freelance iş ilanları

İphone 5s & Samsung s5 mi alayım.

52 Mesajlar 7.667 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MidOrFid MidOrFid Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

hocam bekleyin i.6 çıksın aceleniz yoksa. bir miktar düşer fiyatı ya da 6 sını alırsınız.

Maalesef bugün alıyorum son kez bi sorayım dedim. Ama büyük ihtimalle 5s alıcam

wmaraci
reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
bana göre samsung. çünkü iphone alo dur. yüksek rütbeli kişilerin elinde iphone sırıtmamaktadır. bu yüzden elit telefondur. samsung da yapacak işlemin çeyreğini iphone ile yapmazsın.

MidOrFid MidOrFid Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

bana göre samsung. çünkü iphone alo dur. yüksek rütbeli kişilerin elinde iphone sırıtmamaktadır. bu yüzden elit telefondur. samsung da yapacak işlemin çeyreğini iphone ile yapmazsın.

Elit telfon diye bişey yoktur. Elit denilen şeyde yalandır. Herkes elit dir. Ama kişilikler farklıdır.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
tamam hocam ama android ile yaptığınız işlerin çeyreğini ios la yapamazsınız. eğer sadece alo için kullanıyorsanız iphone idealdir. bir sefer pili değişmiyor. onun için bile ek ücret alıyorlar. bu bana göre elittir.

-tabi seçim yine size kalmış. iyi günler.

wmaraci
wmaraci

bulutweb bulutweb Web & Grafik Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web & Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 10, (%100)
Kesinlikle Android. Kesinlikle Samsung.

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

MidOrFid adlı üyeden alıntı

Maalesef bugün alıyorum son kez bi sorayım dedim. Ama büyük ihtimalle 5s alıcam

Neden sadece bu ikisi arasında seçim yapıyorsunuz? İlk mesajımda belirttiğim gibi LG G3 gibi bir makine varken ben olsam düşünmezdim.

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam sana tavsiyem iPhone alma.Sebebi ise pek çok özellikten arındırılmış bir telefona o kadar para vermem ben.Sana tavsiyem Samsung'tanda uzak dur.Çünkü güncelleme sorunu ayrı bir dert,arayüz ayrı bir dert.Ayrıca malzeme olarakta beş para etmez emin ol.Eline aldığın zaman oyuncak telefondan farkı yok.

Sana tavsiyem aşağıdaki telefonlardan birini al

•Lg G2 veya G3
•Nexus 5
•Sony Xperia Z2

Bu üç telefondan şaşma.Al keyfine bak.

Ama illaki ikisi arasından bir seçim yapacaksan şahsen ben Samsung S5 alırdım ;)

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

tamam hocam ama android ile yaptığınız işlerin çeyreğini ios la yapamazsınız. eğer sadece alo için kullanıyorsanız iphone idealdir. bir sefer pili değişmiyor. onun için bile ek ücret alıyorlar. bu bana göre elittir.

-tabi seçim yine size kalmış. iyi günler.

Android ile yaptığınız şeyin bir çoğunu iPhone'da yapamazsınız. Bu söz tamamen fiyasko. Nedenini de açıklayayım. LG G2 kullanan biri olarak hala NFC kullanmış değilim. Telefon kızılötesi ile televizyonu kumanda edebiliyor ama telefonu ilk aldığım gün yaptığım birkaç şakadan sonra kumanda özelliğini kullanmadım. Smart Share, Miracast şimdiye kadar hiç kullanmadım. Tutup da telefonda kalp atışımı ölçtürmem. Android telefonlara bu tarz özellikler koyuyorlar ki kullanıcının gözünü boyayabilsinler. Yoksa beş para etmez.

Aslında konuya yazmayı düşünmüyordum da iPhone kullanmadan iPhone kötüdür veya Android kullanmadan Android kötüdür diyen arkadaşları görünce yazayım dedim. Uzun yıllardır Android kullanıcısıyım ve ilk çıktığından beri de LG G2 kullanıyorum. Sanırım 1 yıla yaklaştı. Telefonda istemediğiniz kadar özellik mevcut ama kullanmıyorsunuz, yukarıda dedim zaten bunları. Telefonu ilk aldığımda yağ gibi akıyordu. Saliselik takılmalar dahi olmuyordu. Ama telefonu kullanmaya devam ettikçe, içerisine 30'u aşkın uygulama yükleyince telefon şişmeye başladı. Bunun sebebi de tamamen Android. RAM miktarını yükseltmek çözüm gibi görülsede ne yazık ki bir süreden sonra yetersiz kalıyor.

