wmaraci reklam
lidertakipci

Logo Yarışması için ödül önerisi

12 Mesajlar 2.012 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tarafsizhaber tarafsizhaber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
www.tarafsizhaber.com

haber sitemiz için logo yarışması açmayı düşünüyoruz, sizce ödül ne olmalı?

wmaraci
reklam

Diyalog Diyalog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Medya Editörü
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 36 / 100
  • Ticaret 10, (%100)
Nakit para en az 250 tl baslanmali.Katilimci sayisi en az 10 sarti koyman gerekir.
dogukanktc

kişi bu mesajı beğendi.

guneydesign guneydesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Haber sitesinde Makale veya reklam back link de olabilir :)

Guneydesign Web Tasarım izmir

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
En iyi ödül para ödülüdür tabi. Fakat 250 gibi yüksek bir miktar yapmanıza gerek yok, bir kırılma noktası vardır bu işlerin örneğin 1 lira ile 10 liralık yarışma arasında pek fark yoktur. 50 lira ile 100 lira arasıda aynıdır benim gözümde. Arkadaş "en az 250 TL" demiş abartmış, siz 100 lira bile verseniz yeterli olur katılımı sağlamak için. Ha yalnızca 1.'ye değil 2. ve 3. olanlarada ödül verirseniz katılımı arttırır. 2.'ye backlink 3.'ye tanıtım yazısı veya daha düşük para ödülü verilebilir.

Bu arada wmaracı'nı kötülemek gibi olmasın burda pek logo yarışma konusuna denk gelmedim. Ama *** üzerinden logo yarışma konularına tek tek bakıyorum. Harika logolar yapıyorlar. Multi konu açmanızı öneririm yani.
mographic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

XnCN XnCN Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 56 / 109
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam para sıkıntınız yoksa açın idemama'ya kafanız rahat olsun :)

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)
Bazı arkadaşlar 250tl çok bile demiş. Açıkcası lisans eğitimi almış biri olarak 5-10tl fiyatlara logo tasarımı yapanlara inanamıyorum.

Freelance Piyasa 2013 fiyat listesinde logo tasarımı 2.500tl olarak belirlenmiştir. Bu fiyat 3.000 ila 5.000 arasına kadar da çıkmaktadır.

Şimdi siz tutup 10-20-100tl ye logo yapan insanlara logo tasarım yarışması yaparsanız, karşınıza özgün, tasarımsal değeri olmayan, copy-paste, marka değeri ve anlamı olmayan, önümüzdeki 5-10 yılı önden hesaplanmış, geniş bir kitle hesabı yapılmamış ve birçok daha farklı şeye dikkat edilmemiş, 10 bilemedin 15dk da yapılmış logolar elde edersiniz. Sonra ne olur? bu gelen logolar arasında en "gözünüze" hoş geleni seçersiniz.

Komik olmayın arkadaşlar. Profesyonel iş istemiyorum ben diyorsanız tabi ki bu sizin kararınız.
EmPa bariserol26 cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)

onderozkan adlı üyeden alıntı

Bazı arkadaşlar 250tl çok bile demiş. Açıkcası lisans eğitimi almış biri olarak 5-10tl fiyatlara logo tasarımı yapanlara inanamıyorum.

Freelance Piyasa 2013 fiyat listesinde logo tasarımı 2.500tl olarak belirlenmiştir. Bu fiyat 3.000 ila 5.000 arasına kadar da çıkmaktadır.

Şimdi siz tutup 10-20-100tl ye logo yapan insanlara logo tasarım yarışması yaparsanız, karşınıza özgün, tasarımsal değeri olmayan, copy-paste, marka değeri ve anlamı olmayan, önümüzdeki 5-10 yılı önden hesaplanmış, geniş bir kitle hesabı yapılmamış ve birçok daha farklı şeye dikkat edilmemiş, 10 bilemedin 15dk da yapılmış logolar elde edersiniz. Sonra ne olur? bu gelen logolar arasında en "gözünüze" hoş geleni seçersiniz.

