wmaraci reklam
lidertakipci

1000 tl bütçe ile ne yapabilirim?

32 Mesajlar 4.221 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Baş ağrıtmak mı :D Hocam adam gibi fikir beyan eden birini bulmuşumda ne baş ağrıması :) zevk duydum yazdıklarınızı okumaktan :)

Şunu da ekleyeyim. Konunun üzerine bal kaymak olsun.
Bir internet sitesi senin evladın gibidir.
Yeni bir Wordpress kurduğunda ilk yazı şu şekildedir:
"Merhaba Dünya (Hello World)"
Ya da hangi programla dilini öğrenirseniz öğrenin ilk öğretilen ders her zaman ekrana
"Merhaba Dünya (hello World)" yazdırmaktır. (PHP olsun, ASP olsun farketmez.)
Hiç düşündünüzmü neden Hello World.
Çünkü sen ilk yazdığın kodla sıfırdan birşey yaratıyorsun. Dünyaya ufacık bir kod parçası ekliyorsun. O da yeni doğmuş bir bebek gibi dünyaya gözlerini açınca Hello World , ben geldim diyor :)
Ne güzel düşünmüşler. Sen o kodları kendi bebeğin gibi büyütmelisin, geliştirmelisin. Zararlılardan korumalısın. Siten senin bebeğin gibi. Onu neyle doldurursan o şekilde gelişir. Kişiliği ona göre şekil bulur. Kötü yetiştirirsen , yaşlanınca seni sırtından vurur.
Atalarımızında bizden beklediği gibi, bizim bu web sitelerinden beklediğimiz zor günümüzde bize bakmasıdır. Para kazandırır, giren çıkan yorum yapan beğenen eleştiren sana ilham kaynağı olur, moral kaynağı olur.
:) vs vs....
reklamsiz fevzib Daryl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sahintayfun sahintayfun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hayvan Sever
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
phpfox scripti var nasıl sistem olduğunu tam bilmiyorum bir ara lisansı alıyordum aklımda iyi proje olmadığından vazgeçtim arkadaşlık sitesi olarak çok iyi görünüyor iyi giriş yaparsan kendine öz tutması çok yüksek

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Mehmet ARIK, bugüne kadar gördüğüm en mantıklı cevabı vermişsiniz. Bizim hiçbir cesaretimiz yok. Çünkü birbirinin aynı şeyler yaparak hala para kazanmaya çalışmaya çalışıyoruz. nereyi açsam kpss, aöf, kız oyunları var. teknoloji bloglarında ellerine almadıkları s5i ingilizce siteden alıp tanıtıyorlar. Kimi zaman diyorum ki, iyi ki bu kişiler her şeyi bilmiyorlar. Yoksa biz nasıl bu işten ekmek kazanırız. Bir websitesini markalaştırmazsanız asla para kazanamazsınız. Eğer seo, backlink v.s uğraşıyorsunuz arkadaşımızın dediği gibi kalitesiz bir siteyi bir yerlere getirmeye uğraşıyorsunuz. Bugün internet birbirinin aynı sitelerden geçilmiyor. Bir farkımız olmadığı sürece biz de o sitelere her gün bir yenisini ekliyoruz. Bana kalırsa arkadaşımızın en başta dediği gibi, cesaretli ve farklı işler yapmalıyız. Ben tv sektöründeyim. Sokakröportajlarını gördükçe, tv de boşu boşuna çalıştığımızı emek verdiğimizi hissediyorum. Adamlar her yerden reklam almaya başladılar. Alsınlar da zaten, çünkü bugüne kadar yapılmamış bir şeyi sonuna kadar sürdürerek devam ederseniz bir yerlere gelirsiniz. Yanlış anlamayın ama elinizde her türlü ekipman olsa da , onu kullanacak bilgi olmadığı sürece hiçbir şey yapamayacaksınız.

Yaklaşık 10 yıllık webmasterlık tecrübemden sonra ben buna kanaat getirdim. Birileri yapar, birileri bakar. Bu işler böyledir. Eğer gerçekten o cep telefonunu kırıp parçalamazsanız dikkat çekemezseniz. Nikon mu canon mu tartışmasında yüzlerce sayfa yazı yazmak yerine, her iki fotoğraf makinesini de havuza atıp daha sonrasında alev makinesinde yaktıktan sonra bir de üstüne miksere atarsanız paraya para demiyorsunuz.

