cetinn adlı üyeden alıntı

Bence burada yanılıyorsunuz. Fud olayını yapan büyük kişiler var Adam işini görür arada 3-5 yıl geçer virüs iyice yayılır sonra Avira fark eder siler iş işten geçmiş olur ;) Yapmak isteyen yapar. unutmayın Hacker'lar her zaman bir adım öndedirler

Web güvenliği ve bilgisayar güvenliği alanında epey deneyimim var . Virus olsaydı emin olun benim bilgisayarım uyarı verirdi .

Şöyle anlatayım ;

Tamamen fudlanmış olsa bile bir web virüsün aviradan saklanması en fazla 1 ay sürer . Ancak burda söz konusu bir virüs değil arkadasın kullandıgı güvenlik programının aşırı duyarlılığından kaynaklanan bir şey . o .js dosyasında iframe olsa bile öter o antivirüs .

NOT: Aviradan 3-5 yıl saklanan bir virus kardesim gülmeye çalıstım gülemedim kusura bakma bu çok uçuk olmuş .

O Sitede bana kalırsa kesinlikle güvenliğinizi tehdit edicek bir şey yok .

ÖNEMLİ NOT : Güvenlik olarak tehdit sayılabilecek siteler avira web örümcekleri tarafından ziyaret edilip md5 hash kodları alınır ve antivirüs sistemlerinde bu virüsü tanır . Ek bilgi avira antivirüs dünyadaki virüslerin büyük bir kısmını tanır .

Avira Web Antivirüs Temel Özellikleri:

• 230,000 virüsü tanır, bulur ve yokeder
• Virus Guard özelliği ile internetten indirdiğiniz dosyaların tehlike oluşturmasını önler
• Makro virüslerini tanır ve onarır.
• Dialer programlarını önler
• Trojan, worm, backdoors vb. zararlı yazılımlara izin vermez
• Kolay yönetilir ve güncellenir
• Boot virüslerini engeller