wmaraci reklam
lidertakipci

isimtescil.net'in şakası galiba bu?

27 Mesajlar 3.728 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

demirr demirr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Öncelik ile bu konuyu "Genel Kategorisi"ne açmayı uygun buldum. Bugün isimtescil.net'e giriş yapmaya çalıştım fakat, şifremi unuttuğum için başarısız oldum. Şifre'mi unuttum yaptım fakat, biten domain'ime kayıtlı bir e-mail hesabına kayıtlıymış. isimtescil.net'in destek bölümüne bunu ilettim, bana T.C. kimlik numara'mı sordu ben de yazıp, gönderdim. Fakat daha sonra ben şifre'mi beklerken "Kimlik Fotokopi"si isteniyor. Üstelik T.C. no haricinde hesabımda ki domainleride yazdım. Burada marka provakasyonu ya da itibarı zedelemek istemem fakat, müşterilerine kolaylık sağlıyacakları yerde işlerini zora sokuyorlar. isimtescil.net'ten alım yaparken işlem kolaylığına göre domain kaydettirin. Eğer forum'da yetkili arkadaş var ise, bana ÖM yazarak sorunu öğrenmek isteyebilir.

wmaraci
reklam

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Ben o firma ile çalışmadım fakat böyle yaptıklarını bilsem kesin çalışırdım, bence daha iyi tanış olduğum biri benim tc no'ma erişebilir kimliğime erişmek biraz sıkar açıkçası, benim emek verdiğim siteleri adam bir çırpıda alıp kendi üstüne geçirir.
BerkantKONAC aHoruz erdalgozum

kişi bu mesajı beğendi.

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kötü bir şey değil, güzel bir şey? Demekki biri tc kimlik numaranızı ve alan adlarınızı bilse bile şifrenizi sıfırlayamayacaklar. Gerçekten o kişi olduğunuzu anlamak için sizden kimlik fotokopisi istiyorlar. Bunun neresi şaka veya garip geldi size anlamadım?
erdalgozum

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

xrople adlı üyeden alıntı

Ben o firma ile çalışmadım fakat böyle yaptıklarını bilsem kesin çalışırdım, bence daha iyi tanış olduğum biri benim tc no'ma erişebilir kimliğime erişmek biraz sıkar açıkçası, benim emek verdiğim siteleri adam bir çırpıda alıp kendi üstüne geçirir.

47hkn47 adlı üyeden alıntı

Bu kötü bir şey değil, güzel bir şey? Demekki biri tc kimlik numaranızı ve alan adlarınızı bilse bile şifrenizi sıfırlayamayacaklar. Gerçekten o kişi olduğunuzu anlamak için sizden kimlik fotokopisi istiyorlar. Bunun neresi şaka veya garip geldi size anlamadım?

Bakınız sorun T.C. no istemesi değil, ilk etapta T.C. kimlik numara'mı mail olarak ilettim, daha sonra kimlik fotokopisi istediler arkalı, önlü. Kimlik bir İnsan'ın herşeyidir. Güven meselesi değil, zaten bir tek T.C. numarası giriliyor kayıt olurken. Benim anlamadığım T.C. numaramı verdiğim halde neden başka bir şekilde arkalı, önlü fotokopisini istiyorlar? Neden insan'lara bu kadar zorluk koşuyorlar?

wmaraci
wmaraci

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Nasıl yani? Kurumsal bir firma da olsa 3. şahıslara veya işletmelere kimlik fotokopisi göndermek hangi akla hizmet? Bankadan kredimi çekiyoruz?

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

fubia adlı üyeden alıntı

Nasıl yani? Kurumsal bir firma da olsa 3. şahıslara veya işletmelere kimlik fotokopisi göndermek hangi akla hizmet? Bankadan kredimi çekiyoruz?

Anlatmak istediğim budur, millet zaten kayıt olduğu T.C. numarasını veriyor. Hukuksal işler deseniz zaten T.C. kimlik no'su ile savcılığa başvuru yapabiliyorsunuz.

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

demirr adlı üyeden alıntı

Bakınız sorun T.C. no istemesi değil, ilk etapta T.C. kimlik numara'mı mail olarak ilettim, daha sonra kimlik fotokopisi istediler arkalı, önlü. Kimlik bir İnsan'ın herşeyidir. Güven meselesi değil, zaten bir tek T.C. numarası giriliyor kayıt olurken. Benim anlamadığım T.C. numaramı verdiğim halde neden başka bir şekilde arkalı, önlü fotokopisini istiyorlar? Neden insan'lara bu kadar zorluk koşuyorlar?

Sizde şuan haklısınız aslında, bir bankadan kredi kartı iptali isterken bile insanı sinir krizine sokuyorlar, biz sizin yaptıklarınızla uğraşmadığımız için bize iyi göründü , sizi böyle uğraştırmaları sinirinizi bozmuş olabilir. Peki geri alabildiniz mi hesabınızı.

MustafaSevim MustafaSevim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
İsim tescil sonuçta duyulmuş ve Türkiye'nin büyük firmalararındandır.Bunu savunmak için söylemiyorum bende telefon numaramı güncelleyecektim aynı şeyi bana da uyguladılar bence gayet mantıklı ve güvenilir olması için uygun bir işlemdir.

Nakrul Nakrul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Turızm işletme
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
İsimtescil hakli bu konuda, herhangi biri senin tc numaranı öğrenip işlem yaptırabilir, sade bununla işlem olsaydı ben yabancı sitelerden alışveriş yapıyorum kredi kartıyla adamlar işlem için istedikleri nufus cuzdanı ile yan yana canli resim cekıp yollamak tamamen kalite açısından hataya düşmemek için bu yola başvuruyorlar, o yuzden sende paşa paşa istediklerini yap senin için uğraşıyor adamlar

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

demirr adlı üyeden alıntı

Kimlik bir İnsan'ın herşeyidir.

fubia adlı üyeden alıntı

Abartıyorsunuz arkadaşlar. Arkalı önlü kimlik fotokopisinin hiç bir yaptırımı yoktur.

Kaldıki kurumsal bir firmadan bir hesabın şifresinin sıfırlanmasını istiyorsunuz. Adamlar size nasıl güvensin? Belkide tc kimlik numaranı bilen biri şifreni sıfırlatmak istiyor? Eğer senin dediğin gibi sadece tc no ile hesap sıfırlasalardı ve hesabın tc nonu bilen bir hırsız tarafından çalınsaydı o zaman hesabını sormayacakmıydın adamlardan? Benim dışımda başkasına neden verdiniz diye? Belkide dava açacaktın. Sonuçta alan adları çok değerli şeylerdir.

Ee, peki sen söyle şimdi bize. Bu adamlar senin gerçekten sen olduğunu nasıl anlayacaklar? Ya bizzat oraya gideceksin ya da tc kimlik fotokopini göndereceksin.

Adamlar senin hesabının güvenliğini düşünüyor, sen burada adamları küçük düşürmeye çalışıyorsun.

Bu konu hakkında diyeceklerim bu kadardır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al