freelance iş ilanları

Turkiyede neden iyi Bir CMS sitesi yok

31 Mesajlar 3.550 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

myuceturk myuceturk "Hello World" Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işlerde ilk olmak önemlidir. Şimdi Türkler sosyal ağ kursa ne olacak? Kaç kişi bu sistemi kullanacak insanları bağımlılıklarından ayırmak zor. TÜBİTAK Pardus işletim sistemi üzerinde çalışıyordu devletten destek alamadığı için bıraktılar.

Oysa devlet dairelerinde Pardus kullanılmaya başlansaydı bilgilerimiz daha güvende olacaktı. Benim düşünceme göre tekrar söylüyorum bu işlerde "ilk" olmak çok önemli.

wmaraci
reklam

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar kusura bakmayın ama youtube videolarında bile insanlarımızı görüyoruz. İnsanlar video çekiyor, yabancılar "wow amazing" yazıyor bizimkiler "p.ç e bak" falan yazıyor.

Biz Facebook, Twitter falan kursaydık emin olun üyelik ücreti, sağ sol reklam ve pop-up koyardık. Biz böyleyiz çünkü.

Zihniyetimizin değişmesi ve dilimizi kaybetmememiz lazım.
neariyon

kişi bu mesajı beğendi.

8Dizayn 8Dizayn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 4 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

trankoff adlı üyeden alıntı

Facebook artık 7den 70'e herkesin kullandığı bi araç oldu. 1 gün girmesen olmaz. Bu kadar alışılmış şeyler varken yaratıcı bişe olmadıkça tutmaz. Vk gibi bi site olsa mesala türkler kullanır film sitelerinin falan işine yarar bu sayede tutabilir ama sağlam sunucular lazım. Biraz masraflı olur.

Aynen. Zaten Facebook ve Twitter aldı başını gidiyor.. Millet şirketinin reklamını 3 saniye dizi-film sırasında göstermek için milyarlar harcıyor, adamlar bedavaya getirtiyor...

MarshallXY MarshallXY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım ve Veritabanı Uzmanı S
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 59 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar bu işler ekip işi masraflı işler sağlam sunucular gerekli siten çok hızlı olmalı çekici görseli iyi kullanışlı ve farklı olmalı ki Bizim insanımız aa bu iyimiş diyip girsin uzun süreler geçirsin.. Bizde kaldı ki hem öyle iyi yazılımcılarda yok birlik olma duygusu bişey yapacaksak ben tek başıma yapıyım diyor herkes ama öyle bu işler tek başına olacak işler değil ancak konuşuruz bu şekilde sonra devam ederiz facebook a twitter a neyse iyi geceler.

wmaraci
wmaraci

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
neyazıkki bizim ülkemizde yapmaktan çok kopya içerige yeltenme daha çok oldugundan cms tarzı bir sistemi kuracakta olmuyor kuranlarda neyazıkki maddi destek olmayıncada kapatıyorlar.. ABD ülkesinde böyle bir sistem kurmak istediginde destekleyicileri çok oluyor bizim türkiyede tam tersi köstekleyici çok..

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Kimse profesyonel birşey yapmadığı için öyle oluyor. Çünkü internette yapacağın şeyler bir bütçe gerektirir. O yüzden ticari kısmına da bakmak zorundasın. Öyle olunca büyük firmalar karlı bir yatırım aracı olmadığı için ilgilenmiyorlar.
Kişisel girişimler ise ancak böyle forumlardan birkaç kişinin toplanması ile oluyor. O da çok amatör kalıyor.
Oysa güzel bir projelendirme ile KOSGEB'e başvurduğunuz taktirde size 170.000 TL'ye kadar GERİ ÖDEMESİZ hibe ve 1.2 MİLYON TL'ye kadar da faizsiz uzun vadeli kredi veriyorlar.
Ama başvuran yok. ilgilenen yok. Devlette durduk yere sana destek olmayacağına göre tek yapmanız gereken güzel bir proje çıkarıp KOSGEB'den destek almak.

bu dediğin olay tamamen masal :) verimerkezi kurmak için kaç defa başvuru yaptım hatırlamıyorum

senin bildiğin net bir sonuç verecek iyi bir yol varsa seninle detayları görüşmek isterim.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Türkiye'de eğitim çok geride. Bir yazılımcı olmak için ya ünv eğitimi alacaksın ya da özel bir kursa 3500 TL verip eğitim alacaksın. Aldığın eğitimde bilgisayar nedir derslerinden başlayacaksın , harici ve dahili donanımlar nedir dersleri göreceksin , aylar sonra html css desrleri göreceksin dıdısının dıdısı sen her eğitim sisteminde sıfırdan başlarsan bir yere gidemezsin. Biz de eğitim geriden gelmekle de bitmiyor ileri de gitmiyor. Bizim ünv ders veren hocalar ne kadar programlamacı. Yakın tarihte xxx ünv programlamacılık bölümünden bir hocaya fikir danışıp destek rica ettim , konuyu pek anlamadığını belirtti. İmam böyle yaparsa cemaat ne yapsın.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Holiqan adlı üyeden alıntı

Türkiye'de eğitim çok geride. Bir yazılımcı olmak için ya ünv eğitimi alacaksın ya da özel bir kursa 3500 TL verip eğitim alacaksın. Aldığın eğitimde bilgisayar nedir derslerinden başlayacaksın , harici ve dahili donanımlar nedir dersleri göreceksin , aylar sonra html css desrleri göreceksin dıdısının dıdısı sen her eğitim sisteminde sıfırdan başlarsan bir yere gidemezsin. Biz de eğitim geriden gelmekle de bitmiyor ileri de gitmiyor. Bizim ünv ders veren hocalar ne kadar programlamacı. Yakın tarihte xxx ünv programlamacılık bölümünden bir hocaya fikir danışıp destek rica ettim , konuyu pek anlamadığını belirtti. İmam böyle yaparsa cemaat ne yapsın.

Tek kelime ile haklısın, en iyisi netten ve yabancı kaynaktan öğrenmek gerekiyor.

xGhos xGhos Yazılım Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek YAZILIM & SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 38 / 75
  • Ticaret 5, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

söyleyecek söz bulamadım sana

Pardon hocam yanlış yere yazmışım mesajı :D

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bu dediğin olay tamamen masal :) verimerkezi kurmak için kaç defa başvuru yaptım hatırlamıyorum

senin bildiğin net bir sonuç verecek iyi bir yol varsa seninle detayları görüşmek isterim.

Hocam sen şaka mısın? Ben proje diyorum sen veri merkezi diyorsun. KOSGEB'i herhangi tefeci bir kurum ya da banka sandın sen heralde. Veri merkezi için hibe verirler mi hiç? Senin aklın yatıyor mu? Birde kaç kez başvurdum diyor. Veri merkezi açacaksan bankaya gidip ihtyaç kredisi çekeceksin. Yerin KOSGEB değil.

KOSGEB; girişimci yatırımcılara dstek verir. O kadar da emin konuşuyorsun ki kendinden. Projeden önce seni eğitime sokup sertifika verirler. Sonra projeni hazırlarsın.

Hemen dibimdeki komşumun aldığı destek:

Turistler için ilgi alanlarına göre tarihi ve coğrafi sanal turist rehberliği yazılımı yaptı. Tam destek aldı.

TV'de gördüğün e-taksi reklam filmi. KOSGEB destekli.
İstanbul Kıyamet Vakti Online MMORPG oyunu KOSGEB destekli.
vs vs...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al