wmaraci reklam
lidertakipci

News kayıtlı spam yapan haber siteleri için imza kampanyası başladı... Bir imzada sen at

32 Mesajlar 3.812 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Anlamadığım şey google'da zaten haberler diye bir sekme var. Haber isteyen oradan arar...

Niye normal aramalarda news etkisi oluyor. adam normal bir arama yapınca illaki başta haber sitesi görmek zorunda mı?

Bizim türk milleti bilgasayarı zor kullanıyor zaten... Doğal olarak diğer ülkelerde ki gibi şikayet edemiyorlar bu durumu... Bizim 1000 tane şikayetimizle birşey değişmeyecek... Önemli olan kullanıcıların şikayet etmesi. Google webmaster şikayetlerini umursamıyor bile...

wmaraci
reklam

vicentee vicentee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek iş adamı
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bu iş imza ile olmaz kısmen doğru. Ancak bu sadece başlangıç için gayet iyi. Eğer imza 500'ü geçerse yapılacaklar şu şekilde olmalıdır.:
https://support.google.com/news/publisher/contact/report_issue_content?hl=en Bu adresten imza toplandığına dair bir bildirim.
Matt'ın Twitter profiline "@" yağmuru ve imza kampanyasını gösteren link.
Matt'ın Google+ sayfasına bildirim yağmuru ve imza kampanyasını gösteren link.
Ayrıca bu adamın blogu da var. Orada iletişim bölümü de var. Oradan da herkesin aynı iletiyi atması iş görebilir.
Böylece sesimizi duymuş olur. Artık cevap verir/vermez bilmem. Eğer baktık cevap gelmiyor. Toplanır haber sitesi açar, Hürriyet milliyet kelimeleri başta olmak üzere her şeye spam yaparız, napalım!

İllaki bu durum öyle ya da böyle çözülecek.

• Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

vicentee adlı üyeden alıntı

Bu iş imza ile olmaz kısmen doğru. Ancak bu sadece başlangıç için gayet iyi. Eğer imza 500'ü geçerse yapılacaklar şu şekilde olmalıdır.:
https://support.google.com/news/publisher/contact/report_issue_content?hl=en Bu adresten imza toplandığına dair bir bildirim.
Matt'ın Twitter profiline "@" yağmuru ve imza kampanyasını gösteren link.
Matt'ın Google+ sayfasına bildirim yağmuru ve imza kampanyasını gösteren link.
Ayrıca bu adamın blogu da var. Orada iletişim bölümü de var. Oradan da herkesin aynı iletiyi atması iş görebilir.
Böylece sesimizi duymuş olur. Artık cevap verir/vermez bilmem. Eğer baktık cevap gelmiyor. Toplanır haber sitesi açar, Hürriyet milliyet kelimeleri başta olmak üzere her şeye spam yaparız, napalım!

İllaki bu durum öyle ya da böyle çözülecek.

Sorunda o ya Matt'ı site sahipleri dışında tanıyan bir kişi yok bu Türkiye Cumhuriyetinde....

Google sadece kullanıcıları önemser. Yani bizim şikayetimizin zerre kadar önemi yok onun için. Türkiyedeki google kullanıcılarının % olarak büyük bir bölümü şikayet etmediği veya boykot uygulamadığı sürece bir adım atmazlar.

vicentee vicentee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek iş adamı
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Zen adlı üyeden alıntı

Sorunda o ya Matt'ı site sahipleri dışında tanıyan bir kişi yok bu Türkiye Cumhuriyetinde....

Google sadece kullanıcıları önemser. Yani bizim şikayetimizin zerre kadar önemi yok onun için.

Olur mu öyle şey. O siteler kaya yarıklarından mı çıkıyor. Siz biz gibi insanlar tarafından oluşturuluyor. Matt Google spam ekibinin başı. Bu adamın işi spamla mücadele etmek. Yakın zamanda yapılan sıralama güncellemesi SİNİRLİ WEBMASTERLARI TATMİN EDECEK diye yapıldı ve Türkiye'de büyük spamlar temizlendi. Ancak bu spamların yerini haber siteleri aldı. Google sıralama güncellemesi yapmadan önce veri toplar. Bu haber siteleri şu an ortalıkta top koşturuyor olabilir ancak emin olun yaptığımız şikayetler hiç boşa değil. Bu şikayetler bir sonraki update için önemli veriler haline getiriliyor.

