wmaraci reklam

Hostgator kullananlar bakın lütfen

7 Mesajlar 2.077 Okunma
wmaraci reklam

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Selamlar,

Hostgator kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacaktı.

1- hostgator.com ile hostgator.com.tr arasında bir fark var mıdır? Bazılarından host alındıktan sonra kimlik teyidi felan istendiğini duydum bu nedir?

2- hostgator.com.tr avrupa sunucular mı yoksa hostgator tümüyle sadece US hosting hizmetimi verir?

3- hostgator'un seo açısında avantaj/dezavantajı var mıdır?

4- add-sitelock özelliği tam olarak ne işe yarar? Tavsiye eder misiniz?

Hostgator hakkında olumlu / olumsuz düşünceleriniz nelerdir? Bir de ister burdan ister pm ile site adresinizi verir misiniz? CMD ile kaç ms olduğuna bakacağım rakip sitenin ping süresini inceliyorum. Hostgator kullanan arkadaşların yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Ticaretsicili.Net Adresimiz Hostgratorda barınıyordu Ama çok sorun yaşadı.. İllallah etti en sonunda kendi sunucuma aldım.. Yani bilmenizi istediğim konu Pek memnuniyet sağlamadığı :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Serkan ALAZ adlı üyeden alıntı

Ticaretsicili.Net Adresimiz Hostgratorda barınıyordu Ama çok sorun yaşadı.. İllallah etti en sonunda kendi sunucuma aldım.. Yani bilmenizi istediğim konu Pek memnuniyet sağlamadığı :)

Eyv, hocam ne tarz sorunlar yaşadığınızı da yazsanız keşke, çünkü baktığım tüm usa sunucular 180-250 arası ping sunarken hostgator 80ms sundu. Bir de burada olumlu bir görüş var hostgatoru 9 milyon websitesi kullanıyormuş daha ne olsun diyor insan? Diğer sorularıma da cevap bulursam süper olacak siteyi açıp pişman olup hostu taşımak istemiyorum seo açısından hoş olmadığını düşünüyorum.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Eyv, hocam ne tarz sorunlar yaşadığınızı da yazsanız keşke, çünkü baktığım tüm usa sunucular 180-250 arası ping sunarken hostgator 80ms sundu. Bir de burada olumlu bir görüş var hostgatoru 9 milyon websitesi kullanıyormuş daha ne olsun diyor insan? Diğer sorularıma da cevap bulursam süper olacak siteyi açıp pişman olup hostu taşımak istemiyorum seo açısından hoş olmadığını düşünüyorum.

Detaya sahip değilim.. Tek bildiğim sitesine suspend çekilmesi sonra onun kalıntıları.. Ayrıca memnuniyet konusunda müşterimin pek memnun olmadığı kanısına vardım. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
1. İkisi arasında fark yok, com.tr kullanıcılara satış öncesi kolaylık için kurulmuş durumda. Fakat satış sonrası destek hala İngilizce. Hem ticket hem online destek var
2. Ben yaklaşık iki yıldır hostgator kullanıyorum en ekonomik olandan şu anda 10'a yakın site sorunsuzca işliyor kimlik falan istenmedi benden.
3. Bildiğim kadarıyla Houston, Texas dışında sunucuları yok. Fakat Türkiye'de birkaç affiliate site mevcut. Fakat bunların da bazıları kendilerini "resmi ortak" vs. diye lanse ediyor. Zararı yok, bol kazançlar fakat "resmi" biraz fazla "resmi", satış ortağı tam karşılığı. Bu siteler alışveriş öncesi ve sonrasında hizmet veriyor kısmen ve komisyon elde ediyor.
4. Seo açısından zararı olur mu bilmem, sonuçta bir yerli sunucudan taşıdım başta birkaç siteyi fakat ne uzadı ne kısaldılar bu işlemden sonra.
5- Ben sitelock kullanmadım. Fakat düzenli olarak veritabanı ve dizinin kopyasını almak lazım. Sitelock ücretli ve bildiğim kadarıyla kapıya kilit dışında ikinci bir kilit veya alarm taktırmaktan farkı yok.