Eğer Android telefon alacaksan zaten telefonun içinde bir sürü gereksiz uygulama olacak. Silemiyorsun birde. Hele ki root olayına girmezsen Android telefon kullanmanın hiçbir manası yok.

Birde şu var. Sen Samsung aldın 2000 liraya. 6 ay sonra değeri minimum 400 lira düşer. Ben 1600 liraya LG G2 aldım şuan sıfırı 1200 lira. Ama iPhone'da 6 ay içinde edeceğin zarar en fazla 150-200 lira olur. Belki onu bile etmezsin.

Birde iOS ve Andoid marketler arasında dağlar kadar fark var. Geliştiriciler ilk iOS için uygulama yazarlar. Android'e yazılan uygulamalar hiçbir zaman iOS'a göre hiçbir zaman stabil çalışmaz. Binlerce çöp uygulama mevcut Android'te. 10 yaşındaki çocuklar bile artık araba simülasyonu oyunu yazıyorlar. iOS uygulama konusunda da her zaman öndedir.

Benim görüşüm Apple her zaman bir adım önde. iPhone 5S al kafan rahat olur. Boşver özgür değilsin vs. demelerini de. Özgürlükten kasıt root atıp rom yüklemekse inan bulaşılacak bir iş değil zaten.

Ben de LG G2'yi satıp iPhone 5S almayı düşünüyorum bakalım.
JpnTr26 ahmetcivelek MidOrFid

kişi bu mesajı beğendi.

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Android ile yaptığınız şeyin bir çoğunu iPhone'da yapamazsınız. Bu söz tamamen fiyasko. Nedenini de açıklayayım. LG G2 kullanan biri olarak hala NFC kullanmış değilim. Telefon kızılötesi ile televizyonu kumanda edebiliyor ama telefonu ilk aldığım gün yaptığım birkaç şakadan sonra kumanda özelliğini kullanmadım. Smart Share, Miracast şimdiye kadar hiç kullanmadım. Tutup da telefonda kalp atışımı ölçtürmem. Android telefonlara bu tarz özellikler koyuyorlar ki kullanıcının gözünü boyayabilsinler. Yoksa beş para etmez.

Aslında konuya yazmayı düşünmüyordum da iPhone kullanmadan iPhone kötüdür veya Android kullanmadan Android kötüdür diyen arkadaşları görünce yazayım dedim. Uzun yıllardır Android kullanıcısıyım ve ilk çıktığından beri de LG G2 kullanıyorum. Sanırım 1 yıla yaklaştı. Telefonda istemediğiniz kadar özellik mevcut ama kullanmıyorsunuz, yukarıda dedim zaten bunları. Telefonu ilk aldığımda yağ gibi akıyordu. Saliselik takılmalar dahi olmuyordu. Ama telefonu kullanmaya devam ettikçe içerisine 30'u aşkın uygulama yükleyince telefon şişmeye başladı. Bunun sebebi de tamamen Android. RAM miktarını yükseltmek çözüm gibi görülsede ne yazık ki bir süreden sonra yetersiz kalıyor.

Eğer Android telefon alacaksan zaten telefonun içinde bir sürü gereksiz uygulama olacak. Silemiyorsun birde. Hele ki root olayına girmezsen Android telefon kullanmanın hiçbir manası yok.

Birde şu var. Sen Samsung aldın 2000 liraya. 6 ay sonra değeri minimum 400 lira düşer. Ben 1600 liraya LG G2 aldım şuan sıfırı 1200 lira. Ama iPhone'da 6 içinde edeceğin zarar en fazla 150-200 lira olur. Belki onu bile etmezsin.

Benim görüşüm Apple her zaman bir adım önde. iPhone 5S al kafan rahat olur. Boşver özgür değilsin vs. demelerini de. Özgürlükten kasıt root atıp rom yüklemekse inan bulaşılacak bir iş değil zaten.

Ben de LG G2'yi satıp iPhone 5S almayı düşünüyorum bakalım.

Hocam o zaman saf Android olarak Nexus5 alsın keyfine baksın eğer tek sorun takılmalar gereksiz uygulamalar ve donmalar ise.
xrople

kişi bu mesajı beğendi.

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

SamimiBlog adlı üyeden alıntı

Hocam o zaman saf Android olarak Nexus5 alsın keyfine baksın eğer tek sorun takılmalar gereksiz uygulamalar ve donmalar ise.

Sorun saflıkta değil hocam. Sorun sistemde. Sistem ne kadar boş olursa olsun uygulama sayısı çoğalınca şişmeye başlıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al