wmaraci reklam
lidertakipci

2000'den fazla özgün makale bulunan bir siteye en fazla kaç tanıtım yazısı alınmalı?

11 Mesajlar 2.736 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
İçerisinde 2000'den fazla özgün makale bulunan bir siteye, en fazla kaç tanıtım yazısı alınmasının, site açısından bir sorun yaratmayacağı hakkında görüşlerinizi almak isterim.
Yanıt verenlere şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Bunun Genel Olarak bir Sınırı yok ANCAK;

1. Gün içinde Maksimum 10 Siteden Alınması ( fazlası Alınırsa Google Site yönetici araçlarından bir uyarı alırsın ) Siteniz Doğal olmayan yollarla Backlink almıştır ve manuel işlem uygulanacaktır.

2. Tanıtım yazısı alacağın siteler senin sitenden hit olarak da yaş olarak da büyük olmalı ( Sonuçta Referans alıyorsan, referans aldığın Site Senin sitenden büyük olmadı ( Domain yaşının SEO için Önemi nedir ? ) diye aratırsanız dediğimi anlarsınız.
3. Kaliteli ve özgün içerikli Sitelerden Link almalısınız. ( Türkiye'de ki bir sitenin Linkleri Çin'de Gezmesin Lütfen.

4. İçerisinde 2000 den Fazla Özgün Makale Link için Önemli değil, Siz Backlinkleri Sitenin Yaşına göre alırsınız, 1 haftalık bir siteye Anında backlink almak Sıkıntı verir,
iyi çalışmalar
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

newcoder23 newcoder23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web tasarım & programlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 24 / 88
  • Ticaret 0, (%0)
Bence tanıtımını yapcağınız sitelerin seosu daha önemli bana göre. Yani seosu iyi olan sitelerin tanıtım yazısını sitenizde paylaşın derim

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

Bunun Genel Olarak bir Sınırı yok ANCAK;

1. Gün içinde Maksimum 10 Siteden Alınması ( fazlası Alınırsa Google Site yönetici araçlarından bir uyarı alırsın ) Siteniz Doğal olmayan yollarla Backlink almıştır ve manuel işlem uygulanacaktır.

2. Tanıtım yazısı alacağın siteler senin sitenden hit olarak da yaş olarak da büyük olmalı ( Sonuçta Referans alıyorsan, referans aldığın Site Senin sitenden büyük olmadı ( Domain yaşının SEO için Önemi nedir ? ) diye aratırsanız dediğimi anlarsınız.
3. Kaliteli ve özgün içerikli Sitelerden Link almalısınız. ( Türkiye'de ki bir sitenin Linkleri Çin'de Gezmesin Lütfen.

4. İçerisinde 2000 den Fazla Özgün Makale Link için Önemli değil, Siz Backlinkleri Sitenin Yaşına göre alırsınız, 1 haftalık bir siteye Anında backlink almak Sıkıntı verir,
iyi çalışmalar

1-Seo bu sekilde dusunulmez. Gun icinde 20-30 tane siteden bile alabilir bunun sayisi belli olmaz. En basit ornek vereyim haber ajanslarindan haber siteleri yayin yapiyorlar abc.com u haber ettiler diyelim ayni anda onlarca yuzlerce siteden backlinki olmus oluyor bu sence ceza alir mi? Almaz.

2- Yeni sitelerden de backlink alinabilir. Diyelim ki ben yeni bir site actim ve bir tane siteden bahsettim ilk yazimda bu ceza alir mi? Almaz.

3- Haber sitelerinin %90'i ozgun icerik olmayan sitelerden o yuzden kopya orjinal ozgun falan site onemli degildir.

4- 1 haftalik site degil site acilmadan once bile backlink alabilirsiniz. Acilmadan once sitelerde tanitimlari yapilmis bir domain isim olamaz mi olabilir.

Not: Backlink alimi dengesiz olarak yapilirsa dogal olur. 2 ayda 1 duzenli 1 ayda 1 duzenli 5-6 tane alinmayla dogal olunmaz. ornegin bugun 100 tane alacaksin 2 ay boyunca hic almayacaksin 2 ay sonra 1 siteden alacaksin 3 ay sonra ise 10 siteden alacaksin ki dogal olsun.

