Arkadaşlar yazıma başlarken reklam firmalarından çok çeken arkadaşlara selam gönderiyorum :) .Değinmek istediğim konu reklam firmalarının sitelerimiz kirletip bize az para vermesi.Biliyorsunuz dünyada adsense gibi bir reklam devi var.Adsense onayladı ne yapacağım? İşte can alıcı soru bu :) Adsense onaylaması ilginç bir durum değil.Ancak iyi hitli bir siteniz yoksa Adsense zaten yalan oluyor.Bazen adsense kabul etmiyor.Sakin olun ben geldim :) Şimdi size sitenizden alternatif para kazanma yöntemlerini kısaca anlatacağım.

• Link Satmak (Backlink) : Bu yöntem çok kazançlı olmasına karşın fazla kullanımında google ile sorun yaşayabilirsiniz.Kendi kategorinize uygun sitelerden iş alırsanız daha sağlıklı bir işlem yapmış olursunuz. (Aylık ortalama 50 TL)

• Banner Reklam : Birçok şirket veya kurum hiti yüksek olan sitelere reklam vermekten kaçınmaz bu oldukça kazançlı bir iştir.Hitiniz yüksekse yolunuzu bulursunuz :) (Aylık Ortalama 50 TL)

• Link Kısaltmak : Link kısaltmak sosyal medyayı kullanan siteler için bulunmaz bir nimetir :) Çünkü link kısaltmak çok kazançlı bir iştir eğer yazılarınızın linkini kısaltarak paylaşırsanız çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.(BC.VC uzun vadede 20k gösterime 30 dolar (60 TL) veriyor.)

• Tanıtım Yazıları : Sitesinin tanıtımını yapmak isteyen kişiler okur sayınız yüksekse bu konuda size gelir.Siz de ona yardımcı olursunuz :) (Haftalık Ortalama 20 TL)

Arkadaşlar bu analizleri ortalama bir site içini yaptım umarım yardımcı olmuşumdur...