freelance iş ilanları

Adsense mail, onaylanma ve adsense hakkında genel bilgi verebilicek?

17 Mesajlar 2.591 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu konuyu hem kendim için hemde başkaları da yararlansın diye açmak istedim öncelikle Adsense reklam almak bugünlerde baya zor gibi görünüyor. Ben kendi sorunumu söylemek istiyorum öncelikle youtube adsense hesabımı mı iptal edip aynı mail hesabından normal adsense başvurusunda bulundum ve başvuru cevabı bekledim. Herhangi bir mail gelmeden adsense giriş yaptığımda şöyle bir ekran gördüm;

Reklam birimi yapıp siteme ekledim fakat mail gelmemesi kafamı çok karıştırmıştı. 1 Gün sonra bu adsense hesabını da iptal ederek farklı bir gmail adresi ile tekrar başvuruda bulundum. Mail yine gelmemişti ve yine aynı ekranla karşı karşıyayım şuan hala aynı durumdayım sizce ne yapmalıyım?

Diğer Sorular Konu Dışı Yardımcı Olabilecek;
-Google Adsense aşamaları ayrıntılı olarak nedir?
-Hangi aşamalarda ne yapılmalıdır?
-Mail hangi aşamalarda ve ne zaman gelmelidir?
-Mail gelmesi için ne yapılmalıdır?
-

melankolia adlı üyeden alıntı

Bu arada arkadaşlar dernek sitemize adsense başvurusunda bulundum yetersiz içerik ve google politikalarıyla uyumlu değil diye geri dönüş yaptılar ben başvuruyu daha önceden başka sitem için yaptığım ve aynı maili aldığım mail hesabından yaptım acaba otomatikmi atıyorlar bu maili.

Başkalarının soruları da varsa yorum atarak sorabilir buraya eklerim. Cevaplarda soruların altına eklenicek. Teşekkürler şimdiden arkadaşlar :)

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam reklam kodunu yerleştirdikten sonra hemen dakikasında yollamazlar haralde bende birkeresinde 1.onaydan geçtim kodu ekledim siteye 1-2 gün içinde gelmişti biraz beklemede fayda var sanırım..

Bu arada arkadaşlar dernek sitemize adsense başvurusunda bulundum yetersiz içerik ve google politikalarıyla uyumlu değil diye geri dönüş yaptılar ben başvuruyu daha önceden başka sitem için yaptığım ve aynı maili aldığım mail hesabından yaptım acaba otomatikmi atıyorlar bu maili.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam reklam kodunu yerleştirdikten sonra hemen dakikasında yollamazlar haralde bende birkeresinde 1.onaydan geçtim kodu ekledim siteye 1-2 gün içinde gelmişti biraz beklemede fayda var sanırım..

Hocam beklerim sorun olmaz benim merak ettiğim mail gelmeden neden hemen reklam kodları bölümü açıldı hesap etkin değil demesi lazım değil mi yani girdiğimde direk açıldı adsense ama ortada mail yok O.o

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
bende başvuru yaptım, 2 hafta sonra kabul edildim. Şimdi de 18 gün falan oldu ama hala ikinci onay maili gelmedi. bekliyoruz..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Byaliozer adlı üyeden alıntı

bende başvuru yaptım, 2 hafta sonra kabul edildim. Şimdi de 18 gün falan oldu ama hala ikinci onay maili gelmedi. bekliyoruz..

hocam konuda gördüğünüz resim ile karşılaşmadan önce mail gelmiş miydi? İnşallah kabul edilirsiniz

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

onur194 adlı üyeden alıntı

hocam konuda gördüğünüz resim ile karşılaşmadan önce mail gelmiş miydi? İnşallah kabul edilirsiniz

hocam o sizin ilk gördüğünüz ekran, ilk başvurudan sonra adsenseye girdiğinde görünen ekrandır. Bu ekran ilk onay aşamasıdır. Bu ekran dan sonra onaylanırsanız ikinci onay aşamasına geçiliyor. Burada sizden reklam brimi oluşturup sitenize eklemeniz isteniyor. Sonra ekledikten sonra tekrardan ikinci onay maili geliyor. Onaylandıysan ve reklamlar görünmeye başladıysa kazanmaya başlıyorsun.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

hocam o sizin ilk gördüğünüz ekran, ilk başvurudan sonra adsenseye girdiğinde görünen ekrandır. Bu ekran ilk onay aşamasıdır. Bu ekran dan sonra onaylanırsanız ikinci onay aşamasına geçiliyor. Burada sizden reklam brimi oluşturup sitenize eklemeniz isteniyor. Sonra ekledikten sonra tekrardan ikinci onay maili geliyor. Onaylandıysan ve reklamlar görünmeye başladıysa kazanmaya başlıyorsun.

hocam sorun o değil benim anlatmak istediğim ben başvuru yaptıktan sonra mail gelmedi yani 1. aşamayı geçtiniz diye ben adsenseye bir gireyim bakayım dedim o ekranla karşılaştım yani normal mi bu? mail almadan geldi bu ekran bana

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam zaten bu ilk görüntü. Yani herhangi bir mail gelmemesi normal.

Sizin şuan siteniz kontrol ediliyor. Kabul edilmiş değilsiniz yani. Onay alırsanız, sizden reklam birimi oluşturup sitenize eklemenizii ve daha sonra sitede görünmese de bunu google görebiliyor. Google daha detaylı inceleme yaparak sitede İkinci onay maili yolluyor. Ondan sonra artık adsensem var diyebiliyorsun.

Eğer sende hala bu şekildeyse ekran görüntüsü, sen kabul edilmemişsin hala, bekliyorsun. Ben her başvurduğumda 2 haftada cevap geliyordu. Sizin ne kadar oldu
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Sizin şuan siteniz kontrol ediliyor. Kabul edilmiş değilsiniz yani. Onay alırsanız, sizden reklam birimi oluşturup sitenize eklemenizii ve daha sonra sitede görünmese de bunu google görebiliyor. Google daha detaylı inceleme yaparak sitede İkinci onay maili yolluyor. Ondan sonra artık adsensem var diyebiliyorsun.

Eğer sende hala bu şekildeyse ekran görüntüsü, sen kabul edilmemişsin hala, bekliyorsun. Ben her başvurduğumda 2 haftada cevap geliyordu. Sizin ne kadar oldu

hocam 3 gün oldu daha

Ek Olarak:

sizin için bir soru ekliyeyim ben en iyisi 2. onay süreci ne kadar sürer diye

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

onur194 adlı üyeden alıntı

sizin için bir soru ekliyeyim ben en iyisi 2. onay süreci ne kadar sürer diye

Eklemenize gerek yok hocam :) Bunu kimse bilemez. Google ile ilgili hiçbirşeyin net cevabı olamaz hocam.

Pr güncellemesi ne zaman gelir ?
Bir sonraki algoritma güncellemesi ne zaman olur ?
Google sitemi ne sıklıkla indexler ?
Google ziyaretçim ne zaman artar ?
Adsense ilk onay ne kadar sürer ?
Adsense ikinci onay ne kadar sürer ?

Bu ve buna benzer birçok sorunun cevabı soru işaretidir. Kimse bilemez, fakat taminler olur.

Ben mesela üçüncü başvurumda google sitemi onayladı ve her başvurduğumda tam 2 hafta da cevap verdi fakat bazılarına 1 haftada bazılarına da 1 ayda cevap geldiği oluyor.

Bilmem anlatabildim mi :)

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al