler olacak :)

ben erkek bir blogçuyum :P

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Fazla resmi olmamaya çalışıyorum zaten çok resmi yazılar bir süre sonra okuyucuyu da sıkar. Fazla abartmadan samimi bir dil kullanmaya çalışıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al