wmaraci reklam
lidertakipci

Joomla mı WP mi veya sizin önerileriniz ?

51 Mesajlar 7.315 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LaLinea LaLinea Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Hekim & Sistem Analist
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Kusura bakmayın ama WP daha iyi diyenler sadece kolaya alışmış. Evet WP küçük, kişisel bloglar için yeterlidir ve kurulumu, kullanımı basittir. Ancak biraz daha fazla fonksiyonalite, hatta kurumsal bir web sitesi isteyenlerin şaşmaması gereken CMS Joomla'dır. Yıllardır yurt dışında bu işi yapıyorum ama buradaki WP fanatizmi hiçbir yerde yok! Oysa PHP bilen biri için Joomla sınırsız imkanlar sunar. WP'nin ilk bakışta avantajlı göründüğü SEO konusu da uzun zamandır Joomla için sorun teşkil etmiyor.

Eğer Joomla dünya genelinde WP'den daha az populer olsaydı, amacı para kazanmak olan şirketler bu kadar çok tema ve eklentiyi Joomla için değil, WP için üretirdi. Dolayısı ile eklenti ve tema sayısı bile serbest piyasadaki durumun açık bir indikatörü.

O yüzden basit, kendi kuracağın, fonksiyonları ve kullanıcı sayısı sınırlı bir Blog tasarlıyorsan WP sana yeter, ama fazlasını istiyorsan JOOMLA!!!

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

ByMutLu adlı üyeden alıntı

Peki kardeş sana şöyle söyleyim kısaca kaç tane joomla blog sitesi var bildiğin ama benim bildiğim wp blog siteleri çok aşırı şekilde çok. Sence niye bu insanlar wp yi tercih ediyor. sadece wp güzelliğine mi bakıyorlar sence

Cevabını LaLinea vermiş:
Kusura bakmayın ama WP daha iyi diyenler sadece kolaya alışmış. Evet WP küçük, kişisel bloglar için yeterlidir ve kurulumu, kullanımı basittir. Ancak biraz daha fazla fonksiyonalite, hatta kurumsal bir web sitesi isteyenlerin şaşmaması gereken CMS Joomla'dır. Yıllardır yurt dışında bu işi yapıyorum ama buradaki WP fanatizmi hiçbir yerde yok! Oysa PHP bilen biri için Joomla sınırsız imkanlar sunar. WP'nin ilk bakışta avantajlı göründüğü SEO konusu da uzun zamandır Joomla için sorun teşkil etmiyor.

Eğer Joomla dünya genelinde WP'den daha az populer olsaydı, amacı para kazanmak olan şirketler bu kadar çok tema ve eklentiyi Joomla için değil, WP için üretirdi. Dolayısı ile eklenti ve tema sayısı bile serbest piyasadaki durumun açık bir indikatörü.

O yüzden basit, kendi kuracağın, fonksiyonları ve kullanıcı sayısı sınırlı bir Blog tasarlıyorsan WP sana yeter, ama fazlasını istiyorsan JOOMLA!!!

Ek olarak, neden Türkiyedeki herkesin blogu Wordpress diye soruyorsun?
Çünkü Türkiyede herkesin blogu var, blog olayının içine ettiler, 14 - 15 yaşındaki çocuğun bile blogu var. Hiçbirşey bilmeyen bir kimseye Wordpress kurmak çok kolay geldiği için kullanıyorlar. Yoksa kaliteli olduğu için değil.

10 yaşındaki bir çocuk. Cpanele girip Softalu... bilmemneyden tek tık ile Wordpress kuruyor. Birde ülkemizde herkesin blogunda mutlaka bir köşede paylaştığı! warez yada ücretsiz temayı indiriyor. Al sana Wordpress.

Daha iyisini yapabilecek olsa zaten yapardı. Ülkemizden daha çok Wordpress kullanan biyerde yok zaten. Blog kavramı ise tamamen ayaklar altına düştü.

Böyle olunca, kolay olduğu için kullanıyorlar

ByMutLu ByMutLu Kişisel mesajım -_- Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek TİCARET
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 4 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Cevabını LaLinea vermiş:

Ek olarak, neden Türkiyedeki herkesin blogu Wordpress diye soruyorsun?
Çünkü Türkiyede herkesin blogu var, blog olayının içine ettiler, 14 - 15 yaşındaki çocuğun bile blogu var. Hiçbirşey bilmeyen bir kimseye Wordpress kurmak çok kolay geldiği için kullanıyorlar. Yoksa kaliteli olduğu için değil.