Google spam ekibinde çalışan Türk'de var. Google forumlarında defalarca bu haber spamları dile getirildi. Bu şahıs ise geliyor bakıyor ve "TAMAMLANDI" olarak işaretleyip gidiyor (: Yani bu işi çözecek tek birisi var o da MATT. Normal spam şikayetleri veya kullanıcı geri bildirimleri o kadar önemli değil, Hürriyet, milliyet gibi büyük şirketlerle baş edebilmek için yapılacak en iyi iş EKİP BAŞLARINA ULAŞMAKTIR. İmza kampanyası ve bildirimler de bu yüzden (:

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

vicentee adlı üyeden alıntı

Olur mu öyle şey. O siteler kaya yarıklarından mı çıkıyor. Siz biz gibi insanlar tarafından oluşturuluyor. Matt Google spam ekibinin başı. Bu adamın işi spamla mücadele etmek. Yakın zamanda yapılan sıralama güncellemesi SİNİRLİ WEBMASTERLARI TATMİN EDECEK diye yapıldı ve Türkiye'de büyük spamlar temizlendi. Ancak bu spamların yerini haber siteleri aldı. Google sıralama güncellemesi yapmadan önce veri toplar. Bu haber siteleri şu an ortalıkta top koşturuyor olabilir ancak emin olun yaptığımız şikayetler hiç boşa değil. Bu şikayetler bir sonraki update için önemli veriler haline getiriliyor.

Google spam ekibinde çalışan Türk'de var. Google forumlarında defalarca bu haber spamları dile getirildi. Bu şahıs ise geliyor bakıyor ve "TAMAMLANDI" olarak işaretleyip gidiyor (: Yani bu işi çözecek tek birisi var o da MATT. Normal spam şikayetleri veya kullanıcı geri bildirimleri o kadar önemli değil, Hürriyet, milliyet gibi büyük şirketlerle baş edebilmek için yapılacak en iyi iş EKİP BAŞLARINA ULAŞMAKTIR. İmza kampanyası ve bildirimler de bu yüzden (:

Aslında hiçbirşeyi temizleyemediler. O yüzden news olayını çıkardılar ortaya...

Şuan ki haber sitelerinin spamını görmemek için kör olmak lazım. Google'ın bilmediği birşey değil bu haber siteleri... Kendisi yaptı bunu. Şuan elinden gelende hiç birşey yok bunun için.

Ya eski sisteme geçecek eski spamlar yine olacak. Yada haber siteleri tepede olacak.

Şimdilik haber sitelerini tercih ediyorlar ama bu durum çok uzun sürmez. Ellerinde patlayacak haber siteleride....
vicentee

kişi bu mesajı beğendi.

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
İmzalandı... Güzel bir düşünce. Umarım amacına ulaşır...

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Bence milliyetinde bunu yapmaya hakkı var ne yani şimdi milliyet mp3 dönüştürme mp3 indirme ve video indirme sitelerini yayınladı diye spam mı yapıyor yanlış düşünce ben her zaman Milliyet habertürk teknoloji köşesini takip ederim ve bir gün bile rahatsızlık duymadım aksine bazı haber siteleri gibi reklam kaynamadığı içinde çok memnunum.Sİz sadece büyük rakiplerinizi böyle devirmeyi hedefliyorsunuz

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
hangisi spam yapmıyorki

Ek Olarak:

ismail03 adlı üyeden alıntı

Bence milliyetinde bunu yapmaya hakkı var ne yani şimdi milliyet mp3 dönüştürme mp3 indirme ve video indirme sitelerini yayınladı diye spam mı yapıyor yanlış düşünce ben her zaman Milliyet habertürk teknoloji köşesini takip ederim ve bir gün bile rahatsızlık duymadım aksine bazı haber siteleri gibi reklam kaynamadığı içinde çok memnunum.Sİz sadece büyük rakiplerinizi böyle devirmeyi hedefliyorsunuz

Spam tabi. Adsense reklamı yayınlayan en büyük haber siteleri game of throne izle diye sitelerinde haber yazıp illegal bi site olan yabancidiziizle1.com a link veriyolar bu spam değilmi. ayrıca adsense reklamıda var. hırsıza yol göstermekte hırsızlıktır. biz yapsak anında adsenseden men ederler. o zaman onlarıda banlasınlar kıyak geçmesinler.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Ben ve 4 Arkadaşa imza attık. Umarım Yeterli dikkat çekici bir sayıya ulaşırız ve Hak! edenler hakkettikleri yerlerde olurlar.

Ben kendim bile haber sitelerini bir kullanıcı olarak görmekten sıkıldım. Kpss başvuruları ne zaman diye aradım. Pişman oldum direk tarayıcıya ÖSYM yazıp girdim :)

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Archer Archer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 43 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
umarım bir sonuç çıkar imzamız boşuna gitmez.
Az önce sosyalmedya.co'da haber gördüm forumda konuyu buldum attım imzayı :)

Spam içerik yapanların sonu gelmeli artık yeter.

Edit:

Anlamadığım nokta reklamverenler ne zaman artık bu sitelere reklam vermekten vazgeçecekler. Böyle spam içerikli haber sitelerine yüzbinlerce lira veriyorlar sonra webmaster'ım kuruş peşinde koşuyor. Türk internet sektörünün önündeki engelsiniz çıkın aradan.

digibakers.com - the power of thinking small...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al