wmaraci reklam

Blogculuk Bitti Mi ?

39 Mesajlar 5.701 Okunma
wmaraci reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Blogculuğun Bittiğini düşünmüyorum,fakat forum tarzı sitelerin bittiğini düşüyorum, Kalitesiz ve çöp yığını Bloglar, Blogculuğun bittiğini göstermez, kaliteli özgün yazılar ölümsüzdür, ( Bunlar Şahsi Fikrim )

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım
wmaraci
reklam

sucre sucre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 75, (%100)

Malcolm X adlı üyeden alıntı

yok forum olayı bitti mi, yok blogculuk bitti mi, yok adsense'ten para kazanma devri bitti mi.. hepsi yerinde duruyor da şu "bitti mi tellallığı" bitmedi be kardeşim. Artık kaliteli ve kullanıcı odaklı siteler yükseliyor da bu yüzden bunlar bitti mi diye soruyorsunuz. Kusura bakmayın biraz sert girdim de, bir gün gelecek bu "haber siteleri bitti mi" diye başlık açılacak ya, işte ilk saydığım ve bizim "bitti dediğimiz" siteler yükselecek.

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum olayı gayet güzel bir şekilde açıklamış

Başkan yok bak tadım.

CubbeliGandalf CubbeliGandalf Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Blogculuk bumerang sayesinde destekleniyor bir nebze olsa da fakat bence yine de yeterli değil. Çünkü açıkcası bir blogger'ın seo da üstte çıkması artık çok zor. Milliyet vs. gibi PR'si yüksek bol hitli siteler hep seo hileleri yapıyor. Bir teknoloji bloğu veya ne bileyim bu tarz blogların üstlerde çıkması imkansız hale geliyor. Ama okuyucu kitlesi öldü mü ? Ölmedi elbette. Ama eğer bloggerlar destek bulamazsa bence blog siteleri daha da azalacak. Büyük balıklar küçük balıkları hep yiyor. Yapacak bir şey yok. Sadece birilerinin blogger'ları daha çok görmesi ve desteklemesi gerekiyor. Gerek bülten gerek reklam gerek içerik anlamında. Ki bu blogger'lara ufacık şeyler bile büyük haz ve gaz veriyor. Bu yüzden büyük markalar 3-5 bin bütçe ayırması lazım bu konu da.
Teknobilim

kişi bu mesajı beğendi.

Teknobilim Teknobilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Dış Ticaret Uzmanı ve Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)

Cübbeli Gandalf adlı üyeden alıntı

Blogculuk bumerang sayesinde destekleniyor bir nebze olsa da fakat bence yine de yeterli değil. Çünkü açıkcası bir blogger'ın seo da üstte çıkması artık çok zor. Milliyet vs. gibi PR'si yüksek bol hitli siteler hep seo hileleri yapıyor. Bir teknoloji bloğu veya ne bileyim bu tarz blogların üstlerde çıkması imkansız hale geliyor. Ama okuyucu kitlesi öldü mü ? Ölmedi elbette. Ama eğer bloggerlar destek bulamazsa bence blog siteleri daha da azalacak. Büyük balıklar küçük balıkları hep yiyor. Yapacak bir şey yok. Sadece birilerinin blogger'ları daha çok görmesi ve desteklemesi gerekiyor. Gerek bülten gerek reklam gerek içerik anlamında. Ki bu blogger'lara ufacık şeyler bile büyük haz ve gaz veriyor. Bu yüzden büyük markalar 3-5 bin bütçe ayırması lazım bu konu da.

En büyük unsurlardan biri de bu.

wmaraci
wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Bitmedi. Bitirdiler.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Kısa ve NET cevap: Kişisel blogculuk Türkiyede bitti. Yurt dışında ilerliyor, hatta blog yazılarını kitap'a çevirenler var. Örnek olarak en sevdiğim blog yazarı Jenny Lawson kitabıda: Hiç olmamış gibi yapalım blogu: www.thebloggess.com

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
Bitmedi arkadaşım şurada yazanların hepsini okudum çoğuna hak veriyorum ama insanlar blog açıp yararlı olmak yerine para kazanmağı meslek haline getirmeye çalışıyor sabırlı ve kendine güvenip çalışanlar ve topluma kitlelere yararlı farklı ve özgün bloglar hem para kazanır hemde değer bitmedi bitirdiler bitirecekler bunlar bence boşlaflar daha yeni başlıyor. ;)

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Kardeşim işini sağlam yaparsan blogculukta bitmez forumculukta bitmez... sağlam iş yapacaksın azda olsan blog için bütçe ayıracaksın.

CubbeliGandalf CubbeliGandalf Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Evet blog için bütçe ayırmak da çok önemli. Bir çok blogger bütçe harcamakdan ziyade sadece para kazanmaya bakıyor.

RcpVS0198 RcpVS0198 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 72 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bittiğini zannetmiyorum.,biteceğinide sanmam....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al