Batuhan adlı üyeden alıntı

Biraz karışık bir soru olmuş ancak anladığım kadarıyla cevap vermeye çalışayım.

Bir Text Box kontrolünde yazıyı ortalamak için kontrolü seçip Properties penceresinden TextAlign özelliğini Center olarak ayarlamalısınız.(http://prntscr.com/3kwmf5)

Eğer imleci formunuzun tam ortasında konumlandırmak istiyorsanız kullanmanız gereken kod şu şekilde:

Point nokta = new Point( (this.Left + this.Right) / 2, (this.Top + this.Bottom)/ 2);
Cursor.Position = nokta;

Eğer yapmak istediğiniz, imleci form üzerindeki belirli bir nesne üzerinde ortalamaksa o zaman bir satır daha kullanmamız gerekiyor.
Point kontrol = new Point( (textBox1.Left + textBox1.Right) / 2, (textBox1.Top + textBox1.Bottom) / 2);
Point nokta = textBox1.Parent.PointToScreen(kontrol);
Cursor.Position = nokta;

Umarım yardımcı olmuştur :)

Hocam tamamen yanlıs anlasılmıs galiba kusura bakmayın benım hatam yeni olduğum için nasıl anlatacagımıda bılmıyorum o kadar zahmet etmişsiniz çok sağolun fakat sorum şudur ;

Ben bir textbox ' ın multiine özelliğini açtım ve bunun ıcıne pascal ucgenı yazdırıyorum yani şu şekil :

Bu mesela 1 den baslıyor ya ben imleci textbox ın ilk satırında ortalayacagım. Yani en üst satırdaki 1 textbox ın ilk satırının ortasında olacak ve diğer satırlarda bunun altına böyle üçgen oluşturacak şekilde yazılacak :) Umarım sımdı anlatabılmısımdır :)