freelance iş ilanları

Site Projelerim ve Gelir Tavsiyeleriniz

15 Mesajlar 1.857 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
merhabalar aklımda 2 tane site açma fikri var

1. si: üniversitede ingilzice hazırlıkta zorlanan arkadaşlara yönelik TÜrkçe bir site olacak. aynı zamanda bu sitede ingilizce essayler paylaşılacak. tamamen özgün ve diğer rakip sitelere oranla eksiğim yok fazlam var(içerik bol). yakında hayata geçirmek istiyorum

2. si: Bu site tamamen ingilizce olacak. anime&manga wallpaper sitesi gibi bir şey yapmayı düşünmekteyim. birkaç kişiye sordum ve iyi gelir getirebileceğini söyledirler

Sorularım:
1. sizce siteler tutar mı? adsense geliri iyi mi olur?
2. sunucu ve domain alımlarını nerelerden yapabilirim
3. TR lokasyon mu yoksa diğer ülkelerden mi?
4. Aynı adsense hesabında olacak bu 2 site için adsense siteye göre mi reklam verecek? yani 1. sitede türkçe reklam, 2. sitede de ingilizce reklam olmasını istiyorum.

şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

cunneyt cunneyt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 6, (%83)
bildiğim kadar ingilizce sitelere adsense iyi veriyor ve blog olacak tık başı iyi alırsınız
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
1. site eğer düzgün tasarlanırsa çok başarılı olur hocam fakat 2. site hakkında fikrim yok. Birde 1. site için bence mutlaka Türkiye lokosyonlu bir host alın.
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

cunneyt adlı üyeden alıntı

bildiğim kadar ingilizce sitelere adsense iyi veriyor ve blog olacak tık başı iyi alırsınız

ben de böyle duydum. hem ingilizcemi geliştirmek adına hem de daha fazla gelir kazandırıyorsa ingilizce site açmak daha iyi olacaktır.

Holiqan adlı üyeden alıntı

1. site eğer düzgün tasarlanırsa çok başarılı olur hocam fakat 2. site hakkında fikrim yok. Birde 1. site için bence mutlaka Türkiye lokosyonlu bir host alın.

tasarım konusunda pek iyi olamasam da içerik baya sağlam olacak. o zaman ilk siteyi TR lokasyon yapayım. öbür sitenin lokasyonu ve bu iki site içinde önerebileceğiniz domain ve host için firmalar var mı? beni yarı yolda bırakmayacak firmalar gerekli.

yorumlarınız için teşekkürler

wmaraci
wmaraci

cunneyt cunneyt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 6, (%83)

bjlkl adlı üyeden alıntı

ben de böyle duydum. hem ingilizcemi geliştirmek adına hem de daha fazla gelir kazandırıyorsa ingilizce site açmak daha iyi olacaktır.

tasarım konusunda pek iyi olamasam da içerik baya sağlam olacak. o zaman ilk siteyi TR lokasyon yapayım. öbür sitenin lokasyonu ve bu iki site içinde önerebileceğiniz domain ve host için firmalar var mı? beni yarı yolda bırakmayacak firmalar gerekli.

yorumlarınız için teşekkürler

bütçeniz varsa ücretli tema önercem şahane

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

cunneyt adlı üyeden alıntı

bütçeniz varsa ücretli tema önercem şahane

bütçem baya bir kısıtlı öğrenci olduğumdan dolayı bu yüzden kendimi photoshopa adadım son 1 haftadır. büyük ihtimalle sadece domain ve host için para harcayacağım

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
manga işine hiç girme wallpaper sitesi yap daha iyi arkadaş manga sitesi işine girenlerin çoğu battı :D

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

manga işine hiç girme wallpaper sitesi yap daha iyi arkadaş manga sitesi işine girenlerin çoğu battı :D

hadi ya bu forumda örnekleri var mı batanların. sektör zor demekki. wallpaper işinden para geliyor mu? bu arada özgün wallpaperlar olur mu bilmiyorum. bu tip işlerde biraz google görsellerden copy+paste de yapılsa sorun olur mu? :)

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

hadi ya bu forumda örnekleri var mı batanların. sektör zor demekki. wallpaper işinden para geliyor mu? bu arada özgün wallpaperlar olur mu bilmiyorum. bu tip işlerde biraz google görsellerden copy+paste de yapılsa sorun olur mu? :)

google görsellerden aldığın resimlerin telif hakkı varsa mailin tehdit mesajlarıyla hergün dolup taşar :D

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Türklere ingilizce konusunda yardım iyi fikir.İngilizce blogların para ettiği doğru.çok kullanıcısı olur ama bir o kadar da rakip demektir bu.adsense için bi problem olmaz.bir adsense hesabına 500 tane site eklersin.eklediğin site kabul edilmezse,bu daha önceden eklediğin siteyi ve adsenseni etkilemez.essay ler ortalıkta olursa copy-paste olayında bitersin.bunu önlemeye yönelik bir çalışma içerisinde olmalısın bence.bu arada ingilizcen iyiyse özelden bir görüşelim .biraz yardıma ihtiyacım var.

herseyiblogluyorum.blogspot.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al