freelance iş ilanları

File Get Contents İle Değişkeni Yazdırma

11 Mesajlar 2.218 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

emreyavuz emreyavuz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 49 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
S.a bu aralar çok sık soru soruyorum ama çok fazla yardıma ihtiyacım oluyor...

Şimdi ben aşağıdaki kodları başka bir sayfadan b.php sayfasının başına yazdırabiliyorum

Degiskenler.php

$login=$_GET['login'];
$dagit=$_GET['dagit'];
$olustur=$_GET['olustur'];
$kodlar=$_GET['kodlar'];
$anasayfa=$_GET['anasayfa'];
$adi=$_GET['adi'];

DegiskenleriYazdırma.php

$degiskenler = file_get_contents("degiskenler.php");
$degisken2 = file_get_contents("fakeanasayfa.php");
$birlesim = $degiskenler.$degisken2;
$file = fopen("$anasayfa.php","w");
fwrite($file,$birlesim);
fclose($file);

Benim istediğim a.php sayfasındaki bir değişkeni b sayfasının başına yazdırmak yukarıdaki şekilde yazdırınca

sayfanın başına şunları yazıyor

$login=$_GET['login'];
$dagit=$_GET['dagit'];
$kodlar=$_GET['kodlar'];
$adi=$_GET['adi'];

benim istediğim yukardaki gibi değil şu şekilde

$login= "ahmet"
$dagit="asdasd"
..
...

mesela $login a sayfasında tanımlıyken b sayfasında tanımlı olmuyor ve bi işe yaramıyor..

özet olarak file get contenct ile $login=$_GET['login']; böyle değilde $login= "ahmet" olarak yazdırmak istiyorum.

wmaraci
reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
SESSION kullanmayi denedin mi ?

• Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 49 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
sayfayı üye olmayan yani session başlatmayan kimseler de kullanacağı için session cookie kulanmadım...

emredokmetas58 emredokmetas58 Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 39 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
kardeş ben soruyu tam anlamadım ama anladım kadarıyla bir php dosyası içinde bir başka php dosyasını çalıştırmak istiyorsun bu tür olaylar için ben include ve require_once fonksiyonlarını kullanıyorum. sende bu şekilde istediğin olayı gerçekleştire bilirsin inşallah doğru anlamışımdır :)

bkz:http://www.php.net/manual/tr/function.include.php
emreyavuz

kişi bu mesajı beğendi.

iş alımları açıktır. (freelance)
wmaraci
wmaraci

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

emredokmetas58 adlı üyeden alıntı

kardeş ben soruyu tam anlamadım ama anladım kadarıyla bir php dosyası içinde bir başka php dosyasını çalıştırmak istiyorsun bu tür olaylar için ben include ve require_once fonksiyonlarını kullanıyorum. sende bu şekilde istediğin olayı gerçekleştire bilirsin inşallah doğru anlamışımdır :)

bkz:http://www.php.net/manual/tr/function.include.php

haha olabilir aynen :) arkadasla wmaraci dısında da konusutuk ama sorusunu anlayamamıştım mantıklı geldi :)

Forumdan alıntı ek bilgi verelim;

include fonksiyonu belirtilen dosyayı o scripte dahil eder ve yoluna devam eder. require de belirtilen dosyayı dahil eder ancak eğer o dosya bulunamazsa fatal error vererek scriptin çalışmasını durdurur. include sadece hata verir ancak script çalışmaya devam eder. yani require ile dahil edilen dosyalar scriptin çalışması için olmazsa olmaz gibidir.

peşlerine _once takısı getirilerek oluşturulan fonksiyonlar ise belirtilen dosyanın sadece bir kez dahil edilmesini sağlar. örneğin bir döngünün içerisinde include fonksiyonunu tanımladığınızda döngünün her turunda o dosya çağrılır ve çalıştırılır, ancak include_once ile aldığınız dosya tekrar çağrılmaz.
emredokmetas58

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 49 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

haha olabilir aynen :) arkadasla wmaraci dısında da konusutuk ama sorusunu anlayamamıştım mantıklı geldi :)

Forumdan alıntı ek bilgi verelim;

include fonksiyonu belirtilen dosyayı o scripte dahil eder ve yoluna devam eder. require de belirtilen dosyayı dahil eder ancak eğer o dosya bulunamazsa fatal error vererek scriptin çalışmasını durdurur. include sadece hata verir ancak script çalışmaya devam eder. yani require ile dahil edilen dosyalar scriptin çalışması için olmazsa olmaz gibidir.

peşlerine _once takısı getirilerek oluşturulan fonksiyonlar ise belirtilen dosyanın sadece bir kez dahil edilmesini sağlar. örneğin bir döngünün içerisinde include fonksiyonunu tanımladığınızda döngünün her turunda o dosya çağrılır ve çalıştırılır, ancak include_once ile aldığınız dosya tekrar çağrılmaz.

hayır, bunu ben de biliyorum. yapmak istediğim aşağıdaki içinde değişkenler olan ve a sayfasında tanımlı olan değişkenleri kodu b sayfasına da tanımlı bir şekilde yazdırmak...

