Bu gün siteme böyle bir soru geldi ve ilgi alanım olmadığından dolayı cevap veremedim ancak araştırabileceğimi söyledim.

Yazılım mühendisi olmak istiyorum ve sınava son 1 yılım kaldı. ve yazılım için hangi bölümü seçeceğime tam olarak karar veremedim, 3 seçenek var ya bilgisayar ya yazılım yada matematik mühendisliği okuyup yazılım mühendisi olmak benim niyetim. Bunlar arasında seçim yapabilmek için sizin yorumlarınıza ihtiyacım var. Yazılım Mühendisliğinde hiç donanım göstermeyip sadece yazılım öğretiyorlarmış, bu da benim için kötü bir şey. Matematik mühendisliğinde de donanım göstermiyorlar muhtemelen, fakat benim matematiğe diğer derslerden daha fazla ilgim olduğu için burada daha başarılı olacağıma inanıyorum. ve son olarak da Bilgisayar Mühendisliği, bu devirde üniversite okuyan her 5 kişiden 7′si bilgisayar mühendisi. işin esprisi bir yana gerçekten ortalık bilgisayar mühendislerinden geçilmiyor, ve bu bölümün puanları da diğerlerine göre baya bir yüksek. Gerçekten çok kararsızım.

Sizden ricam bu konuda bilgili kişilerin arkadaşımıza bölüm seçme konusunda doğru şekilde yön vermesidir.