10 yaşındaki bir çocuk. Cpanele girip Softalu... bilmemneyden tek tık ile Wordpress kuruyor. Birde ülkemizde herkesin blogunda mutlaka bir köşede paylaştığı! warez yada ücretsiz temayı indiriyor. Al sana Wordpress.

Daha iyisini yapabilecek olsa zaten yapardı. Ülkemizden daha çok Wordpress kullanan biyerde yok zaten. Blog kavramı ise tamamen ayaklar altına düştü.

Böyle olunca, kolay olduğu için kullanıyorlar

zaten ancak kurumsal siteler için joomla uygundur benim gözümde estetik açısından güzel onlara dediğim bir şey yok ama şu bir gerçek ki HEDEFE bir 3 ay ulaşmak var bir de 3 haftada :) Bunları şu an yaşamaktayım joomla sitem googlede index almıyor :) BENCE WP nin üzerine tanımam kişisel görüşüm benim bu.

Ek Olarak: 14 ve 15 yaşındaki çoçukları ne güzel teşvik ediyor işte sanalla meşgul oluyor belkide senin görmediklerini bilmediklerini onlar görüyor dostum ileride belkide bu çoçuklardan yardım alacaksın onların sana faydası dokunacak öyle demeyeceksin.

http://www.ankarabahceduvari.net

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

ByMutLu adlı üyeden alıntı

zaten ancak kurumsal siteler için joomla uygundur benim gözümde estetik açısından güzel onlara dediğim bir şey yok ama şu bir gerçek ki HEDEFE bir 3 ay ulaşmak var bir de 3 haftada :) Bunları şu an yaşamaktayım joomla sitem googlede index almıyor :) BENCE WP nin üzerine tanımam kişisel görüşüm benim bu.

Ek Olarak: 14 ve 15 yaşındaki çoçukları ne güzel teşvik ediyor işte sanalla meşgul oluyor belkide senin görmediklerini bilmediklerini onlar görüyor dostum ileride belkide bu çoçuklardan yardım alacaksın onların sana faydası dokunacak öyle demeyeceksin.

İleride bizde cahil durumuna düşeceğiz, o doğru. Ama benim demek istediğim, kullanılmasının nedeni çok kaliteli olması değil çok kolay olmasıdır. O yüzden çocuklar bile kullanıyor.
Birde Joomla siten index almıyorsa bu joomla altyapısıyla değil kullandığın temanın yapısıyla ilgilidir. Her yapılan tema da kaliteli olacak diye bir şart yok tabii.

wmaraci
wmaraci

LaLinea LaLinea Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Hekim & Sistem Analist
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Sayfan index almıyorsa "SEO yönetimi konusunda nerede yanlış yapıyorum?" diye kendine bir sorman lazım. Sayfayı hazırlarım, google kendiliğinden indeksler diye beklersen...

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Wordpress. Hizli bir server ve kaliteli bir icerikle yapamayacagin, kazanamayacagin hivbir konum yok.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Wordpress :)

ostimhosting ostimhosting WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
joomla gelişmiş bileşen,modül ve temalarıyla her zaman ilk tercihimdir. Joomla da ticari çalışıyorsanız ve problem yaşıyorsanız ücretli destek olabilirim.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
sanki wp nin eksiği varmış gibi :)

agolhon agolhon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bence bu konuda fanlık yapmaya hiç gerek yok sonuçda sistemler bizim değil sistemlerden çıkarımız yok işimizi hangisi görüyorsa onu kullanmalıyız benim daha önce yaptığım açıklamada evet joomla daha profesyoneldir çünkü büyük projelerde bile nerdeyse modül yazmadan kullanma imkanın var ama wordpress te aynı alanda bu şekilde kullanamıyorsun . Sonuçta biri blog biri cms sistem olarak çıkış yaptı buradan anlamak daha doğal. Tabi sonuç olarak ne istiyorsanız işi bildiğiniz takdirde iki sistemide şekle sokabilirsiniz. Seo olayı nekadar yazılımsal olsada bana göre %99 tasarım odaklı olduğunu düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al