freelance iş ilanları

PHP havasını yitirdi mi ?

67 Mesajlar 9.653 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CWOmer CWOmer WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 17.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** A**
    • Mesajlar 28
    • Beğeniler 1 / 7
    • Ticaret 3, (%100)
    Arkadaşlar anlamıyorum yorum yapıyorsunuz ama arkadaş bilgisayar mühendisi değil ki bir dil seçsin uzmanlaşsın. Kaç spring framework bilen javacı gördünüz Java biliyorum diyen ?

Javayı çözmek zaten çok uzun bir süre gerektiren bir olay ki bu kadar ağıra girdiğiniz zaman tabii ki php yetersiz kalacaktır.

Facebook'da Google'da yada YouTube'da ne kadar işlem olduğunu orada olanlar bilir ki bunu PHP ile yapmak saçma zaten. Kaldı ki Javayı öneren arkadaş var saygı duyuyorum gerçekten Java bence öğrenilmesi şart bir dil fakat Java'nın hantallığı büyük platformlarda maliyete neden oluyor. Bu yüzden C/C++ daha çok tercih ediliyor.

Ki büyük eTicaret sistemlerde Önyüzde PHP,ASP,Java kullanmanız farketmez bunun her zaman destekçisiyim. Önyüzde zaten yapabilecekleriniz sınırlı arkada ki işlemlerde de istediğiniz dile odaklanabilirsiniz.

Ama bende Javayı öneriyorum Web her zaman öğrenilir ama Java bilen bir kişinin diğer dilleri öğrenmesi çok çok kolay olacaktır.

wmaraci
    reklam

Php Php php yaşam biçimidir... Kullanıcı
    • Üyelik 14.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek php
    • Konum Tekirdağ
    • Ad Soyad E** Ö**
    • Mesajlar 94
    • Beğeniler 27 / 26
    • Ticaret 1, (%100)
    herkes bildiği dilin dışında kalan dillere laf atıyor o öyle bu böyle diye ancak

en iyi bildiğiniz ile ne yapıyorsunuz bu önemli...

biz sadece burada tartışmasını yapmakla yetiniyoruz malesef adamlar aya çıkıyorlar...

adminmaker++ Admin Panel Oluşturucu, Tema Giydirici

mizraklar mizraklar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 30.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Elektronik Müh.
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 290
    • Beğeniler 34 / 35
    • Ticaret 0, (%0)
    Merhaba Arkadaşlar,

Konu php ise Asla Sessiz Kalamam :)

Değerli Arkadaşım Sen O kelimeleri saf eden arkadaşlarını salla onlar php yi hiç tanımıyorlar :)

ileri düzey programlama dinlerinden php yi kimse tahdından indiremez. çünkü php Server Side Programlama Dillerinin Bana ve Dünyaya Göre En Dinamik ve Hızlı Programlama Dillerinden birisidir.
    Bu Özelliğinin Sebeplerinden En Başta gelen Özelliği Açık Kaynaklı Olması ve Bunun için kimsenin senden bir karşılık Beklememesidir. Çalışma Ortamı Olarak Özgür Olması ve Her Platformda Çalışabilmesi Büyük bir Özellikdir. Bu özelliklere Sahip olan Bir Dil Daha var Fakat Onun php ye göre çok sayıda eksisi var.

JSP yani java nın web yüzü bu dilde çok avantajlı olmasına rağmen çalıştırabilmek için gereken tomcat http server için ücret ödemek zorunluluğu bu dili tercihlerde 2. sıraya çekmektedir.

Mesela Şu an ben php ile TCP/IP Socket uygulamaları üzerinde çalışıyorum ve Normal Şartlarda Firmaların C/C++ ve C# gibi dillerle oluşturduğu sistemleri ben php ile oluşturabiliyorum. ve bunu ister win üzerinde ister linux üzerinde çalıştırabiliyorum.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
    • Üyelik 25.06.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Engineering Director
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** C**
    • Mesajlar 771
    • Beğeniler 2 / 260
    • Ticaret 0, (%0)
    JSP yani java nın web yüzü bu dilde çok avantajlı olmasına rağmen çalıştırabilmek için gereken tomcat http server için ücret ödemek zorunluluğu bu dili tercihlerde 2. sıraya çekmektedir.

