wmaraci reklam

Arkadaşlar fikirlerinizi esirgemeyiniz

13 Mesajlar 1.417 Okunma
wmaraci reklam

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

http://wmaraci.com/forum/ucretli-programlama-isleri/egitim-sitesi-icin-script-141056.html adresinde script isteğimi dile getirmiştim. Fakat scriptler çok pahalı. Bütçeme uygun olduğu zaman da isteklerimi karşılamıyor maalesef. Dolayısıyla script yazdırmaktan vaz geçtim.

Aynı konuda drupal tema yaptırabilirim demiştim. Drupal'ı daha önce kullanmadım. Araştırdığımda Drupal'ın güzel bir sistem olduğunu ama kullanımının programlama bilmeyen kişiler için zor olduğunu öğrendim.

gibi soru işaretleri kafamda dolanıp duruyor.

Lütfen kafamdaki soru işaretlerine açıklık getirin arkadaşlar.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak: http://kralcaps.com/ adresindeki script sizce bu iş için kullanılabilir mi?

wmaraci
reklam

berrynetwork berrynetwork WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web design ve yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Belirttiğiniz siteyi nasıl eğitim sitesi olarak kullanmayı planlıyorsunuz?

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Merhabalar bende de eğitim sitesi mevcut fakat benim oturttuğum sistem biraz farklı isterseniz inceleyebilirisiniz. Link: Ecancan.net --- Ecancan.com

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

berrynetwork adlı üyeden alıntı

Belirttiğiniz siteyi nasıl eğitim sitesi olarak kullanmayı planlıyorsunuz?

Belirttiğim siteyi değil, o sitenin kullandığı scripti kullanmak nasıl olur diyorum. Script bir kaç düzenleme ile kullanılabilir geldi de. Sizce nasıl olur? Başka önerileriniz varsa paylaşınız lütfen.

Ecancan adlı üyeden alıntı

Merhabalar bende de eğitim sitesi mevcut fakat benim oturttuğum sistem biraz farklı isterseniz inceleyebilirisiniz. Link: Ecancan.net --- Ecancan.com

Çok teşekkür ederim ama sizin sistem aklımdakine ters. Benim düşündüğüm sistemde dökümanlar ve videolar birbirinden ayrı platformlarda değil, birbirine bağlı platformlarda olacak. Meselâ; trigonometri konusunu dinlemek isteyen vatandaş konuyu seçtikten sonra videolarına ve dökümanlarına aynı sayfadan ulaşabilecek. Ama önceliğim video. Dökümanı daha ilerideki aşamalarda düşünüyorum.
Başka öneriniz varsa paylaşın lütfen.

Arkadaşlar sizlerin de önerilerinizi bekliyorum. Lütfen fikirlerinizi esirgemeyin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam istediğiniz özellikleri hazır bir temada bulamazsınız. Hazır temayı düzenlemekte sıfırdan yapmaktan çoğu zaman daha zordur. Bu sebepten ya bi şekilde sıfırdan yazdırmalısınız yada hazır scriptleri kullanabildiğiniz kadar kullanmalısınız.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam istediğiniz özellikleri hazır bir temada bulamazsınız. Hazır temayı düzenlemekte sıfırdan yapmaktan çoğu zaman daha zordur. Bu sebepten ya bi şekilde sıfırdan yazdırmalısınız yada hazır scriptleri kullanabildiğiniz kadar kullanmalısınız.

Teşekkür ederim.
Daha önce hiç Drupal kullandınız mı? Eğer kullandıysanız aklımdaki siteye uygun olur mu?
Ve bir arkadaş sağ olsun mesaj atmış. WP tema önerilerinde bulunmuş.
Sizce şu temalar nasıl?

http://www.theme-junkie.com/themes/videoplus/
http://themeforest.net/item/beetube-...ef=designrazzi
http://themeforest.net/item/detube-p...-theme/2664497

Bir de şunu belirteyim:
Şuan için en önemli şey; kategori ve part sistemi. Diğerleri ( üyelik, tartışma, hocalara puan verme vs. ) önceliğim değil. O özellikleri bir miktar para kazandıktan sonra özel script ile yaptırabilirim. Öneri yaparken bunları da dikkate alırsanız iyi olur.

