wmaraci reklam
lidertakipci

Backlink Nedir ? Ne işe yarar

7 Mesajlar 1.393 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

arifcinar arifcinar www.arifcinar.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Başka bir sitenin yapmış oldugunuz siteye referans olmasına Backlink denir.

PageRank Google ‘ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0 ‘dan 10 ‘a kadar olan bir puanlama sistemidir.

Bu deger genel olarak özgün(kendinizin yazdıgı,çalışma vs) bir içerige, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı sağlayan sayfaların kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Pagerank deger sistemi sayesinde tüm sitelerin 0 ile 10 arasında pagerank degerlerine sahiptirler.

Örnegin:Wmaraci,facebook,google,*** gibi siteler Pagerank degeri yüksek sitelerdendir.

Sayfanıza gelen linklere hangi Pagerank puanına sahip siteden geldi çok önemlidir.

Şöyle ki ; sizin sitenizin Pagerank puanı 3 Pagerank puanı 7 olan bir sayfadan Backlink aldınız arama motorları bu durumu şöyle algılayacak;Bu siteye Pr puanı 7 olan bir site link veriyor öyleyse demekki bu site güvenilir ve özgün diyerek sitenize artık olumlu bir gözle bakıyor.

Arama motorlarında daha yüksek SEO puanı ve sıralarda çıkmanıza hemde sizin Pr puanınızı artmasına etkisi oluyor.
Backlink sistemi tıpkı gerçek hayatınız da çevrenizin ne kadar geniş yada nitelikli yakınlarınızın olmasına benzetebilirsiniz. Gerçek hayatla Backlink sistemini harmanlayıp bir örnek vermek gerekirse çok zengin ve saygın arkadaşlarınız var ve Backlink vererek sizi değer kişilere (sitelere) tavsiye ediyor gibi düşünebilirsiniz.

Az sayıda Yüksek PageRank puanına sahip sitelerden Backlink almak, çok sayıda Düşük Pr puanına sahip siteden Backlink almaktan çok daha etkilidir.

Sayfamıza Backlink almanın yararı oldugu gibi dış bağlantı (sitenizden başka bir siteye) vermeniz ne kadar az olur ise
SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu) açısından o kadar iyidir.

Kaynak: http://www.arifcinar.net/backlink-nedir-ne-ise-yarar/

Yaşadığın yeri cennet yapamadığın sürece kaçtığın her yer cehennemdir.
wmaraci
reklam

mazidag mazidag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek dış cephe kaplama domain alim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
nerelerden alinir peki

• Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

mazidag adlı üyeden alıntı

nerelerden alinir peki

makalemde yazdıgım gibi pagerank'ı yüksek siteler ve yaptıgınız işle alaka olan siteler örnek verecek olursak;
***.net fuub.net wmaraci.com saten üyeliginiz var bu sitelerde başka aktif forum bilmiyorum bilenler varsa ekleyebiliriz

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar çok önemli bir sorum olacak sitem için daha önce google tarafından banlanmış bir siteden link almış olmamın bir zararı var mıdır? link vericem siteme banlanmış siteden dofollow link versem zararı olurmu?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar çok önemli bir sorum olacak sitem için daha önce google tarafından banlanmış bir siteden link almış olmamın bir zararı var mıdır? link vericem siteme banlanmış siteden dofollow link versem zararı olurmu?

Bana kalırsa google tarafından üzeri çizilmiş olan bir sitenin referanslıgı ne kadar faydalır olur bi muamma bence.
Pr ne kadar yüksek olursa olsun google sonuç itibari ile banlamış yani google gözünde kötü bir site olmuş.
Tamamen kendi görüşüm bunlar.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

arifcinar adlı üyeden alıntı

Bana kalırsa google tarafından üzeri çizilmiş olan bir sitenin referanslıgı ne kadar faydalır olur bi muamma bence.
Pr ne kadar yüksek olursa olsun google sonuç itibari ile banlamış yani google gözünde kötü bir site olmuş.
Tamamen kendi görüşüm bunlar.

Benim görüşüm de bu yönde google gözünde kötü bir itibarı olan site fakat cezadan çıkalı uzun zaman oldu. Bazen " her şeye yeniden başlayamaz mıyız google <3 " diyesim geliyor..

Şaka bir yana olumlusuz bir etkisi olur mu? yani google şunu der mi hırsızın bana referans gösterdiği kişiye de güvenilmez şeklinde...

• Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Benim görüşüm de bu yönde google gözünde kötü bir itibarı olan site fakat cezadan çıkalı uzun zaman oldu. Bazen " her şeye yeniden başlayamaz mıyız google <3 " diyesim geliyor..

Şaka bir yana olumlusuz bir etkisi olur mu? yani google şunu der mi hırsızın bana referans gösterdiği kişiye de güvenilmez şeklinde...

Referans pek fazla itibar gösterecegini sanmıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al