Sonuç olarak memlekette İzmir'den Ankara'ya, Kocaeli'den İstanbul'a çalışmadığım yerli hosting firması kalmadı, bu konuda yorum yapmayacağım fakat hostgator'da karar kıldığımı da söylemek isterim. Tek sorun İngilizce. Çünkü bazen öyle spesifik sorunlar çıkıyor ki, tarif edene kadar çile çekmeyin.
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

01101011 adlı üyeden alıntı

1. İkisi arasında fark yok, com.tr kullanıcılara satış öncesi kolaylık için kurulmuş durumda. Fakat satış sonrası destek hala İngilizce. Hem ticket hem online destek var
2. Ben yaklaşık iki yıldır hostgator kullanıyorum en ekonomik olandan şu anda 10'a yakın site sorunsuzca işliyor kimlik falan istenmedi benden.
3. Bildiğim kadarıyla Houston, Texas dışında sunucuları yok. Fakat Türkiye'de birkaç affiliate site mevcut. Fakat bunların da bazıları kendilerini "resmi ortak" vs. diye lanse ediyor. Zararı yok, bol kazançlar fakat "resmi" biraz fazla "resmi", satış ortağı tam karşılığı. Bu siteler alışveriş öncesi ve sonrasında hizmet veriyor kısmen ve komisyon elde ediyor.
4. Seo açısından zararı olur mu bilmem, sonuçta bir yerli sunucudan taşıdım başta birkaç siteyi fakat ne uzadı ne kısaldılar bu işlemden sonra.
5- Ben sitelock kullanmadım. Fakat düzenli olarak veritabanı ve dizinin kopyasını almak lazım. Sitelock ücretli ve bildiğim kadarıyla kapıya kilit dışında ikinci bir kilit veya alarm taktırmaktan farkı yok.

Sonuç olarak memlekette İzmir'den Ankara'ya, Kocaeli'den İstanbul'a çalışmadığım yerli hosting firması kalmadı, bu konuda yorum yapmayacağım fakat hostgator'da karar kıldığımı da söylemek isterim. Tek sorun İngilizce. Çünkü bazen öyle spesifik sorunlar çıkıyor ki, tarif edene kadar çile çekmeyin.

Detayli yorumunuz için tesekkurler hocam bu spesifik sorunlar kendi yaziliminiz ve calismalariniza bagli mi yoksa hosttan kaynaklı mi oluşuyor?

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
Her ikisi de. Fakat örneğin ilk aylarda önce bayi plan aldım sonra standart plana geçtim fakat kendi DNS'lerimi kullanmak istediğimi söyledim, çünkü başta almıştım iptal etmek istemedim düşüşlere neden olur diye. Kabul ettiler ve ödeme iade etmek yerine +kredi olarak hesaba geçti, yani bir ödeme yapacağınız zaman oradan düşüyorlar. Fakat ödemeler fit olunca benim DNS'leri iptal ettiler bu kullandığınız planda mümkün değil diye. Uzun tartışmalara yazışmalara neden oldu bu. Sonuçta bana bunun için onay veren arkadaş acemi falan da değildi. Hosting planları dışında çıkıntılık istemiyorlar herhalde, kabul etmek zorunda kaldım.
Bir de bazen mimleniyor muyuz nedir günde bir online destekten sonra ikincisi için çok uzun bekliyorsunuz, yani sorunu bir kerede izah ederseniz çözüm inanılmaz hızlı, "şey bir de şu vardı" diyince genelde bataklıktaki timsahla arkadaş oluyorsunuz.

Açıkçası düşünüyorum ufak tefek sorunlar dışında pek de bir sorun yaşamamışım. Tavsiye ederim.
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al