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)

mbssahin adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim.
Daha önce hiç Drupal kullandınız mı? Eğer kullandıysanız aklımdaki siteye uygun olur mu?
Ve bir arkadaş sağ olsun mesaj atmış. WP tema önerilerinde bulunmuş.
Sizce şu temalar nasıl?

http://www.theme-junkie.com/themes/videoplus/
http://themeforest.net/item/beetube-...ef=designrazzi
http://themeforest.net/item/detube-p...-theme/2664497

Bir de şunu belirteyim:
Şuan için en önemli şey; kategori ve part sistemi. Diğerleri ( üyelik, tartışma, hocalara puan verme vs. ) önceliğim değil. O özellikleri bir miktar para kazandıktan sonra özel script ile yaptırabilirim. Öneri yaparken bunları da dikkate alırsanız iyi olur.

Kısaca şöyle belirteyim. Wordpress, drupal, joomla hazır sistemlerdir. Tema yapar yada hazır temaları satın alarak editlersiniz. Şöyle bir şey söyleyeyim. Örneğin linklerde belirttiğiniz bir temayı satın aldınız. Fiyatı gördüğüm kadarıyla 39$ birinin. Bu temayı kurmayı bilmiyorsanız birine kurdurmalısınız. Kaliteli şekilde kurulum yapan arkadaşlar ortalama 60 ila 100 lira arası ücret alıyorlar. Ekstra olarak düzenlemeler yaptıracaksınız. Bunada ortalam 50 ila 100 lira arası ücret ödeyeceksiniz. Toplamda ortalama 200 ila 300 lira arasında bir ücret ödeyeceksiniz. Buna göre kararınızı vermenizi tavsiye ediyorum. İstediğiniz en temel özellikler ile zaten ortalama 500 liraya sıfırdan tasarlayıp kodlamasını yapabiliriz. Tercih bu noktada size kalıyor yani.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Kısaca şöyle belirteyim. Wordpress, drupal, joomla hazır sistemlerdir. Tema yapar yada hazır temaları satın alarak editlersiniz. Şöyle bir şey söyleyeyim. Örneğin linklerde belirttiğiniz bir temayı satın aldınız. Fiyatı gördüğüm kadarıyla 39$ birinin. Bu temayı kurmayı bilmiyorsanız birine kurdurmalısınız. Kaliteli şekilde kurulum yapan arkadaşlar ortalama 60 ila 100 lira arası ücret alıyorlar. Ekstra olarak düzenlemeler yaptıracaksınız. Bunada ortalam 50 ila 100 lira arası ücret ödeyeceksiniz. Toplamda ortalama 200 ila 300 lira arasında bir ücret ödeyeceksiniz. Buna göre kararınızı vermenizi tavsiye ediyorum. İstediğiniz en temel özellikler ile zaten ortalama 500 liraya sıfırdan tasarlayıp kodlamasını yapabiliriz. Tercih bu noktada size kalıyor yani.

Yoo hayır, kurma işlemlerini vs. kendim hallederim. Bu işlemlerde sorun yok. Ekstra bir iki düzenleme olacaktır dediğiniz gibi. 80 tl tema, 50 tl düzenleme desek 130. 50 tl host. 180. Hadi 200 olsun. 200 Tl gibi bir fiyatın çıkacağını düşünüyorum. Ama dediğim gibi kararsızım. Asıl aklıma takılan konu ise drupal wp ye göre daha gelişmiş diyorlar. yani bir drupal teması adeta başlı başına script oluyor diyorlar. İşte dediğim gibi aklıma takılan konu bu. drupal temalarının ücretleri nasıl bilmiyorum. yani scriptten daha ucuz bir fiyata hemen hemen aynı sistemi yazdırabilir miyim bilmiyorum. eğer drupal ile script arasında pek fark yoksa drupal düşünüyorum. ama bir kez daha belirtiyim benim sıkıntım drupal ile hiç alakamın olmaması yani bilgisizlik. yardımcı olabilir misiniz?

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
şöyle söyleyim hocam. Drupal wordpresse göre çok daha gelişmiş bir sistemdir. Hatta yanlış hatırlamıyorsam drupalı yapan kişinin bir söylemi vardır. blog istiyorsanız wordpress kullanın ama wordpress yapmak istiyorsanız drupal kullanın gibi bişeydi. Yani tartışmasız drupal çok daha gelişmiş bir sistemdir.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

şöyle söyleyim hocam. Drupal wordpresse göre çok daha gelişmiş bir sistemdir. Hatta yanlış hatırlamıyorsam drupalı yapan kişinin bir söylemi vardır. blog istiyorsanız wordpress kullanın ama wordpress yapmak istiyorsanız drupal kullanın gibi bişeydi. Yani tartışmasız drupal çok daha gelişmiş bir sistemdir.

Drupal ın gelişmiş olduğunu biliyorum. Ama bir drupal temasının fiyatı Nedir? İstediğim özellikte bir temayı kaça yaparlar bilmiyorum. Sizin bilginiz var mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al