Dogallik zamana yaymak degil normal insan gibi dusunmek ile olur. Ozgun site kopya site farketmez linkin nereden geldigi onemli degildir. Begenmedigin linkler olursa reddedebiliyorsun zaten.

wmaraci
wmaraci

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
SEO çalışmalarında % 100 İlk Sayfa Garantili Çalışıyoruz, İlk Sayfaya Gelmeden de Ödeme Almıyoruz, Çalışmalarımız Hizmet Sözleşmesi ile Garantilidir, Bir çok konuda yardımcı oluruz iyi çalışmalar

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar durun tartışmayın, sanırım ben yanlış anlattım :)
Sitede tanıtım yazısı yayınlayacak olan benim, zaten onun için 2000 özgün makaleden bahsettim. Ve kaç tane tanıtım yazısı yayınlarsam, sonrası benim sitem için zararlı olur, bunu öğrenmek istedim.
Yanlış anlatım için kusura bakmayın.

xwebmaster xwebmaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İş Sahibi Değilim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 14 / 30
  • Ticaret 3, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

SEO çalışmalarında % 100 İlk Sayfa Garantili Çalışıyoruz, İlk Sayfaya Gelmeden de Ödeme Almıyoruz, Çalışmalarımız Hizmet Sözleşmesi ile Garantilidir, Bir çok konuda yardımcı oluruz iyi çalışmalar

Kardeşim ticaret konuları sadece e-ticaret bölümünde konuşulur sen şimdi buradan müşteri yakalayıp köşeyi döneceğinimi sanıyorsun ? E-ticaret bölümünde seo çalışmaları yapan arkadaşlar af edersiniz kerizmi ?

Ek Olarak:

Almina adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar durun tartışmayın, sanırım ben yanlış anlattım :)
Sitede tanıtım yazısı yayınlayacak olan benim, zaten onun için 2000 özgün makaleden bahsettim. Ve kaç tane tanıtım yazısı yayınlarsam, sonrası benim sitem için zararlı olur, bunu öğrenmek istedim.
Yanlış anlatım için kusura bakmayın.

Daha nce söylenenleri tekrarlamış gibi olucam ama;
1-Sitende isterse milyon tane özgün içerik olsun yinede bu senin "İdeal maksimum link çıkışı" sayını değiştirmez.
2-Genel olarak tavsiye ettiğim kaç tane tanıtım yazısından ziyade tanıtım yazısında kaç tane do follow link olduğuna dikkat etmektir, misal 1 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur ama birde 10 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur bu durumda bence bir fark yoktur.Çünkü burada tanıtım yazısından kastımınız aslında ne kadar link çıkışı yapacağımızdır buna yoğunlaşalım.
3-Tamam artık kendimize en fazla kaç tanıtım yazısı almalıyım değil en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım sorusu sormamız gerekeceğimizi anladık
peki en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım ?;
Kişisel düşünceme göre bir site bu sayıyı yayın hayatının daha doğrusu domain süresine bağlıdır misal 10 yıllık bir domain berki bin link çıkışında bir problem yaşamazken aynı link çıkış miktarını 1 aylık veya 1 yıllık bir site için öneremeyiz.
Peki tek etken domainimizin kayıt tarihimi ? ;
hayır tabikide tek etken bu değil, bunun yanında birçok etken var bazılarını saymak gerekirse;
-Google'deki yeri.
-Google'den aldığı index miktarı.
-Google pagerank değeri.
-Daha önce vermiş olduğu link çıkışı sayısı (sitedeki toplam link çıkış sayısı)
-Link çıkışı verilen sitelerin değeri..
-Link çıkışı verildikten sonraki diğer verilecek tarihe kadar geçen zaman.
-Link çıkışı'nın verildiği sitenin sizin sitenize kıyasla nasıl olduğu veya warez vb. yasa dışı olup olmadığı.
-Link çıkışının verilen sitelerin ne kadar link çıkışı verdiği.
-Link çıkışı'nın hangi konumda verildiği (konu içi, ana sayfa vb.)
Üstte belirttiğim maddeler benim düşüncemdir hepsinin ayrı ayrı gerekçeleri vardır uzatmak istemedim.

