wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Konusunda Herşey. Bilmedikleriniz ve Yanlış Bilinenler

15 Mesajlar 2.220 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar Seo Konusunda Bilinmeyenler ! Yanlış bilinenler ! Ve tüm Sorularınızı Bu başlık altında cevaplayacağım.Aslında o kadar çok yanlış bilinen varki her güncellemeden sonrasında bir çok web master arkadaş burada sitem sıralamadan düşdü tarzında konu açmakta.

Hepsini tek tek yazardım ama sayfalar tutucağından siz öğrenmek istediğinizi sorun ben size en doğru bilgiyi verim.

Örnek vericek olursak !

Bir web sitem var Ana sayfada 1 inci sırada alt linklerde birisi 1. sayfada diğeri 3.sayfada neden ?.

Sorularınız 1 er adetten oluşursa sevinirim

Vereceğim cevaplarla penguen güncellemesinden panda güncellemesinden ayı dana horoz güncellemesinden düşme yaşamaz bilakis sayfa sayfa yükselişe geçeceksiniz.

Tek istediğim emeğe saygı ve 1 adet duanız.

wmaraci
reklam

org org Yaw He He Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 8, (%88)
1. sayfaya çıkarmak için ne yapmalıyız.

• Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

org adlı üyeden alıntı

1. sayfaya çıkarmak için ne yapmalıyız.

Sorun seo işinin bütününü kapsamakta.O kadar vaktim olsa Tam olarak gerçek bir seo nasıl yapılır diye konu altında yazardım.Ancak birinci sayfaya çıkmak için sitenin sık sık güncellenmesi Her sayfanın kalite puanının yüksek olması gerekmekte.Bunlar içinde kaliteli backlikler özgün içerikler tanıtım yazısı dizinlere kaydolma ve sosyal paylaşım sitelerinin etkin olarak kullanılması lazım.

Yanlış bilinen 1 : web sitesinin 1 aylık yada 10 yıllık oluşunun hiç bir önemi yoktur !.1 aylık bir sitede googlede ilk sırada çıkabilir 10 yıllık bir sitede,Eski bir domain bulucam diye kendinizi yormayın !

solomon_kyen solomon_kyen En büyük servet itibardır Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web tasarım, Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam benimde bi sorunum var 1 cı sayfada olan bir sitem dalgalanma olduğunda 4,cu sayfaya gitti ondan sonra başlığını değiştirdim 8 gitti şimdi ise 11,ci sayfada sizce ne yapmam lazım

wmaraci
wmaraci

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
..
kullanılmasının, arama motoru optimizasyonuna olumlu ya da olumsuz etkisi nedir? google/yandex/bing optimizasyonu açısından?

• Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

solomon kyen adlı üyeden alıntı

Hocam benimde bi sorunum var 1 cı sayfada olan bir sitem dalgalanma olduğunda 4,cu sayfaya gitti ondan sonra başlığını değiştirdim 8 gitti şimdi ise 11,ci sayfada sizce ne yapmam lazım

Öncelikle yapılan yanlış seo stratejilerinden dolayı sayfanın güncellemelerde sıralardan düşmesi normal.Sonrasında değiştirdiğin başlık ile google sayfanı tekrar değerlendirmiş ve 8.sayfadan sıralamayı uygun bulmuştur.11.sayfada olmasının sebebide hala yanlış strateji uygulamandan dolayı ve rakip firmalarının seo konusundaki olumlu sonuçlarından düşüş yaşamaktasn.

Yapman gereken şey sayfanın başlığını anahtar kelimeni içeriğini sayfa açıklamanı tam olarak düzenleyip.o sayfana ! seo çalışması yapmaktır.kaliteli backlinkler alıp sayfa içeriğindeki anahtar kelimelerininde bulunduğu bir yazı yazıp siteni kaynak göstermek.sayfanı sosyal medyada duyurmak.

Yanlış bilinen 2. : Googlenin pagerank kalitesi web sitenizin kalitesi değildir.

Pagerank web sitenizin tüm sayfalarının toplam kalite puanının bir ortalamasıdır.Sitenizdeki her sayfanın bir kalite puanı vardır.Bu kalite puanı ile her sayfanız googlede farklı sıralarda çıkmaktadır.Sitenizin pagerankını arttırmak için ana sayfanıza değil tüm sayfalarınıza çalışma yapın !
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Blogumun style dosyasıyla oynayıp h1'in görünümünü gibi yaptım, başlıkları vs h1 etiketi kullanarak yazıyorum. Bunun bir zararı olur mu? Bunun gibi yazılarımı öne çıkaracak neler yapabilirim? 1. sırada olan bir yazımı güncel tutmazsam sıra düşer mi?

