lostyazilim

Önce tumblr açıp, sonra ücretli domain alsam?

13 Mesajlar 2.308 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Ksenefon Ksenefon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar tumblrdan ücretsiz bir site açıp daha sonra bunu ücretli bir domaine yönlendirmek istiyorum. Sizce mantıklı mı? Veya böyle bir şey yapılabilir mi?
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Onun yerine blogspot açın.
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ShakenHidra adlı üyeden alıntı

Onun yerine blogspot açın.

Tumblr daha kullanışlı gibi. Hoşuma da gitti. Ne yararı olur blogspot olunca?
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Tumblr kullanımı artıyor, özellikle adult ve film siteleri tumblr'a taşındı resmen. Wordpress'den farksız benim gözümde, çoğu şeyi tumblr üzerinden de yapabilirsin. Bu yüzden sorun olacağını sanmıyorum, gayet de mantıklı geliyor bana.
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Tumblr kullanımı artıyor, özellikle adult ve film siteleri tumblr'a taşındı resmen. Wordpress'den farksız benim gözümde, çoğu şeyi tumblr üzerinden de yapabilirsin. Bu yüzden sorun olacağını sanmıyorum, gayet de mantıklı geliyor bana.

Ben biraz daha felsefi ve bilimsel bir blog düşünüyorum :) Sizce mantıklı mı? Bu konularda insanlar böyle bir siteyi ziyaret eder mi acaba?
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

Ksenefon adlı üyeden alıntı

Ben biraz daha felsefi ve bilimsel bir blog düşünüyorum :) Sizce mantıklı mı? Bu konularda insanlar böyle bir siteyi ziyaret eder mi acaba?

Hocam tumblr siteler google'da çıkıyor, yani tumblr'ı araç olarak görün. Güzel bir tema ve domaini aldıktan sonra tumblr sadece alt yapı olacak yani görünürde fıstık gibi bir site olacak. Hosting derdiniz de kalmayacak. Siteniz hem tumblr kullanıcıları tarafından hemde google ile bulunarak hit kazanabilir. Baktığımız zaman tumblr kore hayranı kızların, aşk böceklerinin olduğu bir platform. Takipçi olayında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama google aramalarında diğer sitelerden farkınız olmayacaktır.

Bilimsel, felsefi yada eğitim içerikli siteler genelde hitleri düşük oluyor. Üniversite öğrencileri ile bir makale sitesi kurmuştuk. Kendileri okuduğu bölümlerden derslerden makale yazıyorlardı baktığımız zaman aramalarda ön planda google'ın en sevdiği türden bir siteydi fakat arama hacmi düşük durumlardı. Örneğin hukuk alanında makaleler aşırı düşüktü ama siteye giren 15 dakika kalıyordu, makaleyi okumadan çıkmıyordu kimse. Bunuda göze almalısın, hitin az ama öz olacak.
Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Mantıklı. Güzel tema yaptır. Ama seo felan nasil bilemem. Çoğu site tumblrda. En çokta adult felan resim paylaşimi walpaperi paylaşan siteler
Ksenefon Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Hocam tumblr siteler google'da çıkıyor, yani tumblr'ı araç olarak görün. Güzel bir tema ve domaini aldıktan sonra tumblr sadece alt yapı olacak yani görünürde fıstık gibi bir site olacak. Hosting derdiniz de kalmayacak. Siteniz hem tumblr kullanıcıları tarafından hemde google ile bulunarak hit kazanabilir. Baktığımız zaman tumblr kore hayranı kızların, aşk böceklerinin olduğu bir platform. Takipçi olayında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama google aramalarında diğer sitelerden farkınız olmayacaktır.

Bilimsel, felsefi yada eğitim içerikli siteler genelde hitleri düşük oluyor. Üniversite öğrencileri ile bir makale sitesi kurmuştuk. Kendileri okuduğu bölümlerden derslerden makale yazıyorlardı baktığımız zaman aramalarda ön planda google'ın en sevdiği türden bir siteydi fakat arama hacmi düşük durumlardı. Örneğin hukuk alanında makaleler aşırı düşüktü ama siteye giren 15 dakika kalıyordu, makaleyi okumadan çıkmıyordu kimse. Bunuda göze almalısın, hitin az ama öz olacak.

Böylesi daha iyi aslında. Sırf bu sebeple önce bedava bir siteden başlamak istedim işe. Çünkü ücretli bir site açınca psikolojik olarak ziyaretçi kasma moduna giriyordum. Hal böyle olunca ara ara güzel makaleler atar, en azından öz takipçi kazanırım dediğiniz gibi :) Teşekkürler desteğiniz için.
JackkerL Batuhanyoldas

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhanyoldas Batuhanyoldas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
blogspot tercih edin hocam bence.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Bilimsel ve felsefi projenize sponsor hosting sağlayabiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al