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
seo danışmanı arıyorum.konuya hakim tecrübeli arakadaşlarla görüşmek isterim.

www.patenttescilofisi.com site canlı destekten görüşebiliriz.

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

xwebmaster adlı üyeden alıntı

Kardeşim ticaret konuları sadece e-ticaret bölümünde konuşulur sen şimdi buradan müşteri yakalayıp köşeyi döneceğinimi sanıyorsun ? E-ticaret bölümünde seo çalışmaları yapan arkadaşlar af edersiniz kerizmi ?

Ek Olarak:

Daha nce söylenenleri tekrarlamış gibi olucam ama;
1-Sitende isterse milyon tane özgün içerik olsun yinede bu senin "İdeal maksimum link çıkışı" sayını değiştirmez.
2-Genel olarak tavsiye ettiğim kaç tane tanıtım yazısından ziyade tanıtım yazısında kaç tane do follow link olduğuna dikkat etmektir, misal 1 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur ama birde 10 tanıtım yazısında 10 tane link çıkışı olur bu durumda bence bir fark yoktur.Çünkü burada tanıtım yazısından kastımınız aslında ne kadar link çıkışı yapacağımızdır buna yoğunlaşalım.
3-Tamam artık kendimize en fazla kaç tanıtım yazısı almalıyım değil en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım sorusu sormamız gerekeceğimizi anladık
peki en fazla kaç link çıkışı yapmalıyım ?;
Kişisel düşünceme göre bir site bu sayıyı yayın hayatının daha doğrusu domain süresine bağlıdır misal 10 yıllık bir domain berki bin link çıkışında bir problem yaşamazken aynı link çıkış miktarını 1 aylık veya 1 yıllık bir site için öneremeyiz.
Peki tek etken domainimizin kayıt tarihimi ? ;
hayır tabikide tek etken bu değil, bunun yanında birçok etken var bazılarını saymak gerekirse;
-Google'deki yeri.
-Google'den aldığı index miktarı.
-Google pagerank değeri.
-Daha önce vermiş olduğu link çıkışı sayısı (sitedeki toplam link çıkış sayısı)
-Link çıkışı verilen sitelerin değeri..
-Link çıkışı verildikten sonraki diğer verilecek tarihe kadar geçen zaman.
-Link çıkışı'nın verildiği sitenin sizin sitenize kıyasla nasıl olduğu veya warez vb. yasa dışı olup olmadığı.
-Link çıkışının verilen sitelerin ne kadar link çıkışı verdiği.
-Link çıkışı'nın hangi konumda verildiği (konu içi, ana sayfa vb.)
Üstte belirttiğim maddeler benim düşüncemdir hepsinin ayrı ayrı gerekçeleri vardır uzatmak istemedim.

Teşekkür ederim güzel bilgileriniz için öncelikle.
Buradan, ve bir arkadaşımdan aldığım bilgilere dayanarak,
her ne kadar sitemin domain yaşı, PR değeri, alexa sıralaması iyi de olsa, sitemden link çıkışı yapmamanın daha mantıklı olduğuna karar vermiş bulunmaktayım.
Yıllardır verilen bir emeğin karşılığında, ne kadar; ya da nasıl olacağı dahi tam belli olmayan bir iş için, sitemi çöp site konumuna getirip, spam'a da düşürmek niyetinde değilim.
Söz konusu site ortalama 5 yaşında, tanıtım yazısı almak adına düşünülmemesi gereken, karşı taraf açısından iyi, ama benim açımdan kötü bir durum. Yanlışsa düzeltin lütfen.
Tekrar teşekkürler.

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Sitenizin değeri link vererek düşmez. Link verebilirsiniz. Örneğin hotfile gibi siteler dosya siteleri olarak bilinir bunlara link vermek içeriği güçlendirir seo açısından zarar vermez.

<<<<<Tanıtım yazısına gelirsek, diğer siteyle aynı katagoride değilseniz zararlı olur. <
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al