wmaraci reklam
lidertakipci

52 paravan site yardımlarınızla. ..

9 Mesajlar 868 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

merhaba
uzun süredir seo kunusunu araştırıyorum. site içi ayarlamalardan sonra seo için yapılacak en güzel şey ilgili sitelerden backlink almak. bu backlinkler de her siteden olmayacak tabi ki. Bu durumda yapılacak en güzel şey paravan siteler. ben hacamat kelimesinde ve türevlerinde ilk sıra istiyorum. şuan 1 site var ama zaman içinde 12 tane asıl site yapıp ilk sayfayı tamamen kapatmak istiyorum.
haftada 1 tane blog yapıp gerçek site gibi ilgilenmeyi düşünüyorum. şuan bana bir getirisi olması gerekmiyor. Uzun vadede faydalı olsun. Eğer becerebilirsem 3 yılda 150 tane paravan kaliteli site beni amacıma taşır.
uzun soluklu zor bir iş. O yüzden önce siz ustalara sorular soracağım ki, baştan hatalı gitmeyelim.

1-Ücretsiz bloglar sitemi bir süre sonra benden alabilir mi böyle durumda hak taleb edebilirmiyim. Eğer bu ihtimal varsa mesela wp blog da hesabı yükseltme paralıya geçme var. Paralıya geçtiğimde aynı adresle devam edebilirim. Ben 3 yıl uğraşacağım ama attığım temel başkasının olacak bu beni huylandırıyor. Bu konuda ne dersiniz?

2- Hatırlamıyorum ama bir yerde normal sitelere yaptığında banlanacağın şeyleri ücretsiz bloglarda yaptığında o kadar kolay banlanmazsın diye okumuştum.Ya da o kadar olmasa da ne kadar dayanır diğer sitlere göre. Bizim yapacağımız site wp ye blogera falan ait olacağı için google bunlara çok güveniyormuş. Şimdi can alıcı noktaya gelelim. Bana öyle bir şey söyleyin ki eğer yaparsam anında google beni banlasın. Bu tezi test etmek gerek. Bir blog açayım ve ban yemek için elimden geleni yapayım. Bakalım bir fark var mı. Bazı ustalar öyle şey mi olur normal siteden farkı olmaz deseler de ben denemek istiyorum.

3- Bütün bu blogları nasıl ayrı ıp den yönlendireceğiz. aynı pc de farklı e mailllerle açmaktan başka yapabileceğim bir şey yok. Bütün blogların benimolmadığına nasıl inandıracağız google amcayı. Soru çok da şimdiden çok yazmayayım. Teşekür ederim.

wmaraci
reklam

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)

1-Ücretsiz bloglar sitemi bir süre sonra benden alabilir mi böyle durumda hak taleb edebilirmiyim. Eğer bu ihtimal varsa mesela wp blog da hesabı yükseltme paralıya geçme var. Paralıya geçtiğimde aynı adresle devam edebilirim. Ben 3 yıl uğraşacağım ama attığım temel başkasının olacak bu beni huylandırıyor. Bu konuda ne dersiniz?

İllegal içerik vb durumlar olmadıkça korkacak bir şey yok.

2- Hatırlamıyorum ama bir yerde normal sitelere yaptığında banlanacağın şeyleri ücretsiz bloglarda yaptığında o kadar kolay banlanmazsın diye okumuştum.Ya da o kadar olmasa da ne kadar dayanır diğer sitlere göre. Bizim yapacağımız site wp ye blogera falan ait olacağı için google bunlara çok güveniyormuş. Şimdi can alıcı noktaya gelelim. Bana öyle bir şey söyleyin ki eğer yaparsam anında google beni banlasın. Bu tezi test etmek gerek. Bir blog açayım ve ban yemek için elimden geleni yapayım. Bakalım bir fark var mı. Bazı ustalar öyle şey mi olur normal siteden farkı olmaz deseler de ben denemek istiyorum.

