wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Konusunda Herşey. Bilmedikleriniz ve Yanlış Bilinenler

15 Mesajlar 2.218 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Konuyu Açan Hocamızın, iyi niyetine sığınıp sorunuza cevap vermek istiyorum.
quote tagını kullanmak, sayfanızı reklendireeğinden ( Hareket katacağından ) olumlu yönde etkisi olabilir. Nasıl ki diyoruz , içeriğinize resim ekleyerek zenginleştirin aynı şekilde quote ile de bu zenginlik sağlanabilir. Ancak bunu kullanırken, gerçekten içeriğinize atıfta bulunulan destekleyen cümle olmasına özen gösterin.

Kullandığınız alıntılar, bazen yazınızın Can damarı olabilir. Bu yüzden quote tagları içine alacağınız cümleler oldukça önemlidir. W3'ün de önerdiği bir etikettir. Kullanmanız yararınıza olur zararınıza olmaz. Yeterki kullanmayı bilin

Cevap için teşekkürler, konuyu açan arkadaşta bu konudaki tecrübelerini paylaşırsa sizinde bu katkınızla daha yararlı olacaktır kanısındayım. Metin zenginleştiren içeriklerin kesinlikle seoya katkısı var gözlemledim ancak bu bahsettiğim quote ve blockquote gözlemlemedim ve bunlar hakkında net bir açıklamaya denk gelmedim.. Tam olarak en son dediğiniz "Yeterki kullanmayı bilin" kısmındayım mesela bir sayfadaki içeriğin %90'ını quote kullanarak oluşturursak bunun zararı olabilirmi acaba? Yoksa az ve uygun yerlerde %5-10 civarında kullanılsa sayfalarda bunun seo yararı olabilir diye düşünüyorum ama bu konuda daha önce tecrübeyle sabit durumlar yaşandımı? arama motorları optimizasyon açıklamalarında vs. bu konudan hiç bahsettimi, ettiyse herhangi bir ipucu belirtildimi resmi ağızlardan kullanım şekli açısından merak etmekteyim..

wmaraci
reklam

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Blogumun style dosyasıyla oynayıp h1'in görünümünü gibi yaptım, başlıkları vs h1 etiketi kullanarak yazıyorum. Bunun bir zararı olur mu? Bunun gibi yazılarımı öne çıkaracak neler yapabilirim? 1. sırada olan bir yazımı güncel tutmazsam sıra düşer mi?

h1 h2 h3 bu tip etiketler veya en aza indirgenmiş w3 hataları bunlar sitenizin hem görseli hemde farklı tarayıcılardan kusursuz olarak görüntülenmesi içindir.sayfa kelitesine etkisi mutlaka vardır ancak o kadar çok değildir.Sonuç olarak zararı olmaz.Ayrıca 1.sırada olan yazını güncel tutmalısın elbet ama şunu unutmamalısın köklü bir değişlik değil bir kaç cümlenin yerini değiştirmek yada bir kaç satır kelime eklemek yararlı olucaktır.Atıl olan sayfalar googleden düşmeye mahkumdur.İsterse pagerankı 10 olsun
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Habercibirlik adlı üyeden alıntı

Olumlu hiçbir etkisi yoktur.Şu bir gerçek Google nin Mühendisleri tarafından web sitelerin birinci sayfaya gelmesi için herşey web masterlara yönelik değildir.Zaten googlenin algoritma değiştirmesi,sistemini sürekli olarak güncellemesi ve kendisini geliştirmesi webmasterlardan korunmak ve algoritmasının çözülmesini engellemek istemesidir.

Daha açık bir ifadeyle şu konuya açıklık getireyim.

