wmaraci reklam

Kategorinin üstüne gelince alta doğru açılması

7 Mesajlar 1.286 Okunma
wmaraci reklam

HarunTURAN HarunTURAN www.hturan.net Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
şu adresteki temayı kullanıyorum ve bu adam benim istediğim şeyi yapmış yani temada bu özellik var
http://www.edumusei.it/

şimdi burada en üstteki menüye kategoriler eklemiş ve üstüne gelince alt kategoriler açılıyor. ben de bunun aynısını yapmak istiyorum ama olmuyor. menü1 diye bi menü oluşturdum ve temanın üst kısmına o temayı atadım. menü1 in içine de bütün ebeveyn kategorileri ekledim ama bu kategorilerin de alt kategorileri var ve üstüne gelince o alt kategoriler açılmıyor. menü1 in içine alt kategorileri ayrı olarak eklediğimde de hepsi yanyana görünüyor.

istediğim şeyi nasıl yapabilirim acaba :(

wmaraci
reklam

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Söz konusu alt kategorileri de Görünüm > Menüler sayfasından eklediniz mi? Sadece ebeveyn kategorileri eklediyseniz, alt kategoriler açılmazlar.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

candanblog adlı üyeden alıntı

Söz konusu alt kategorileri de Görünüm > Menüler sayfasından eklediniz mi? Sadece ebeveyn kategorileri eklediyseniz, alt kategoriler açılmazlar.

ekledim ama o şekilde ebeveyn kategorinin altında değil yanında ayrı bir kategori gibi çıkıyorlar.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam eklediğiniz menü1'in düzenleme sayfasını açın. Örneğin şu şekilde kategorileri eklediniz: a b c d e. Ve bunların her birinin 1 2 3 4 5 şeklinde alt kategorileri var. Yandaki kategori ekleme alanından 1 2 3 4 5 şeklindeki alt kategorileri direkt olarak menüye ekleyin. Sonra şunları yapın. Örneğin 1, a'nın alt kategorisi. 1'i a'nın altına getirin ve sağa doğru bir diş sürükleyin. Şu şekilde bir konum oluşacaktır.

a
-1
b
c
d
e

Yani 1 alt kategorisini diğer kategorilerin hizasından biraz sağa doğru alın, menüde alt kategori olarak gözükecektir. Ardından kaydedin, istediğinizin olduğunu göreceksiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

ttw adlı üyeden alıntı

Hocam eklediğiniz menü1'in düzenleme sayfasını açın. Örneğin şu şekilde kategorileri eklediniz: a b c d e. Ve bunların her birinin 1 2 3 4 5 şeklinde alt kategorileri var. Yandaki kategori ekleme alanından 1 2 3 4 5 şeklindeki alt kategorileri direkt olarak menüye ekleyin. Sonra şunları yapın. Örneğin 1, a'nın alt kategorisi. 1'i a'nın altına getirin ve sağa doğru bir diş sürükleyin. Şu şekilde bir konum oluşacaktır.

a
-1
b
c
d
e

Yani 1 alt kategorisini diğer kategorilerin hizasından biraz sağa doğru alın, menüde alt kategori olarak gözükecektir. Ardından kaydedin, istediğinizin olduğunu göreceksiniz.

Çok teşekkür ederim kardeşim çok iyi oldu sonunda istediğimi yapabildim tekrar tekrar teşekkürler :)

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Hepsini aynı hizada değil, 1. seviye alt menüleri ebeveynin biraz sağına, 2. seviye alt menüleri 1. seviyelerin biraz sağına ... olacak şekilde ekleyin:

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Harun TURAN adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim kardeşim çok iyi oldu sonunda istediğimi yapabildim tekrar tekrar teşekkürler :)

candanblog adlı üyeden alıntı

Hepsini aynı hizada değil, 1. seviye alt menüleri ebeveynin biraz sağına, 2. seviye alt menüleri 1. seviyelerin biraz sağına ... olacak şekilde ekleyin:

Rica ederim, arkadaş görsel de eklemiş daha açıklayıcı olacaktır. Anlatmaya çalıştığım buydu.
canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al