Bir kişi bir web sitesi açıyorsa, bu işi kendisi yapacak. Öyle birine yaptırdım olmadı bir başkasına vs... derken siteler çöp oluyor sadece. Milyonlarca çöp site var bu yüzden.

Başkalarından fikir alabilirsiniz. Ama uygulama işini kendiniz yapmalısınız. Ben fikre para veririm ama uygulama için bugüne kadar kimseye tek kuruş ödemedim.

İlk baş iç seo yapılmalı. Eğer bir sitenin iç seosu iyi değilse. Bunu şöyle anlayabiliriz.

Ortalama bir kelimede 6 aylık bir site ilk sayfa veya 2. sayfada değilse ve index hızı düşükse bu iç seonun berbat olduğunu gösterir.

İç seo berbatsa zaten o sitenin iç seosunu düzeltmek çok uzun bir zaman alır ki dış seo yaptırmak siteyi tamamen çöpe çevirir.

Yani bir seo uzmanı arıyorsanız eğer bu bahsettiğim durumda direk backlinke asılıyorsa en adi **************dır diyebilirim :) Çekin silahı sıkın kafasına...

Türkiyede tam anlamıyla seo işini yapabilen kişi sayısı 10 kişiyi geçmez. Ben bunlardan biri değilim. Sadece ortalama bir siteyi, bir süre sonra en azından filtrelere sokmadan, işler bir hale getirebiliyorum.

30 tlye 100 tlye site uçuracak adam önce kendini zengin eder.