Google bir web sitesinin nasıl olması gerektiğini ve nelerin yapılması gerektiğini webmasterlara açıklamakta ve buna mecburdur.Çünkü Kullanıcılara en doğru ve en kaliteli bilgiyi sunmak zorundadır.Sanal dünyada hic backlink almamış sitelerin bile sıralamada iyi yerde olduğunu biliyorum.
Google her ne kadar size yol göstersede ,tek düşmanınızdır.O yüzden butip eylemlerden kaçınıp organik çalışma yapılması daha dogru

Sanırım soruyu farklı algıladınız cevabınızı açıkcası anlayamadım.. Organik çalışma ile alakası nedir? backlink ile alakası nedir? "Olumlu hiçbir etkisi yoktur" derken tam olarak hangi sebeplerden bu kanıya vardınız samimi olarak merak ettim

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Cevap için teşekkürler, konuyu açan arkadaşta bu konudaki tecrübelerini paylaşırsa sizinde bu katkınızla daha yararlı olacaktır kanısındayım. Metin zenginleştiren içeriklerin kesinlikle seoya katkısı var gözlemledim ancak bu bahsettiğim quote ve blockquote gözlemlemedim ve bunlar hakkında net bir açıklamaya denk gelmedim.. Tam olarak en son dediğiniz "Yeterki kullanmayı bilin" kısmındayım mesela bir sayfadaki içeriğin %90'ını quote kullanarak oluşturursak bunun zararı olabilirmi acaba? Yoksa az ve uygun yerlerde %5-10 civarında kullanılsa sayfalarda bunun seo yararı olabilir diye düşünüyorum ama bu konuda daha önce tecrübeyle sabit durumlar yaşandımı? arama motorları optimizasyon açıklamalarında vs. bu konudan hiç bahsettimi, ettiyse herhangi bir ipucu belirtildimi resmi ağızlardan kullanım şekli açısından merak etmekteyim..

Hocam Etiketlerle ( Tasarım) konusunda Yetkili kimse herhangi bir açıklama yapmaz. Bu kodlar W3'e ait olup, W3'Üde bütün arama motorları tanıdıgına göre orada yer alan her etiketin bir amacı olduğunu anlayabiliriz. Bu amaç doğrultusunda kullanımının Site veya Arama Motorları Açısından değil Tamamen Ziyaretçiler Açısından faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Kullanılmasını bilin de ki kastım ise Şudur ;
Sizinde dediğiniz gibi bie yazının tamamını quote içine almak bir anlam ifade etmez. Sadece Yazıyı diğer Alanlardan Ayırıp Süslemiş olursunuz.

Diyelim ki ; Seo ile ilgili bir yazı yazıyorsunuz. Temel etkenlerden bahsettiniz ve içerik ile alakalı Başlığınızın Altında Matt Cutts'un dile getirdiğini var saydığımız bir cümle oluşturalım Bu cümleyi şu şekilde Alıntılayalım
Bir websitesini Canlı organizmaya Benzetirsek, içerik Bunun iskeletini Oluşturur. içeriğiniz iyi değilse, Ayakta Kalamazsınız

Burada Alıntılanan Bir söz veya önemli bir bilgi de olabilir. Amaç Kullanıcıya , Ziyaretçiye ; "Bak Bu alıntıladıgım Yer, Paragrafın Temel Anlamıdır" işareti vermek olmalıdır. Nasıl ki google bot'un dikkatini bazı kelimelere çekmek için onları, Kalın, italik, altı çizili, Renk ve benzeri öğelerle diğer kelimelerden ayırıyorsak, aynı mantıkla Önemli saydığımız Cümleleri de Ziyaretçiler için Alıntı Yaparak Ayırabiliriz.
kpssdelisi Habercibirlik

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Sanırım soruyu farklı algıladınız cevabınızı açıkcası anlayamadım.. Organik çalışma ile alakası nedir? backlink ile alakası nedir? "Olumlu hiçbir etkisi yoktur" derken tam olarak hangi sebeplerden bu kanıya vardınız samimi olarak merak ettim

kullanılmasının olumlu olumsuz etkisi etkisi nedir diye sormuşsunuz bende olumlu bir etkisi olmadığını belirttim.Ayrıca diğer arkadaşlar içinde konuyla ilgili aynı türde değişik bilgiler verdim.

Sorunuz açık ve kısaydı olumlu yada olumsuz etkisi varmıdır !

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)