Yazacak onca şey var da, konuyu daldan dala kondurmayayım. Ben de özeleştirimi yapmak istediğim için konuya katkıda bulundum.4

İnsan tabi blog yazacak, teknolojik konuları ele alacak... Buna hiçbir itirazım yok. Ama bundan para kazanma amacı gütmemelidir. Arka bahçen gibi düşüneceksin bunları. kafanı boşaltmak ya da zaman geçirmek için yapacaksın. mesela eskiler ne der bilirsiniz: kumarım yok, içkim yok :) bir tek websitesi ile uğraşıyorum. işte o uğraşı zamanla bir yerlere gelir. ilk websitesi yapmaya başladığımda önümde örnek bile yoktu. adsensein a sı yoktu. hiçbir amacım yoktu. sadece fikirlerimi yapmak, kafamı meşgul etmek için bir şeyler yapardım. adsensein ilk kayıtlı müşterilerinden olduğum halde ilk kez adsensei 2011 yılında internet sitelerime eklemeye başladım. Ne vardı biliyor musunuz, ben insanlara reklam göstermeyi ayıp olarak nitelerdim. Ona rağmen aldığım reklam tekliflerini duysanız, bugün dudaklarınız uçuklardı :) nereden nereye ama durum böyle...
CETINKAYAM HisLoN

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Valla bugüne kadar hicbir siteme makaledir seo calismasidir felan filan yapmadim yaptirmadim. İnsanin ki hepsi bos is ve size hic bir faydasi olmaz. Aslinda bunu bir ornek ile aciklamak gerekirse öylesine actigim bir websitem var ve bazen aklima gelen veya yakindigim hoşuma giden gibi şeyleri yayimladim bir baktim millet ilgileniyor ama bana gore çok saçma sapan şeylerdi. Yorumlar geliyor konularim paylasiliyor. Bu yüzden inancim su ki farklı ve istikrarlı bir İş yaparsaniz ne olursa olsun size kazandirr

www.sefikselli.com
wmaraci
wmaraci

Namaste Namaste Bildiği kadar kendisi... Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
bu siteye girdim gireli en çok faydasını gördüğüm konu bu oldu. Teşekkürler, hürmetler...
Storm

kişi bu mesajı beğendi.

Biz siyasi partilere değil, milli birliğe muhtacız. - M. Kemal Atatürk

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

hopdi adlı üyeden alıntı

Mehmet ARIK, bugüne kadar gördüğüm en mantıklı cevabı vermişsiniz. Bizim hiçbir cesaretimiz yok. Çünkü birbirinin aynı şeyler yaparak hala para kazanmaya çalışmaya çalışıyoruz. nereyi açsam kpss, aöf, kız oyunları var. teknoloji bloglarında ellerine almadıkları s5i ingilizce siteden alıp tanıtıyorlar. Kimi zaman diyorum ki, iyi ki bu kişiler her şeyi bilmiyorlar. Yoksa biz nasıl bu işten ekmek kazanırız. Bir websitesini markalaştırmazsanız asla para kazanamazsınız. Eğer seo, backlink v.s uğraşıyorsunuz arkadaşımızın dediği gibi kalitesiz bir siteyi bir yerlere getirmeye uğraşıyorsunuz. Bugün internet birbirinin aynı sitelerden geçilmiyor. Bir farkımız olmadığı sürece biz de o sitelere her gün bir yenisini ekliyoruz. Bana kalırsa arkadaşımızın en başta dediği gibi, cesaretli ve farklı işler yapmalıyız. Ben tv sektöründeyim. Sokakröportajlarını gördükçe, tv de boşu boşuna çalıştığımızı emek verdiğimizi hissediyorum. Adamlar her yerden reklam almaya başladılar. Alsınlar da zaten, çünkü bugüne kadar yapılmamış bir şeyi sonuna kadar sürdürerek devam ederseniz bir yerlere gelirsiniz. Yanlış anlamayın ama elinizde her türlü ekipman olsa da , onu kullanacak bilgi olmadığı sürece hiçbir şey yapamayacaksınız.

