wmaraci reklam

Nasıl bir site açılmalıdır? Ne tür içerikli olmalıdır?

15 Mesajlar 2.668 Okunma
smmexpress

baypars baypars Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

estaril adlı üyeden alıntı

Bugün ne yaptım vs tarzı siteler yerine tumblr tarzı şeyler kullanılıyor artık.

Ayrıca webmaster forumundaki insanların çoğunluğunun isteği siteden kazanç sağlamak haliyle. Ama normal bi kullanıcıyı ele alırsak kadın bloglarında bugün ne yaptım tarzı yazılar onbinlerce kez okunabiliyor. Duygusal olarak yazılan kişisel bloglar genelde başarılı olurlar. O tür sitelerin kullanıcıları sadece senin karşılaştıklarından ayrıdır. gir çık yapan 500 kişi yerine girip saatlerce okuyan yorum yapan iletişim içinde olan 50-60 kişi daha iyidir.

Eğer kişisel site bir bayanın yaptıklarını anlatıyorsa kim okumaz ki :D

wmaraci
reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Bana kalırsa tüm bu yazılanlara nazaran bir tek şunu söyleyebilirim: "Her fikir tutmaz, her tutan iyi fikir değildir.". Misal arkadaşımız blog açmayın diyor ancak siz bana nasıl kamera tutulacağı ile ilgili ya da post prod. ile bilgiler verin bakın ben nasıl o bilgileri alıyorum. Her forum tutmaz, tutacağı kadar tutmuş diyeceksiniz ancak her şey hileden, hurdadan, downloaddan ibaret değil. siz bana balıkçılık forumu açın ben balık zamanlarını, nerede ne yeniri, ya da nasıl balık tutacağımı öğreneyim bakın nasıl bırakmıyorum sizi. bence her şey fikirden ibarettir. belki yemek siteleri tutmaz, ama şifalı yemeklerle ilgili bir site tutar. yani sizin dünyadaki duruşunuz, yaşadıklarınız, kültürünüz açacağınız websitesinin fikri ile doğru orantılıdır. Ortaokuldaki Türkçe öğretmenim ilk derstte perspektiften bahsetmişti. Bir konuya 10 kişi baksın, 10 tane farklı fikir ortaya çıkacaktır. Asıl amaç o fikirleri beyin süzgeçinden geçirip, kalbinizle eritip, tekrar sunumunu yapmaktır. zaten özgünlükteki amaç budur. özgün olacağım diyerek para kazanma amacı güderseniz yarı yolda kalırsınız. aynı şekilde tam tersi de böyle. bence arka bahçe olarak görün websitesini. fikirlerinizi filtresiz yayınlayın. kendinizi başkalarından para kazanma hayallerine kaptırırsanız debelenir durursunuz.
baypars

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Kardeşim bence git blogları bi dolaş :D sana en ufak bir örnek olarak bloghocam.blogspot.com'a bak derim. günlük en az 1-2 bin tekil hit'i vardır... + söylediklerin hepsi insanları yanıltıyor.

baypars baypars Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

Kardeşim bence git blogları bi dolaş :D sana en ufak bir örnek olarak bloghocam.blogspot.com'a bak derim. günlük en az 1-2 bin tekil hit'i vardır... + söylediklerin hepsi insanları yanıltıyor.

Hayla anlaşılmadı sanırım ben kişisel blogdan bahsediyorum. Gün içinde yapılanların siteye yazıldığı blogtan.

wmaraci
wmaraci

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Yanıltıcı ve tecrübesizce bir konu olmuş, yeni başlayanlar aldanmasın bence bu konuya.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al