wmaraci reklam

Projem Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum

11 Mesajlar 1.373 Okunma
smmexpress

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Merhabalar. Ben 15 yaşında ticareti seven, girişimciliği seven ve birçok girişimde de bulunmuş bir gencim. Okulun başlarından beri düşünüyordum bu projeyi fakat okul olduğu için pekte üstüne düşmemiştim. Şimdi yaz geliyor bolca boş vaktim olacak ve satın alacağım 450-500 lira civarındaki kaykay için böyle bir proje düşündüm.

Kurtköy/Uydukent'teki çeşitli mağazalar(market olur, kırtasiye olur vs.)daki ürünler listelenecek.

- Mağazalar ile anlaşma yapmayı pek düşünmüyorum. Kâr marjım ne kadar fazla olur hiç bilmiyorum.
- Peki ben nasıl kazanacağım? Ürün teslim ücreti adı altında para alacağım. Ama bu ücreti neye göre hesaplayacağımı bilmiyorum.

- Ürün sayısına göre: Ürün başına bir gönderim ücreti belirlenebilir. Ama düşündüğümde bana düşen para çok çok az.
Örneğin müşteri 15 TL'lik bir ürün aldı. 2 Lira ürün başı ücret belirlesem, mesela müşteri 9 ürün aldı o zaman 18 Lira ayrıyetten para ödemesi gerekiyor
Bu yüzden bu yöntemin olacağını pek düşünmüyorum.

- Ağırlığa göre: Alınan toplam ürünlerin ağırlığı hesaplanacak ve ücret ona göre belirlenecek. 5 ürünün toplam ağırlığı 1500 gram ise
kilogram başına da 2 Lira alsak bu ürünlerin gönderim ücreti 3 Lira çıkacak. Bu yöntemi düşünmüyor değilim.

Nasıl işleyecek bu sistem?

- Müşteri internet sitemizden istediği ürünleri alacak
- Aldığı ürünler bana bildirim olarak gelecek.
- Ben aldığı ürünleri hemen mağazalarından müşteri olarak satın alacağım. Markette un 5 liraysa ben de 5 liraya alacağım.
- Ürünleri aldıktan sonra internet sitemizin logosu baskılı poşetlere koyacağım.
- Müşterinin adresine mesafeye göre yürüyerek veya bisikletle gideceğim ve ürünleri teslim edeceğim.

Ödeme şekilleri; kapıda nakit ödeme ve PayPal olacak. Sanal POS kullanmayı düşünmüyorum. O kadar bütçem bulunmuyor. Ayrıca sanki kapıda ödeme yöntemi
müşteriler için daha iyi olur.

Minimum alışveriş fiyatını 15 TL olarak düşünüyorum. 5 TL'lik siparişi de gidip vermem benim için hiç kâr getirmeyecektir.
Ürünler 1-2 saat içinde alıcıya teslim edilecek.

Reklam: Buralarda el ilanları dağıtacağım bu internet sitesi hakkında kapı kapı.

Neden biz? Ne için bizde alabilirler?
Müşteri yaşlı, hasta veya yorgun olabilir dışarı çıkıp alışveriş yapabilmek için.
1-2 saat içinde ürünler ulaşacak. ( 1 saatin de altına inebilir süre mesafeye göre.)

Üç arkadaş çalışacağız, ürünleri teslim edeceğiz.

Sizce bu siteden bir şey satın alırlar mı? Ne gibi ekleme yapmalıyım veya çıkarmalıyım. Şimdiden teşekkür ediyorum yorumlarınız için..

wmaraci
reklam

SoloTurk1 SoloTurk1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 17, (%100)
hevesini kırmak istemem ama tutacağını pek zannetmiyorum bunun yerine direk bir eticaret sitesinin bayiliğini yapsan senin açından daha karlı ve rahat olacağını düşünüyorum

webinyeri webinyeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 17 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
bardakta mısır sat derim.
ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

CemAVCI CemAVCI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Antrenör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

webinyeri adlı üyeden alıntı

bardakta mısır sat derim.

Sizden yaşça çok küçük bir kardeşinize , daha olumlu bir tavsiyede bulunmanızı beklerdim. Biraz alay eder gibi olmuş.

İyi forumlar

wmaraci
wmaraci

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
O yaşlı amcaların internetle pek arası iyi olmuyor. Aslında senin ürettiğin bir ürün yok ortada anladığım kadarıyla sen aracısın, peki o ürünü alacak kişi direk senin aldığın yerden alamaz mı bunları da düşünmelisin. Bisikletle yada yürüyerek teslim ederim yazmışsın, ancak hedefini yalnızca bulunduğun bölge ile kısıtlayacaksan, kime satış yapabileceksin. Biraz daha geliştirmelisin bu fikrini, aslında bayilik önerisi daha iyiymiş. Hevesin takdire şayan.

webinyeri webinyeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 17 / 23
  • Ticaret 3, (%100)

Cem AVCI adlı üyeden alıntı

Sizden yaşça çok küçük bir kardeşinize , daha olumlu bir tavsiyede bulunmanızı beklerdim. Biraz alay eder gibi olmuş.