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

..
kullanılmasının, arama motoru optimizasyonuna olumlu ya da olumsuz etkisi nedir? google/yandex/bing optimizasyonu açısından?

Konuyu Açan Hocamızın, iyi niyetine sığınıp sorunuza cevap vermek istiyorum.
quote tagını kullanmak, sayfanızı reklendireeğinden ( Hareket katacağından ) olumlu yönde etkisi olabilir. Nasıl ki diyoruz , içeriğinize resim ekleyerek zenginleştirin aynı şekilde quote ile de bu zenginlik sağlanabilir. Ancak bunu kullanırken, gerçekten içeriğinize atıfta bulunulan destekleyen cümle olmasına özen gösterin.
Burada yer alan yazı, üst kısımda ve alt kısımda yer alan yazıdan daha önce göze çarpıyor mesela. ilk odak noktası oluyor

Kullandığınız alıntılar, bazen yazınızın Can damarı olabilir. Bu yüzden quote tagları içine alacağınız cümleler oldukça önemlidir. W3'ün de önerdiği bir etikettir. Kullanmanız yararınıza olur zararınıza olmaz. Yeterki kullanmayı bilin

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

solomon_kyen solomon_kyen En büyük servet itibardır Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web tasarım, Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 37, (%100)

Habercibirlik adlı üyeden alıntı

Öncelikle yapılan yanlış seo stratejilerinden dolayı sayfanın güncellemelerde sıralardan düşmesi normal.Sonrasında değiştirdiğin başlık ile google sayfanı tekrar değerlendirmiş ve 8.sayfadan sıralamayı uygun bulmuştur.11.sayfada olmasının sebebide hala yanlış strateji uygulamandan dolayı ve rakip firmalarının seo konusundaki olumlu sonuçlarından düşüş yaşamaktasn.

Yapman gereken şey sayfanın başlığını anahtar kelimeni içeriğini sayfa açıklamanı tam olarak düzenleyip.o sayfana ! seo çalışması yapmaktır.kaliteli backlinkler alıp sayfa içeriğindeki anahtar kelimelerininde bulunduğu bir yazı yazıp siteni kaynak göstermek.sayfanı sosyal medyada duyurmak.

Yanlış bilinen 2. : Googlenin pagerank kalitesi web sitenizin kalitesi değildir.

Pagerank web sitenizin tüm sayfalarının toplam kalite puanının bir ortalamasıdır.Sitenizdeki her sayfanın bir kalite puanı vardır.Bu kalite puanı ile her sayfanız googlede farklı sıralarda çıkmaktadır.Sitenizin pagerankını arttırmak için ana sayfanıza değil tüm sayfalarınıza çalışma yapın !

Hocam ilginiz için teşekkürler ama yanlış seo diyorsunuz ama benim o site nerde bakarsanız 10 aydan belki fazla 1,ci sayfa 2,ci sıradaydı herhangi birşey yapmadım sadece düştüğünde başlığı değiştirdim o kadar ama neden o kadar geriye gittiğini anlamış değilim

• Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

..

Olumlu hiçbir etkisi yoktur.Şu bir gerçek Google nin Mühendisleri tarafından web sitelerin birinci sayfaya gelmesi için herşey web masterlara yönelik değildir.Zaten googlenin algoritma değiştirmesi,sistemini sürekli olarak güncellemesi ve kendisini geliştirmesi webmasterlardan korunmak ve algoritmasının çözülmesini engellemek istemesidir.

Daha açık bir ifadeyle şu konuya açıklık getireyim.

Google bir web sitesinin nasıl olması gerektiğini ve nelerin yapılması gerektiğini webmasterlara açıklamakta ve buna mecburdur.Çünkü Kullanıcılara en doğru ve en kaliteli bilgiyi sunmak zorundadır.Sanal dünyada hic backlink almamış sitelerin bile sıralamada iyi yerde olduğunu biliyorum.
Google her ne kadar size yol göstersede ,tek düşmanınızdır.O yüzden butip eylemlerden kaçınıp organik çalışma yapılması daha dogru

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)