xwebmaster adlı üyeden alıntı

Kardeşim ticaret konuları sadece e-ticaret bölümünde konuşulur sen şimdi buradan müşteri yakalayıp köşeyi döneceğinimi sanıyorsun ? E-ticaret bölümünde seo çalışmaları yapan arkadaşlar af edersiniz kerizmi ?

Ek Olarak:

Daha nce söylenenleri tekrarlamış gibi olucam ama;
1-Sitende isterse milyon tane özgün içerik olsun yinede bu senin "İdeal maksimum link çıkışı" sayını değiştirmez.
2-Genel olarak tavsiye ettiğim kaç tane tanıtım yazısından ziyade tanıtım yazısında kaç tane do follow link olduğuna dikkat etmektir, misal 1 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur ama birde 10 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur bu durumda bence bir fark yoktur.Çünkü burada tanıtım yazısından kastımınız aslında ne kadar link çıkışı yapacağımızdır buna yoğunlaşalım.
3-Tamam artık kendimize en fazla kaç tanıtım yazısı almalıyım değil en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım sorusu sormamız gerekeceğimizi anladık
peki en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım ?;
Kişisel düşünceme göre bir site bu sayıyı yayın hayatının daha doğrusu domain süresine bağlıdır misal 10 yıllık bir domain berki bin link çıkışında bir problem yaşamazken aynı link çıkış miktarını 1 aylık veya 1 yıllık bir site için öneremeyiz.
Peki tek etken domainimizin kayıt tarihimi ? ;
hayır tabikide tek etken bu değil, bunun yanında birçok etken var bazılarını saymak gerekirse;
-Google'deki yeri.
-Google'den aldığı index miktarı.
-Google pagerank değeri.
-Daha önce vermiş olduğu link çıkışı sayısı (sitedeki toplam link çıkış sayısı)
-Link çıkışı verilen sitelerin değeri..
-Link çıkışı verildikten sonraki diğer verilecek tarihe kadar geçen zaman.
-Link çıkışı'nın verildiği sitenin sizin sitenize kıyasla nasıl olduğu veya warez vb. yasa dışı olup olmadığı.
-Link çıkışının verilen sitelerin ne kadar link çıkışı verdiği.
-Link çıkışı'nın hangi konumda verildiği (konu içi, ana sayfa vb.)
Üstte belirttiğim maddeler benim düşüncemdir hepsinin ayrı ayrı gerekçeleri vardır uzatmak istemedim.

Teşekkür ederim güzel bilgileriniz için öncelikle.
Buradan, ve bir arkadaşımdan aldığım bilgilere dayanarak,
her ne kadar sitemin domain yaşı, PR değeri, alexa sıralaması iyi de olsa, sitemden link çıkışı yapmamanın daha mantıklı olduğuna karar vermiş bulunmaktayım.
Yıllardır verilen bir emeğin karşılığında, ne kadar; ya da nasıl olacağı dahi tam belli olmayan bir iş için, sitemi çöp site konumuna getirip, spam'a da düşürmek niyetinde değilim.
Söz konusu site ortalama 5 yaşında, tanıtım yazısı almak adına düşünülmemesi gereken, karşı taraf açısından iyi, ama benim açımdan kötü bir durum. Yanlışsa düzeltin lütfen.
Tekrar teşekkürler.