wmaraci reklam
lidertakipci

Google’dan Dev İpucu Geldi !

21 Mesajlar 2.924 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Google‘ın dünyada popüler olan işletim sistemi Anroid‘in gelecek sürümünün nasıl adlandırılacağı veya numara konulacağı bildiğiniz gibi bir süredir merak konusudur.

Android 4.4 Kitkat‘tan sonra gelecek olan sürümün numarası 4.5 veya 5.0 olması beklenirken Google bu konuya tam açıklık getirmiş olmasa’da bu konu hakkında büyük bir ipucu vermiş oldu.

Bu ipucu bu zamana kadar paylaştığı tüm o sırada yayınlanmış olan ipucuyu Google akıllı telefonun saati ile verdi. Akıllı telefonunda sağ üst tarafta göründüğü gibi saat 5.00 biz bunun bize Google tarafından bir ipucu olduğuna inanıyoruz.

Bu değişim açıkçası bekleniyordu. Android 2.0 sürümü 2009 yılında Android 3.0 ve 4.0 sürümleri ise 2011 yılında bizlere duyurulmuştu. 2011 yılından beri 4.x.x olarak güncellediği Android artık 5.0 sürümüne geçmesi bekleniyor ve bu sürümün sadece sürüm numarası değişmesiyle kalınması istenmiyor.

Belki’de büyük değişim geliyor ?

Bir süre önce sızdırılmış olan haberler ile yer verdiğimiz Anroid’in yeni uygulama simgeleri yani tasarımları değişmiş olarak gözüküyordu ve 64 Bit desteği ile donanım alanında yapılmış olacaktır.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
Gözünü sevdiğimin Linux'u geliştikçe gelişiyor. :)
Batuhan berkangndz

kişi bu mesajı beğendi.

coder, bike rider, hobbyist photographer

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)

brk adlı üyeden alıntı

Gözünü sevdiğimin Linux'u geliştikçe gelişiyor. :)

Java değilmiydi o :D

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

Emre19 adlı üyeden alıntı

Java değilmiydi o :D

Android yapı olarak linux kernel tabanı üzerine yapılandırılmış GNU yazılımıdır.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Android yapı olarak linux kernel tabanı üzerine yapılandırılmış GNU yazılımıdır.

uygulamalar oyunlar geliştiriciler Java kullanıyor :D

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
düzeltme...

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Mübarek,

Gözünü sevdimin linux`ü gelişsinde, geliştikçe ucu bize giriyor :p:D

Bugün cihazı alıyorsun yarın yeni android güncellemesi geliyor hadi cihazın çöp :D,firman anca bir kaç güncellemeyi destekliyor sonra bırakıyor.

Android piyasasının problemi çok firmanın android`i kullanması değil, af buyrun anassını sattmın androidinin boyuna versiyon atlaması atla atla bitmedi be :D sen stabil güncellemeyi ios gibi her cihaza akıt bak bakalım cihazın çöp olup sürekli üst cihaza terfi ediyormusun :)

Ha sıkıntı şurada androidi farklı donanımla kullanan zibilyon tane telefon markası var stabil güncelleme gümlüyor doğal olarak :(.Gerçi bunu aşmanın yolu androidli telefonu üreten firmalarda firmalar müşterilerini yarı yolda bırakmamak için güncelleme konusunda diretseler problem çözülür :).

General Mobile Elite alıcam android yüzünden frenlemiş bekliyorum :D Bir var parayı tırmandırıp iosla yıllarca güncelleme almak ama cücük gibi ekran ve cücük gibi donanımla ağrısız başım takılmak.Bir var gözü karartıp GM Elite alıp 1-2 yıl güncelleme destekli krallar gibi canavar donanımla yaşayıp güncelleme bitiminde duman olmak :rolleyes: Diyeceksiniz güncelleme bitsede kullanmaya devam et diye tamam etmesine ederimde ben güncelleme çekildikten sonra çok devam eden android kullanıcısı göremedim daha,gördüklerim her versiyonla boyuna tırmanıyor :D.

Karasızım la dert döktüm resmen :D)

Şuan wp 8 kullanıcısıyım(lumia 520) terfi etmeyi düşünüyorum.

Ne yapayım sizce Gm Elite mi alsam yoksa tırmanıp ios mu olsam :rolleyes: (ara seçenekler yok özellikle samsung hiç yok :D wp8 li telefonlar olabilir :))

Samsung alma 2 sene kullandım tavsiye atmiyorum İphone 5S aldım ve İphone karşıtı biriydim ben böyle teknoloji görmedim. :)

Batarya konusu hariç..