Komik olmayın arkadaşlar. Profesyonel iş istemiyorum ben diyorsanız tabi ki bu sizin kararınız.

hocam bilmemkaç bin tl lerden bahsetmişsin, eğitim falan aldım demişsin, çok bilmiş gibi bi ton laf söylemişsin, küçük fiyatlara logo yapanlara boş laf yapmışsın da senin sitende de Sothink Logo Maker programı ile yapılmış logo var??????

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)

Oqan27 adlı üyeden alıntı

hocam bilmemkaç bin tl lerden bahsetmişsin, eğitim falan aldım demişsin, çok bilmiş gibi bi ton laf söylemişsin, küçük fiyatlara logo yapanlara boş laf yapmışsın da senin sitende de Sothink Logo Maker programı ile yapılmış logo var??????

Sevgili kardeşim, görsel tasarım, grafik tasarım gibi bölümler "logo yapmak" dan ibaret sanıyorsun ama öyle değil. Uzun uzun sana bütün branşları ve bu branşların açıklamalarını anlatırdım, fakat uslubundan ötürü buna değmeyeceği kanaatindeyim.

Kısacası birçok dal vardır, ben bütün dallarla ilgili eğitim almış olabilirim fakat bunları "mesleki" veya "kişisel" anlamda her dalını kullanmıyorum. Benim yoğunlaştığım alan 3D reklam ve VFX görsel tasarımdır.

Benim işim başka diye 5-10tl'ye Logo tasarımı yapanlara bir eleştiri getiremeyeceğim anlamına gelmiyor.

Bilgin olsun "Web Tasarım" dalı ile de ilgilenmediğimden sitede ki temada bana ait değil.

Laflarımdan alınmışsın buna inan çok sevindim, doğru yere gitmiş.

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

Oqan27 adlı üyeden alıntı

Hocam terzi kendi söküğünü dikemez diye birşey var belki öyle bir durum olmuştur açıkçası gerek forum içinde gerek dışında fazalsıyla logo yaptım bazılarını kendimde beğendim ama kendi sitem için hiçbirşey yapamadım açıkçası.Nedeni ise şuana kadar yaptıklarımın en iyisi olması gerekiyor , yapamadım yapamayınca da üstelemedim bende internetten bir ikon indirdim düz bir font ile yaptım logo mu :) , vektörel mi değil.

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)

onderozkan adlı üyeden alıntı

Sevgili kardeşim, görsel tasarım, grafik tasarım gibi bölümler "logo yapmak" dan ibaret sanıyorsun ama öyle değil. Uzun uzun sana bütün branşları ve bu branşların açıklamalarını anlatırdım, fakat uslubundan ötürü buna değmeyeceği kanaatindeyim.

Kısacası birçok dal vardır, ben bütün dallarla ilgili eğitim almış olabilirim fakat bunları "mesleki" veya "kişisel" anlamda her dalını kullanmıyorum. Benim yoğunlaştığım alan 3D reklam ve VFX görsel tasarımdır.

Benim işim başka diye 5-10tl'ye Logo tasarımı yapanlara bir eleştiri getiremeyeceğim anlamına gelmiyor.

Bilgin olsun "Web Tasarım" dalı ile de ilgilenmediğimden sitede ki temada bana ait değil.

Laflarımdan alınmışsın buna inan çok sevindim, doğru yere gitmiş.

Rahat ol hocam. Bu güne kadar 5-10 tl lik bişey yapmadım. Millete laf atmayı meslek edinmiş senin gibi kişiler çok. O yüzden fazla kasma. Sana kolay gelsin ama burda böyle şeyler yazarak bir yere varamazsın bunu da bil. Eğer 1 tl ye logo yapan birisi varsa ve bunu da alan varsa buna laf yapman gerekmez. ALAN RAZI, SATAN RAZI. Böyle bi laf duymuşsundur diye düşünüyorum. Ayrıca 5-10 tl ye logo yapan kişiler de "profesyonel logo 5 tl" yazmıyor hocam. Kimse kimseyi kandırmıyor. Sen gider belki logoya 5000 tl verirsin ama burda bi çok insan o kadar para veremez ve 5-10-50-100 tl ye yaptırır. Yani kısacası "5 tl ye de 5000 tl yede logo yapılır, biri profesyonel biri amatördür ama ikisinin de alıcısı vardır." üstüme alındığımı falan da sanma, ben böyle şeylerle uğraşmam, senin gibi hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al