Cümle yanlış ve yanıltıcı. Tomcat ücretsiz bir web server'ıdır. Java tarafında yüksek ölçekli uygulamalar web server'larında değil aplikasyon server'larında koşar(JBoss, WebLogic, WebSphere, GlassFish, TomEE). Bu aplikasyon server'larında ücretsiz dağıtımları mevcuttur ve ap ayrı bir dünya ve uzmanlık alanıdır.

Lütfen kullanmadığınız yada bilgi sahibi olmadığınız teknolojiler hakkında kesin cümleler kurmaktan sakının.

Bu başlık altında yazdığım cevaplar java'nın web tarafından bi haber atılan postlara binayendi. Buda son olur umarım.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
    Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
    wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 30.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Elektronik Müh.
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 290
    • Beğeniler 34 / 35
    • Ticaret 0, (%0)

Turgay Can adlı üyeden alıntı

Cümle yanlış ve yanıltıcı. Tomcat ücretsiz bir web server'ıdır. Java tarafında yüksek ölçekli uygulamalar web server'larında değil aplikasyon server'larında koşar(JBoss, WebLogic, WebSphere, GlassFish, TomEE). Bu aplikasyon server'larında ücretsiz dağıtımları mevcuttur ve ap ayrı bir dünya ve uzmanlık alanıdır.

Lütfen kullanmadığınız yada bilgi sahibi olmadığınız teknolojiler hakkında kesin cümleler kurmaktan sakının.

Bu başlık altında yazdığım cevaplar java'nın web tarafından bi haber atılan postlara binayendi. Buda son olur umarım.

Merhaba Arkadaşlar,
    Bahsettiğiniz uygulamalar tabiki ücretsiz fakat yerli web masterlerdan kaç kişi bu uygulamaları server üzerinde tek başına kullanabilir? şu an yerli webmasterlerin hemen hemen hepsi istisnalar hariç plesk, cpanel ve diğer panelleri kullanmakta ve bu paneller üzerinde tomcat aktif etmek ücrete tabi.. bu sebep ile yazımda bu konulardan bahsettim.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
    • Üyelik 25.06.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Engineering Director
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** C**
    • Mesajlar 771
    • Beğeniler 2 / 260
    • Ticaret 0, (%0)

mizraklar adlı üyeden alıntı

Merhaba Arkadaşlar,
    Bahsettiğiniz uygulamalar tabiki ücretsiz fakat yerli web masterlerdan kaç kişi bu uygulamaları server üzerinde tek başına kullanabilir? şu an yerli webmasterlerin hemen hemen hepsi istisnalar hariç plesk, cpanel ve diğer panelleri kullanmakta ve bu paneller üzerinde tomcat aktif etmek ücrete tabi.. bu sebep ile yazımda bu konulardan bahsettim.

VPS 'im üzerinde plesk 11 dağıtımı kurulu, tomcat bedava ve şuan blog sitem tomcat üzerinde koşmaktadır. Kısacası söyleminizin karşılığıda yok. WebMaster'ın işi tam olarak nedir bilemem. WebMaster ne denli işin yazılım tarafıyla ilgilidir. Eğer topyekün ilgili ise, en basitinden VPS açar ve üzerinde istediğini koşturur eş zamanlı olarak. PHP, JSP, JSF, Java nın template engineleri, Grails, Asp, .Net teknolojileri, Ruby, Python..

Ön tarafa bir apache kur, gelen istekleri dağıtsın arka planda ister java koşsun, ister python, ister php ..

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
    Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

• Üyelik 30.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Elektronik Müh.
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 290
    • Beğeniler 34 / 35
    • Ticaret 0, (%0)

Turgay Can adlı üyeden alıntı

VPS 'im üzerinde plesk 11 dağıtımı kurulu, tomcat bedava ve şuan blog sitem tomcat üzerinde koşmaktadır. Kısacası söyleminizin karşılığıda yok. WebMaster'ın işi tam olarak nedir bilemem. WebMaster ne denli işin yazılım tarafıyla ilgilidir. Eğer topyekün ilgili ise, en basitinden VPS açar ve üzerinde istediğini koşturur eş zamanlı olarak. PHP, JSP, JSF, Java nın template engineleri, Grails, Asp, .Net teknolojileri, Ruby, Python..

Ön tarafa bir apache kur, gelen istekleri dağıtsın arka planda ister java koşsun, ister python, ister php ..

Merhaba arkadaşlar
    Vps hangi firmadan? Bende plesk 11 kullanıyorum fakat tomcat icin ilave ücret talep edildi. Ben bu konuda firmanin yalancisiyim

wmaraci
    Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al