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
düzeltme...

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Samsung zaten listeme bile giremez :D

Hocam batarya ne kadar dayanıyor valla merak ediyorum,iphone almamın önündeki en büyük engel desem yalan olmaz.Powerbank kullanıyormusunuz ?

Benim en büyük takıntım; Fotoları cam gibi net istiyorum,android yüklü cihazlarda kamera performansı yüksek olan cihazların fiyatlarıda çok yüksek.

Hadi fiyatı geçelim güncelleme sıkıntısı olsun istemiyorum,cihazı aldığım zaman 4-5 sene yada fazla gitsin istiyorum açıkçası(güncelleme desteği ile birlikte).Ki android burada eleniyor.

Bankacılık uygulamalarına önem veriyorum.

Müzik tutkunuyum desem yalan olmaz,müzik konusunda ios nasıl ?

Oyun takıntım yok.

Güvenlik önemli.

En kısaca sebeple telefonu aldıktan sonra yeni versiyonlar çıkınca değiştirme isteğinin belirmemesi lazım,paramı çöpe atmış gibi hissetmek istemiyorum.

Sizce ne yapayım(sonuç iostan yana zaten :D).5s e tırmansam bu sefer 6 çıkıcak 6dan sonraki verisiyonu beklesem derken telefonu alamıcam :D

Baştan androide kayma sebebim donanıma oranla fiyat uygunluğu :)

Bak şimdi dostum ben sana anlatayım bende senin gibi takıntılıydım ne alsam ne etsem sürekli araştırıyordum ve benim için en uygunu S3 dedim ve alım ilk 2 ay süper güzel gidiyordu ve arka kapakta kılcal çatlamalar başladı kendi kendine ve telefonu kapsız kulladığım için gözle görülür biçimde soyulmalar başladı ve beklenen oldu 3 - 4 ayda kasmalar başladı batarya konusunda çok iyi ve güzel 7 ay kadar kullandım ve S4 aldım yine dedim Apple'nin sadece logosuna para vermem hiç bi işe yaramıyor çöp dedim. S4 de aynı şekil olmaya başladı onun güzel yanı kasada soyulma olunca beyaz oluyordu siyah olmuyorbu bende kafam attı ince zımparayla kasanın yanlarını kazıdım mat beyaz elde ettim. :D Sonra telefonu düşürdüm ve çok güzel bir darbe aldı hevesim kaçtı kardeşime verdim. Nokia'nın X2 - 01 telefonu vardı onu kullanıyordum ve sonunda dedim İphone deniyeceğim tek korkum şarj konusuydu.

Telefonu aldım hattı taktık ayarlar şifre felan 1 - 2 gün kullamadım 1 gün şarjda geçti 2.gün kıyamadım kap felan almadığım için herneyse kap aldım kullanmaya başladım hız konusunda hemen belli etti kendini Samsung ( Murat 131 ) İphone (Mercedes) gibi geldi gözüme. :D Dedimki adamlar yapmış. Ekran konusunda yine İphone renkler netlik fotoğraflar videolar müthiş.

Telefon o kadar stabiliteki bir kere kasmadı daha.
Samsungda o kadar özellik var yok kamera yok ram yok işlemci yok o yok bu İphoneden üstün tamam sözde üstün peki neden İphone kadar iş yapamıyor 3 - 4 katı daha hızlı olması lazım androidin ama nerdeeee.

Şarj konusunda sana bağla 3G ile internette ne kadar vakit geçirdiğinde bağlı.
Bana gün boyu yetiyor.
Müzik konusunda kullaklığı bile mucize yok böyle birşey tasarım ses incelik...
Sonra bankacılık uygulamalarına önem veriyorum demişsin denemen lazım denemennnn...
Güvenlik varsa parmak izi kilidi kıran 16 bin dolar veriyor Apple. :D
Güncelleme konusunda kafan rahat olsun.
Telefonu alırken adam bana aynen şöyle dedi 4 sene arkana bakma.
Büyük ekran takıntın yoksa 5S al varsa 6'yı bekle. Zaten 6 çıksın büyük ekran kullananların %70 İphone'ye geçecek.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Yorumlarınız çok kaliteli olmuş, hepinizinkini okudum. İos 8 ile bu şarj sorunu %70'lere kadar gideriliyor. iPhone 6 eğer sitemizde yayınlanan makalelere göre olursa diğer işletim sistemlerini fest geçecek ve yine zirveye 2. sırasından 1. sırasına oturacak. iPhone 6 ile bu şarj sorununu kökten çözecekler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al