$login=$_GET['login'];
$dagit=$_GET['dagit'];
$kodlar=$_GET['kodlar'];
$adi=$_GET['adi'];

örnek vermek gerekirse a sayfasında $deger = $_POST["username"]; bu kodu çalıştırıp ekrana yazdırırsan atıyorum şöyle bir yazı çıkar "asdas" istediğim şey bu değişkeni başka sayfada session ve cookie kullanmadan tanımlamak yani az önceki kodu ($deger = $_POST["username"];) b sayfasının başına şu şekilde ( $deger="asdas";) yazdırmak istiyorum....

not: b sayfası benim elimde değil kullanıcı oluşturacak ve yukarıdaki örnekteki bu değer ($deger = $_POST["username"];) hep değişecek..

emredokmetas58 emredokmetas58 Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 39 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

emreyavuz adlı üyeden alıntı

hayır, bunu ben de biliyorum. yapmak istediğim aşağıdaki içinde değişkenler olan ve a sayfasında tanımlı olan değişkenleri kodu b sayfasına da tanımlı bir şekilde yazdırmak...

$login=$_GET['login'];
$dagit=$_GET['dagit'];
$kodlar=$_GET['kodlar'];
$adi=$_GET['adi'];

örnek vermek gerekirse a sayfasında $deger = $_POST["username"]; bu kodu çalıştırıp ekrana yazdırırsan atıyorum şöyle bir yazı çıkar "asdas" istediğim şey bu değişkeni başka sayfada session ve cookie kullanmadan tanımlamak yani az önceki kodu ($deger = $_POST["username"];) b sayfasının başına şu şekilde ( $deger="asdas";) yazdırmak istiyorum....

not: b sayfası benim elimde değil kullanıcı oluşturacak ve yukarıdaki örnekteki bu değer ($deger = $_POST["username"];) hep değişecek..

kardeş bak eğer sen

diyelim
a.php de şu kodların var demi

$login=$_GET['login']; // değişkenin değeri atıyorum admin olsun
?>

ama sen bu kodları
b.php de kullanmak istiyorsun
yani $_GET ler değişmeden b.php de çalıştırmak istiyorsun işte ozaman include devreye gire
b.php

include "a.php";
echo $login; // çıktısı admin olur
?>

inşallah bu sefer olmuştur herhaldeee :)

Ek Olarak:

kardeş senin için bir de böyle bir şey yaptım bide buna bak istersen :),
Dosyayı İndir
emreyavuz

kişi bu mesajı beğendi.

iş alımları açıktır. (freelance)

likloknet likloknet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 47 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
file_get_contents() sayfanın sadece html dökümünü alır. Php kaynak kodlarını bu fonksiton ile çekemezsin.Session değerine aktarıp başka bir sayfada kullanabilirsin.
emreyavuz

kişi bu mesajı beğendi.

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

sayfayı üye olmayan yani session başlatmayan kimseler de kullanacağı için session cookie kulanmadım...

üye olmalarına gerek yok hocam session başlatmak için. zaman ve performans açısından session ya da cookie kullanmanı öneririm..
emreyavuz

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

• Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 49 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam cevap veren herkese teşekkürler...Kafamda tek soru işareti kaldı o da acaba ben text area'ya yazdığım kodu post ile alıp başka bir sayfaya nasıl yazdırırım. mesela asdjkad gibi şeyleri txt yada php dosyasına yazdırabiliyorum acaba bir php sayfasının kodlarını alıp yazdırmam mümkün mü?

örnek:

aşağıdaki sayfadan "isim"i alıp a.php'nin içine yazmak istiyorum... isim adlı text te bir php sayfasının kodları var.

bu şekilde alınca hata alıyorum.sıradan bir şeyi yazabiliyorum fakat php sayfasının kodlarını yazınca olmuyor neden acaba? yöntem nedir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al