Ban yemek sorun değil, sorun spam cezası almak. Yazdığın tüm makalelerden dışarı link ver, spam cezası yer ve blogun kapatılır. Deneyebilirsin.

3- Bütün bu blogları nasıl ayrı ıp den yönlendireceğiz. aynı pc de farklı e mailllerle açmaktan başka yapabileceğim bir şey yok. Bütün blogların benimolmadığına nasıl inandıracağız google amcayı. Soru çok da şimdiden çok yazmayayım. Teşekür ederim.

Şuan için farklı pc ve mailler üzerinden farklı bloglar açmak dışında yöntem yok.

Google'ı inandırmak için aynı kişi olmamalısınız. Yani etrafınızdan 10 arkadaş bulup 10 arkadaşınızın her birine 1 blog vererek günde 1 yazı yazmasını isteyerek paravan bloglarınızın farklı kişiler tarafından yönetilme konusunu aşabilirsiniz.
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Çok kısa ve öz faydalı bir bilgi olmuş. Yani google o sitelere güveniyor daha zor spam sayılırlar yada ban yemezler fikri doğru değil.

Ek Olarak: Farklı pcler değil de sadece farklı mailler alsam yeterli olur mu ?

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Çok kısa ve öz faydalı bir bilgi olmuş. Yani google o sitelere güveniyor daha zor spam sayılırlar yada ban yemezler fikri doğru değil.

Ek Olarak: Farklı pcler değil de sadece farklı mailler alsam yeterli olur mu ?

Zor kelimesi doğru ancak ban veya ceza yemezler kelimesi yanlış. Zaten wordpress en başta olmak üzere blogger artık eskisi gibi rahat bırakmıyor. İnceleme ile standart dışı olan blogları açmamak üzere kapatıyor.

Farklı bilgisayar yerine farklı mailler ile yapılıyor zaten ancak siz hiçbir şekilde anlaşılmasın dediğiniz için farklı bilgisayar önerilir. Önemli olan bu noktada neyin farklı olduğundan ziyade içeriğin farklı oluşturulmasıdır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
ben bir program buldum içerik özgünleştirme diye. üste bir kelime yazıyorum. Altta görünüşte aynı kelime çıkıyor. yazdığım kelimeyi ve programın çevirdiği kelimeyi okuyunca aynı fakat copyala yapıştır ile googleye yazıyorum. aynı okuduğumuz bu 2 kelimede tamamen farklı sayfalar çıkıyor. Bu bir içerik özgünlerştirme sayılır mı.

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

ben bir program buldum içerik özgünleştirme diye. üste bir kelime yazıyorum. Altta görünüşte aynı kelime çıkıyor. yazdığım kelimeyi ve programın çevirdiği kelimeyi okuyunca aynı fakat copyala yapıştır ile googleye yazıyorum. aynı okuduğumuz bu 2 kelimede tamamen farklı sayfalar çıkıyor. Bu bir içerik özgünlerştirme sayılır mı.

Karakter yapısını değiştiren bir sistem o, böyle yaparsanız kullanıcı da arama sonuçlarında sizin gibi yazmadıktan sonra size ulaşamaz.

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)

Decanus adlı üyeden alıntı

Karakter yapısını değiştiren bir sistem o, böyle yaparsanız kullanıcı da arama sonuçlarında sizin gibi yazmadıktan sonra size ulaşamaz.

Ve ne yaparsanız yapın, emek vermeden kazanamazsınız. Google'ı bir yere kadar kandırabilirsiniz.

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

semantik adlı üyeden alıntı

Ve ne yaparsanız yapın, emek vermeden kazanamazsınız. Google'ı bir yere kadar kandırabilirsiniz.

Çok güzel bir söz ettin usta. :)

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Emek vermeden kazanılmaz doğru. Peki bu şekilde kaliteli paravanlarım olursa verdiğim emeğin karşılığını alabilirmiyim. Uğraşmaya değer mi yani

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al