wmaraci reklam

bu site nasıl dayanıyor ?

5 Mesajlar 1.563 Okunma
wmaraci reklam

guncelnet guncelnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek iktisat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 50 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar çoğunuz bilir donanımhaber sitesini can sıkıntısına gtmetrix ten hız ve boyutuna baktım şoke oldum :D:D ana sayfa 14 MB ve 13 sn yede yuklenıyor gtmetrıx e gore sınıfta kalıyo ama sıte popüleritesi tartışılmaz :D merak ettiğim kaç sunucu ve kaç bin gb trafik yiyor :D:D
sitenin reklamdaki rekor sayısınıda unutmamak lazım bi ara saydım 22 tane reklam vardı :D

wmaraci
reklam

S4L1M S4L1M Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SeninFilminHD´de Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
en nefret ettiğim forumlardan biri o birde frmtr

Ek Olarak:

S4L1M adlı üyeden alıntı

en nefret ettiğim forumlardan biri o birde frmtr

Adamlarn amacı sadece para kazanmak
guncelnet Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

DengeSiz DengeSiz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tasarım & Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
yigiti öldür hakkını ver aslında aspx formatında olmasa şöyle wmaracı gibi ve benzeri sistem olsa daha büyük populer olurdu herhalde ama adam parayla oynuyordu herhalde
guncelnet Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

chieffker chieffker Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Solmaz 2014 int hiz kurucu yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

DengeSiz adlı üyeden alıntı

yigiti öldür hakkını ver aslında aspx formatında olmasa şöyle wmaracı gibi ve benzeri sistem olsa daha büyük populer olurdu herhalde ama adam parayla oynuyordu herhalde

aspx olmasıyla ne alakası var asp diye küçük gördüğünüz dil linuxda bile doğru ayarlanırsa php den hızlı bir dildir asp.net önden derleniyor php gibi kullanıcı istek yolladığı anda derlenmiyor
mumicreative

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Donanım Haber alışılmış bir forum olduğu için bu kadar popüler. Kullanmakta oldukları yazılım ASP Playground. Bu forum sistemini çok iyi biliyorum. Forumun temeli üzerine o kadar çok oynama yapıldıki, sürüm güncellemelerini dahi yapmadılar. Şu anda kullandıkları yazılımın üstüne çok rahat bir 20 güncelleme daha çıktı. ASP Playground'ın son görünümü şu şekilde.

Trafiğe gelecek olursak; kendi sunucularında zaten Trafik problemi yaşamazlar. Tek bir site bir sunucuda barınıyor. Bu sunucunun özellikleri ise Hosting şirketlerinin 30-40 site barındırdıkları makineleri ile aynı özelliklerde. Belkide çok daha fazlası. Bir sunucuya verilecek maksimum para senelik 3,500 TL'dir. Donanım haber için senelik 3,500 TL ödemek, sigara içen birinin günde bir paket sigara alması gibi birşeydir.

Neden hızlı açılıyor?
Kullandıkları forum scripti dünyanın en iyi ASP forum yazılımı olarak gösterilen yazılım. Ana makine özellikleride iyi olunca, 13MB gibi bir verinin yüklenmeside o kadar fazla sürmüyor. Sonuçta sunucuların işlemcisi saniyede milyarlarca işlem yapabilme yeteneklerine sahip.

Gireceğim forum projesinde kullanacağım forum yazılımı kesinlikle ASP Playground olacak. Herkesin aklındaki tek soru Türkçe dil paketi varmı olacak ama Türkçe dil desteği sunmuyorlardı en son. Bununla ilgili bir mail göndermiştim, Türkçe dil paketinin sunulmadığı söylenmişti. Türk piyasasında geride kalma nedenleride ASP olması, Türkçe dil desteğinin bulunmaması ve destek sitelerinin olmayışı bana göre.
JpnTr26 narhosting

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al