wmaraci reklam
lidertakipci

Artık yabancılara prim vermeyi bırakalım

37 Mesajlar 4.692 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
Yetti artık.Birçok konuda Türk girişimcisi değilde yabancıların girişimcisini yüceltmemizden bıktım.Her konuda Türk olmamıza rağmen yabancıların platformlarını yükseltip duruyoruz.

Web sitesi konularında da öyle artık bilinçlenelim.Biz müslümanların verdikleriyle müslümanları bombalıyorlar,müslümanları aşağılıyorlar.

Bu platformda çok iyi siteden anlayan birçok kişi var.Google adsense alternatifi için uğraşabilir,yeni bir sosyal medya için uğraşabilir.Sonuna kadar da Türk girişimcilerin arkasında olacağıma söz veriyorum.Umarım diğer arkadaşlar da benim gibi düşünüyordur.
VipTema JpnTr26 dedemir85

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
Saçma düşünüyosun tek kelimeyle yaşının vermiş olduğu bir heyecan içindesin
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

Zuperman adlı üyeden alıntı

Öncelike hiçbir fikir 'saçma' değildir. Kaldı ki konuyu açan kişi sizden büyük, nasıl bu laf söylediğinizi anlamadım.

Arkadaşa tamamen katılıyorum, özellikle kendimizi ikinci plana atmak ve yabancı özentiliği yapmak tamamiyle anlamsız. Eğer kendimize ait bir platform varsa bunu desteklemek bence boynumuzun borcudur :)
brk melankolia dedemir85

kişi bu mesajı beğendi.

UfukTAN UfukTAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 24 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Saçma olan yerin doğrusunu anlatın lütfen, saçma diyerek kestirip atamazsınız ve bunu da kesinlikle yaşa dayandıramazsınız. Yaşınıza dayanarak mantıklı bir açıklama yapın da bizde neden saçma olduğunu anlayalım.

wmaraci
wmaraci

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Çöp blog açma hevesi bitmeden, yaratıcı fikirler ve projeler ortaya çıkmaz.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
Yetti artık.Birçok konuda Türk girişimcisi değilde yabancıların girişimcisini yüceltmemizden bıktım.Her konuda Türk olmamıza rağmen yabancıların platformlarını yükseltip duruyoruz.

Web sitesi konularında da öyle artık bilinçlenelim.Biz müslümanların verdikleriyle müslümanları bombalıyorlar,müslümanları aşağılıyorlar.

Bu platformda çok iyi siteden anlayan birçok kişi var.Google adsense alternatifi için uğraşabilir,yeni bir sosyal medya için uğraşabilir.Sonuna kadar da Türk girişimcilerin arkasında olacağıma söz veriyorum.Umarım diğer arkadaşlar da benim gibi düşünüyordur.

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Öncelike hiçbir fikir 'saçma' değildir. Kaldı ki konuyu açan kişi sizden büyük, nasıl bu laf söylediğinizi anlamadım.

Arkadaşa tamamen katılıyorum, özellikle kendimizi ikinci plana atmak ve yabancı özentiliği yapmak tamamiyle anlamsız. Eğer kendimize ait bir platform varsa bunu desteklemek bence boynumuzun borcudur :)

arkadaş kendisi yaşının verdiği hevesle yazmış herhalde
Ogulcan brk karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

UfukTAN adlı üyeden alıntı

Saçma olan yerin doğrusunu anlatın lütfen, saçma diyerek kestirip atamazsınız ve bunu da kesinlikle yaşa dayandıramazsınız. Yaşınıza dayanarak mantıklı bir açıklama yapın da bizde neden saçma olduğunu anlayalım.

siz 2 forum arkadaşımızada direk tek bir cevap vermek mantıklı öncelikle türklerin gelişememesinin bir sebebi bencillik ben yabancı platformlardan aldığım desteği türk platformlarından alamadım en basiti wp konusunda 2 kişi forumdada üye arkadaştır bu insanlar basit bir olayda para isterlerken yabancı bir platformda açtığım konuda direk yardım ettiler hemde gelişmiş versiyonu olarak.

türk platformlarını tabiki desteklerim ama özgün tamamiyle sıradışı şeyler yaptıklarında facebook un yenisini yapmaları benim için bir yenilik değildir ki kullanmaya tenezzül etmem.