Yaklaşık 10 yıllık webmasterlık tecrübemden sonra ben buna kanaat getirdim. Birileri yapar, birileri bakar. Bu işler böyledir. Eğer gerçekten o cep telefonunu kırıp parçalamazsanız dikkat çekemezseniz. Nikon mu canon mu tartışmasında yüzlerce sayfa yazı yazmak yerine, her iki fotoğraf makinesini de havuza atıp daha sonrasında alev makinesinde yaktıktan sonra bir de üstüne miksere atarsanız paraya para demiyorsunuz.

Yazacak onca şey var da, konuyu daldan dala kondurmayayım. Ben de özeleştirimi yapmak istediğim için konuya katkıda bulundum.4

İnsan tabi blog yazacak, teknolojik konuları ele alacak... Buna hiçbir itirazım yok. Ama bundan para kazanma amacı gütmemelidir. Arka bahçen gibi düşüneceksin bunları. kafanı boşaltmak ya da zaman geçirmek için yapacaksın. mesela eskiler ne der bilirsiniz: kumarım yok, içkim yok :) bir tek websitesi ile uğraşıyorum. işte o uğraşı zamanla bir yerlere gelir. ilk websitesi yapmaya başladığımda önümde örnek bile yoktu. adsensein a sı yoktu. hiçbir amacım yoktu. sadece fikirlerimi yapmak, kafamı meşgul etmek için bir şeyler yapardım. adsensein ilk kayıtlı müşterilerinden olduğum halde ilk kez adsensei 2011 yılında internet sitelerime eklemeye başladım. Ne vardı biliyor musunuz, ben insanlara reklam göstermeyi ayıp olarak nitelerdim. Ona rağmen aldığım reklam tekliflerini duysanız, bugün dudaklarınız uçuklardı :) nereden nereye ama durum böyle...

Haklısın ve aynı şeyleri söylüyoruz.
Ve yine söyleyeyim, SEO kalitesiz sitelerin işidir. İnterneti çöplüğe çevirdiğiniz için çıktı aslında bu SEO olayları. Google bile Türkiye ile başa çıkamadı. Zamanında bir bildiri yayınlamıştı Google (Türkiye ofisini açtıktan sonra)
Dediler ki:
İncelememiz sonucunda Türkiye'de Google çok etkin bir şekilde kullanılıyor. Ortalamanın üzerinde bir arama kitlesi var. Türkiye'ye ofis açacağız vs vs...

Ofisi açtılar sonra şunu bildirdiler:

Malesef Türkiye'deki Google kullanım detaylarına indiğimiz zaman şunu gördük ve çok şaşırdık. Aslında Türkiye Google kullanıcıları arama motorumuzu yeni bir şeyler araştırmak için değil sitelere girmek için kullanmışlar.

Yani olay şu:
Adam Google'a Facebook yazıp aratıyor ve Facebook'a arama sonuçlarından giriyor.

Neyse işte, sonuç olarak herkes kendi işini yapsın. Sizlerden de ricam bilmiyorsanız birşeyler yapıp satmaya çalışmayın. Gidin eğitim alın, kendinizi geliştirin. Bizim işlerimiz de baltalamayın.
Storm

kişi bu mesajı beğendi.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Haklısın ve aynı şeyleri söylüyoruz.
Ve yine söyleyeyim, SEO kalitesiz sitelerin işidir. İnterneti çöplüğe çevirdiğiniz için çıktı aslında bu SEO olayları. Google bile Türkiye ile başa çıkamadı. Zamanında bir bildiri yayınlamıştı Google (Türkiye ofisini açtıktan sonra)
Dediler ki:
İncelememiz sonucunda Türkiye'de Google çok etkin bir şekilde kullanılıyor. Ortalamanın üzerinde bir arama kitlesi var. Türkiye'ye ofis açacağız vs vs...