İyi forumlar

alay eder gibi diil akıl işi bu tabi anlayana.

• Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Mısır pek düşünmüyorum ya :)

Synergy Synergy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
bi dakka bi dakka 15 yaşındaki bi kardeşimiz için çok çok iyi bir girişim. bence yapabilirsin kaybedeceğin sadece broşür parası olur.

proje tutmasa bile kazanacakların:
1- web sitesi için uğraşırken birçok deneyim kazanacaksın bu sana teknik bilgi olarak geri dönecek.
2- broşür bastırırken dağıtırken çevrendekilerle sohbet ederek güzel bir sosyal ve ticari çevre kazanmış olacaksın.
3- yazın herkes abidik gubidik şeylerle uğraşırken sen bir deneyim yaşayacaksın.
4- 15 yaşında olumlu ya da olumsuz bir girişim deneyimi ticaret deneyimi yaşayacaksın. bu ilerde sana bazı kararlar almana sebep olacaktır.

önerilerim:
1- broşürü dağıtırken mutlaka ama mutlaka kapı kapı dolaşman , posta kutularına yerlere kapıların önlerine atarak bu iş olmaz.
2- çevrendeki eve servis yapan firmalara git onlardan yarım iste. benim broşürümü de verir misiniz de. çünkü senin müşteri portföyün onlarda olacak. misal pizzacı, misal damacana sucu.
3- broşürüne telefon da koy. herkes internetten sipariş vermez. telefonla senden yoğurt istesin ekmek istesin. farketmez. yoğurt + ekmek 4 TL'ye alırsın 5 tl'ye verirsin. o 1 lira da bahşiş verir zaten. belki bu durumda ekstra ücrete girmeyebilirsin.
4-müşteri memnuniyeti açısından 15 TL gibi bi sınır koyman sıkıntı olabilir. bırak yoğurt +ekmek alsın . çünkü en çok alınan o. sana patlıcan + kıyma al dese senin aldığı ürünü beğenmeyebilir. ya da atıyorum 5 litrelik zeytinyağı isterse bisikletle zorlanabilirsin.
ki günde kaç kişi kıyma zart zurt alır. ekmek gazte yoğurt süt bunlar daha çok sipariş verilir. ve telefonla sipariş eden kişi kesinlikle fiyat sormaz. kapıya gittiğinde de afaki bir fiyat söylemezsen sorun olmaz. yani 2 liralık bir sütü 2,5-3 liraya satabilirsin ama 4 lira diyemezsin. bi daha sipariş gelmez.

amaç çok sipariş , çabuk bul- hemen teslim et ve yenisine bak. 1-2 saat diye birşey yok. hemen teslim.

5- seni arayan numaraları adresleriyle kaydetmen , her seferinde adres sormaman gerekirse ismiyle hitap etmen. müşterinin tavrına göre, ayşe hanım, ayşe abla, ayşe teyze, ali abi , ali bey , ali amca şeklinde.

6- broşürde kesinlike öğrenci olduğunuzdan bahsedin. bir şirket bir kuruluş olmadığınız bilinsin. hatta bisikletlerinizle resimlerinizi koyun. bu gerçekten ilgi çeker. ilaç isteyen de olabilir. acil durumlarda yanınızdayız diyin. çocuk bezi isteyen olabilr.

7- bu hizmeti sana yakın 1-2 sitede başlatın ilk önce.

hadi bu iş tuttu, insanlar memnun oldu sizden hatrı sayılır bi para da kazandınız diyelim.
hayal kuralım bi sonraki adım ne olabilir.
:)
evet lise bitti 2-3 yaz bu işi yaptınız artık herkes sizi tanıyo siz müşterileri tanıyorsunuz, sıcak bir bağ var. yaz oldu mu sizden sipariş veriyolar hem kendi işleri görülüyor hem de lise öğrencisi 3 girişimci gence yardımcı oluyolar.
en çok sipariş verilen ürünleri (tabi daha öncesinde ufak notlar alarak bu istatistiği çıkarabilirsiniz) çıkarın.
misal hayal kuruyoruz ya, günlük süt çok sipariş veriliyor. günlük süt üreten hayvancılar var başıbüyük'de, şile'den getirenler, alemdağ'da falan filan. ne kadar litresi , size günde 10 litreyi ne kadara getirir falan filan bi araştırma
sonra ara ayşe teyzeyi, ayşe teyze artık biz şileden köyden günlük süt getiriyoruz. biliyosun daha sağlıklı , doğal , organik. zart zurt ... al artık kendi ürününü sat gibi.

geliştirilebilir :)

bence yapabilirsin. denemekten birşey kaybetmezsin...

profesyonel düşünme, profesyonel davranma, profesyonel gösterme kendini ...

• Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)

Synergy adlı üyeden alıntı

bi dakka bi dakka 15 yaşındaki bi kardeşimiz için çok çok iyi bir girişim. bence yapabilirsin kaybedeceğin sadece broşür parası olur.

proje tutmasa bile kazanacakların:
1- web sitesi için uğraşırken birçok deneyim kazanacaksın bu sana teknik bilgi olarak geri dönecek.
2- broşür bastırırken dağıtırken çevrendekilerle sohbet ederek güzel bir sosyal ve ticari çevre kazanmış olacaksın.
3- yazın herkes abidik gubidik şeylerle uğraşırken sen bir deneyim yaşayacaksın.
4- 15 yaşında olumlu ya da olumsuz bir girişim deneyimi ticaret deneyimi yaşayacaksın. bu ilerde sana bazı kararlar almana sebep olacaktır.

önerilerim:
1- broşürü dağıtırken mutlaka ama mutlaka kapı kapı dolaşman , posta kutularına yerlere kapıların önlerine atarak bu iş olmaz.
2- çevrendeki eve servis yapan firmalara git onlardan yarım iste. benim broşürümü de verir misiniz de. çünkü senin müşteri portföyün onlarda olacak. misal pizzacı, misal damacana sucu.
3- broşürüne telefon da koy. herkes internetten sipariş vermez. telefonla senden yoğurt istesin ekmek istesin. farketmez. yoğurt + ekmek 4 TL'ye alırsın 5 tl'ye verirsin. o 1 lira da bahşiş verir zaten. belki bu durumda ekstra ücrete girmeyebilirsin.
4-müşteri memnuniyeti açısından 15 TL gibi bi sınır koyman sıkıntı olabilir. bırak yoğurt +ekmek alsın . çünkü en çok alınan o. sana patlıcan + kıyma al dese senin aldığı ürünü beğenmeyebilir. ya da atıyorum 5 litrelik zeytinyağı isterse bisikletle zorlanabilirsin.
ki günde kaç kişi kıyma zart zurt alır. ekmek gazte yoğurt süt bunlar daha çok sipariş verilir. ve telefonla sipariş eden kişi kesinlikle fiyat sormaz. kapıya gittiğinde de afaki bir fiyat söylemezsen sorun olmaz. yani 2 liralık bir sütü 2,5-3 liraya satabilirsin ama 4 lira diyemezsin. bi daha sipariş gelmez.

amaç çok sipariş , çabuk bul- hemen teslim et ve yenisine bak. 1-2 saat diye birşey yok. hemen teslim.

5- seni arayan numaraları adresleriyle kaydetmen , her seferinde adres sormaman gerekirse ismiyle hitap etmen. müşterinin tavrına göre, ayşe hanım, ayşe abla, ayşe teyze, ali abi , ali bey , ali amca şeklinde.

6- broşürde kesinlike öğrenci olduğunuzdan bahsedin. bir şirket bir kuruluş olmadığınız bilinsin. hatta bisikletlerinizle resimlerinizi koyun. bu gerçekten ilgi çeker. ilaç isteyen de olabilir. acil durumlarda yanınızdayız diyin. çocuk bezi isteyen olabilr.

7- bu hizmeti sana yakın 1-2 sitede başlatın ilk önce.

hadi bu iş tuttu, insanlar memnun oldu sizden hatrı sayılır bi para da kazandınız diyelim.
hayal kuralım bi sonraki adım ne olabilir.
:)
evet lise bitti 2-3 yaz bu işi yaptınız artık herkes sizi tanıyo siz müşterileri tanıyorsunuz, sıcak bir bağ var. yaz oldu mu sizden sipariş veriyolar hem kendi işleri görülüyor hem de lise öğrencisi 3 girişimci gence yardımcı oluyolar.
en çok sipariş verilen ürünleri (tabi daha öncesinde ufak notlar alarak bu istatistiği çıkarabilirsiniz) çıkarın.
misal hayal kuruyoruz ya, günlük süt çok sipariş veriliyor. günlük süt üreten hayvancılar var başıbüyük'de, şile'den getirenler, alemdağ'da falan filan. ne kadar litresi , size günde 10 litreyi ne kadara getirir falan filan bi araştırma
sonra ara ayşe teyzeyi, ayşe teyze artık biz şileden köyden günlük süt getiriyoruz. biliyosun daha sağlıklı , doğal , organik. zart zurt ... al artık kendi ürününü sat gibi.

geliştirilebilir :)

bence yapabilirsin. denemekten birşey kaybetmezsin...

profesyonel düşünme, profesyonel davranma, profesyonel gösterme kendini ...

Yazdıklarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alacağım. :)

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
usta tek tavsiyem gel sana uygun bir site açayım birde bayilik veren firmaya yönlendirim urunlerini ekle ugras kazancın % pay aalırsın daha kazançlı çıkarsın 1yıl host 1 yıl domaın ve yazılım uygun bişeye çıkarabilirim bol para yerine az para ile bu sekilde kazanç yapabilirsin kolay gelsin benim kardesim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al