bizlerdede çok iyi yazılımcı arkadaşlar var bu kişilerin yapmış olduğu işleri görüyoruz gayet başarılı güzel ama belli yerden sonra kopuyor.

arkadaşın yaşın laf etmemin nedeni 28 yaşında bir insan bu tür laflar etmez 28 yaşındaki insan yapması gerekeni bilir ve ona göre hareket eder.

ben 19 yaşındayım forumda bir çok kişi benim yaşımdan büyüktür hepsinede saygılı davranırım.

ama böyle konuları görmek sıktı artık hep aynı konular hep taklit eserleri

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

siz 2 forum arkadaşımızada direk tek bir cevap vermek mantıklı öncelikle türklerin gelişememesinin bir sebebi bencillik ben yabancı platformlardan aldığım desteği türk platformlarından alamadım en basiti wp konusunda 2 kişi forumdada üye arkadaştır bu insanlar basit bir olayda para isterlerken yabancı bir platformda açtığım konuda direk yardım ettiler hemde gelişmiş versiyonu olarak.

türk platformlarını tabiki desteklerim ama özgün tamamiyle sıradışı şeyler yaptıklarında facebook un yenisini yapmaları benim için bir yenilik değildir ki kullanmaya tenezzül etmem.

bizlerdede çok iyi yazılımcı arkadaşlar var bu kişilerin yapmış olduğu işleri görüyoruz gayet başarılı güzel ama belli yerden sonra kopuyor.

arkadaşın yaşın laf etmemin nedeni 28 yaşında bir insan bu tür laflar etmez 28 yaşındaki insan yapması gerekeni bilir ve ona göre hareket eder.

ben 19 yaşındayım forumda bir çok kişi benim yaşımdan büyüktür hepsinede saygılı davranırım.

ama böyle konuları görmek sıktı artık hep aynı konular hep taklit eserleri

Öncelikle, 25 yaşındaki insan bu tarz laflar etmez tabunuzu yıkın. pardon ama kim koymuş bu kuralı? Kim demiş etmez, edemez diye. Saygılı konuşmanız buysa diyecek birşey yok.

Ha şikayetiniz aynı konularsa raporlama düğmesini kullanarak olaya nokta koyabilirsiniz.

İyi forumlar

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

Öncelikle, 25 yaşındaki insan bu tarz laflar etmez tabunuzu yıkın. pardon ama kim koymuş bu kuralı? Kim demiş etmez, edemez diye. Saygılı konuşmanız buysa diyecek birşey yok.

Ha şikayetiniz aynı konularsa raporlama düğmesini kullanarak olaya nokta koyabilirsiniz.

İyi forumlar

bir insanı anlamamak için tek bir noktaya odaklanmanızda güzel tartışma yaratmak için yazmadım sıkıntı olan varsa moderatör arkadaşlara bildirirler yazdıklarım silinir iyi forumlar.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Şöyle bir durum var ki yabancılar bizden önce gelişti, yani ilkleri onlardan gördük alıştık. Hal böyle olunca türkler yapınca ya özenti oluyor(Alıştığımız hali) yada dandik görüyoruz, ısınamıyoruz(özgün hali). Bu yüzden yabancı yapımlar ön planda. Baktığımız zaman arama motoru yapan arkadaşlar var konuyu gördüğümüzde bir bakıp sitemizi arıyoruz sadece. Bunun dışında kullanan var mı ? lixmu geliyoo gibi arama motorlarını ? Hayır. Sosyal ağ denemeleri oldu, en büyük olarak şuanda ahsar.com var kullanıyor musunuz? Twitter facebook kullanmaktan onun da yüzüne bakmıyorsunuz. Ee kusura bakmayın türk destek vermedikten sonra üretici adamların hevesi kalmıyor...

Ülkemizde yerli projelerede destek yok. Yok denecek kadar az bile değil. Bildiğin yok yani. Adamlar binasını dikiyor parasını alıyor neden uğraşsın web sitelerine yatırım ile. Türkiyede iş adamları bu şekilde gelişiyor. Baktığımız zaman hosting firmaları bile öyle kolay kolay sponsor olmuyor. Ha, hiç mi türk yapımı düzgün birşey yok? Var. Yemek sepeti çok iyi bir proje. Ekşi sözlük inci sözlük gibi sözlük platformaları bize özgü. Türk yapımı projeler ya çok yükseliyor, yada batıyor. Orta derecede kalan projelerde zamanla batıyor malesef.
Zuperman baytalha karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al