Ofisi açtılar sonra şunu bildirdiler:

Malesef Türkiye'deki Google kullanım detaylarına indiğimiz zaman şunu gördük ve çok şaşırdık. Aslında Türkiye Google kullanıcıları arama motorumuzu yeni bir şeyler araştırmak için değil sitelere girmek için kullanmışlar.

Yani olay şu:
Adam Google'a Facebook yazıp aratıyor ve Facebook'a arama sonuçlarından giriyor.

Neyse işte, sonuç olarak herkes kendi işini yapsın. Sizlerden de ricam bilmiyorsanız birşeyler yapıp satmaya çalışmayın. Gidin eğitim alın, kendinizi geliştirin. Bizim işlerimiz de baltalamayın.

Peki o zaman size bir şey sorayım, blogunuz hiti kaç? SEO çalışması yaptırdınız mı? linkini paylaşın burada da görelim siz neler yapmışsınız. SEO kalitesiz sitelerin işi demeniz çok iddialı bir cümle, bir de sizin neler yaptığınızı görebilmemizi için site linkini bekliyorum.
halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Peki o zaman size bir şey sorayım, blogunuz hiti kaç? SEO çalışması yaptırdınız mı? linkini paylaşın burada da görelim siz neler yapmışsınız. SEO kalitesiz sitelerin işi demeniz çok iddialı bir cümle, bir de sizin neler yaptığınızı görebilmemizi için site linkini bekliyorum.

Özel mesaj gönderdim kardeş.
Bu konudaki diğer mesajlarımı da oku benim ne demek istediğimi anlarsın.
Ben diyorum ki, SEO ya para verip, düzenlemeler yaptırıp üst sıraya çıkmaya çalışan siteler kalitesizdir.
Zaten güzel içerikli, insana yararlı, kaliteli bir siten olsa sadece 2 kişye bile o siteyi göstermen yeter de artar. Ordan oraya yayılır siten. Anlayabiliyormusun?
Sende o SEO uzmanlarındansın heralde.
realcorumlu

kişi bu mesajı beğendi.

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Özel mesaj gönderdim kardeş.
Bu konudaki diğer mesajlarımı da oku benim ne demek istediğimi anlarsın.
Ben diyorum ki, SEO ya para verip, düzenlemeler yaptırıp üst sıraya çıkmaya çalışan siteler kalitesizdir.
Zaten güzel içerikli, insana yararlı, kaliteli bir siten olsa sadece 2 kişye bile o siteyi göstermen yeter de artar. Ordan oraya yayılır siten. Anlayabiliyormusun?
Sende o SEO uzmanlarındansın heralde.

Ben seo uzmanı değilim, sizin sitelerinize bakınca da yarglarınızın yanlış olduğu ortaya çıkıyor. 12 yıllık siteniz var alexada 2 milyonun üstündesiniz. Zaten söyleyecek başka söz yok.
halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

realcorumlu realcorumlu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 9, (%100)
Vala bende okudum bastan sona ben 14 senedir cesit cesit ugrastiktan sonra en sonunda buldum 150 bin ile 300 bin urun hali hazir ana firmalar tarafindan ekleniyor siparisi kendileri takip ediyor iadesi cartu curtu herseyi onlara ait bende sadece arkama yaslanip kac kisi urun almis bana kac puan vermis alt magazalarimdan ne kadar puanim gelmis onlara bakiyorum arada bir kampanyali urunlerin reklamini esimin dostumun face lerinde yapiyorum 130 daimi musterim var onlara mail sms atiyorum.. ticari taksilere sitemin linki sticer yaptik iste.. bu sekilde sukur 2 aydir sisteme dahil oldum ve benim dahil oldugumu sistemi anlatinca bizi bilen 13 atkadasimda altima onlarda kendi altlarina actilar sitelerini buyuyoruz hem benim hem onlarin satisi bize puan veriyor mart nisan ayinda gunluk ziyareyci sayisi 200 300 arasi degisiyor lakin 2000 tl lik ciro yapiyorum bundan da simdilik bana 90 ile 120 arasi kaliyor 1 yil sonrasini tahmin bile edemiyorum bundan dolayi hanima ogluma da 2 paket actim yayinda... yigitmarket nettemarketim acmak isterseniz referansli kefilli...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al