freelance iş ilanları

Hangi Konu Üzerine Blog Açmalıyım

11 Mesajlar 2.317 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Gunceltekno Gunceltekno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar Blogger altyapılı, güzel bir site açmayı düşünüyorum. Aylık 500 TL değil de, 60 TL falan kazansam yeterli olabilecek bir fikir arıyorum. Blogger sitesi açsam, konusu ne olmalı ve sizce tutar mı?

Güncel Teknoloji Blogu '' gunceltekno.com ''
wmaraci
reklam

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam blogtan para kazanmak istiyorsanız; Moda, Sağlık, Yemek Tarifleri blogu açmanızı öneririm. Açacağın blogun kadınlara hitap etmesi benim tavsiyem. Nedenine gelecek olursak, kadınların reklamlara tıklama oranı benim analizlerime göre erkeklere oranla çok daha fazla. İlgilerini çeken reklamlara tıklamaktan kaçınmıyorlar.

Bu alanlar rekabetin yoğun olduğu alanlar ama özgün içerikle ve birkaç seo çalışmasıyla eminim belli yerlere gelebilir ve bahsettiğiniz parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise kararlı olmalısınız. Açacağınız blogla ilgilenmelisiniz düzenli olarak içerik girmelisiniz. İlk aylar kazanç getirmiyor diye siteden soğuyup, boşlamayın.

www.hubeybi.com

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

benadriyan adlı üyeden alıntı

Hocam blogtan para kazanmak istiyorsanız; Moda, Sağlık, Yemek Tarifleri blogu açmanızı öneririm. Açacağın blogun kadınlara hitap etmesi benim tavsiyem. Nedenine gelecek olursak, kadınların reklamlara tıklama oranı benim analizlerime göre erkeklere oranla çok daha fazla. İlgilerini çeken reklamlara tıklamaktan kaçınmıyorlar.

Bu alanlar rekabetin yoğun olduğu alanlar ama özgün içerikle ve birkaç seo çalışmasıyla eminim belli yerlere gelebilir ve bahsettiğiniz parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise kararlı olmalısınız. Açacağınız blogla ilgilenmelisiniz düzenli olarak içerik girmelisiniz. İlk aylar kazanç getirmiyor diye siteden soğuyup, boşlamayın.

Hocam wp alt yapili yemek tarifleri blogu acmistim. 1 hafta içinde 50 tane özgün yazi girdim ancak google sen 1 hit bile alamadim. bu yüzden azmim kirildi ve biraktim yazmaya. Devam etmelimiyim?

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam dediğim gibi özellikle yemek tarifleri rekabetin oldukça üst düzey olduğu ve çok eski sitelerin bulunduğu bir alan sadece özgün makaleyle bitmiyor. Çok yüklenmeden backlink çalışmaları vs. yaptırırsanız geri dönüşü mutlaka olacaktır. Dediğim gibi ne sitesi açarsanız açın bir hafta gibi bir sürede ne kadarlık bir ziyaretçi trafiği bekliyorsunuz ki? Zamana bırakın ve hevesinizi kırmayın.

Benim görüşüm moda blogunda daha çabuk yükselebileceğiniz yönünde. Çünkü özellikle yemek tarifleri blogunda bir yerlere gelmek için biraz yatırım yapmanız gerekir.

www.hubeybi.com
wmaraci
wmaraci

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)
Bence w*rez, adult yani illegal site açma. Yatkın olduğun konu varsa onla ilgili aç, yoksa genel aç, kişisel aç, veya @benadriyan arkadaşın dediği gibi yemek tarifi moda vs. aç. Yeter ki legal olsun, özgün olsun, sabır olsun. Saygılar

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

benadriyan adlı üyeden alıntı

Hocam dediğim gibi özellikle yemek tarifleri rekabetin oldukça üst düzey olduğu ve çok eski sitelerin bulunduğu bir alan sadece özgün makaleyle bitmiyor. Çok yüklenmeden backlink çalışmaları vs. yaptırırsanız geri dönüşü mutlaka olacaktır. Dediğim gibi ne sitesi açarsanız açın bir hafta gibi bir sürede ne kadarlık bir ziyaretçi trafiği bekliyorsunuz ki? Zamana bırakın ve hevesinizi kırmayın.

Benim görüşüm moda blogunda daha çabuk yükselebileceğiniz yönünde. Çünkü özellikle yemek tarifleri blogunda bir yerlere gelmek için biraz yatırım yapmanız gerekir.

Teşekkürler.

Oqan27 adlı üyeden alıntı

Bence w*rez, adult yani illegal site açma. Yatkın olduğun konu varsa onla ilgili aç, yoksa genel aç, kişisel aç, veya @benadriyan arkadaşın dediği gibi yemek tarifi moda vs. aç. Yeter ki legal olsun, özgün olsun, sabır olsun. Saygılar

Hocam genel blog da çok zor tutulması bir konu üzerine düşmek lazim. Yemek - moda anlamıyorum da.

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)
Hocam basitce şöyle diyeyim.
Bir blog kuracaksın di mi;
Rakibinin az olmasını mı istersin, çok olmasını mı?
Tabiki az olmasını istersin. Ama düşündün düşündün öyle bir konu bulamadın. Neden? Çünkü her konuda bir ton site açılmış zaten. Ee ne kalıyor ki o zaman geriye. Ya sağlam paran olcak bir ton reklam vereceksin backlink, seo bilmem ne çalışmaları yaptıracaksın ya da hiç girmiceksin hocam bu işe. Benim de bi kaç sitem var ama ziyaretçi girişi az. Yani benim nacizane düşüncem, biraz önce de söylediğim gibi;

1. Legal olacaksın (ilerde adsense için)
2. Özgün olacaksın (sabit ziyaretçi çekebilmek için)
3. Sabırlı olacaksın (sağlam ve sabit gelirin olması için)

Sabırım yok diosan da paran olacak bence hocam.

birkideneme birkideneme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Meslek Emekli - Serbest meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
genel bir isimle açın, ben birkaç tane sınırlayıcı isimli blog açmıştım, onları bıraktım; insan çok sıkılıyor hep aynı konu etrafında dönmekten.. genel bir ismi olsun ki boş bırakmamak, güncellemek adına arada bir ne eklerseniz gitsin ama bu arada belli bir kategoriye yoğunlaşın. bakım-güzellik yazıları yazmak kolaydır, o olabilir. film yazıları yazabilirsiniz belki, ilgili olduğunuz bir şey vardır mutlaka? flash oyunlar için bir kategori açabilirsiniz mesela, o da kolay konudur. rejimler-diyetler hakkındaki yazabilirsiniz, insanlar bayağı ilgileniyor onlarla.

kolay gelsin. ama kısa sürede çok şey bekleyen, şevki çabucak kırılan biriyseniz boş verin derim. kolay değil bu işler, uğraşıyorum da söylüyorum. sabırlı olmak zorunlu.

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
hali hazırda blog işiyle uğraşan arkadaşlara destek olarak da 50 60 lira aylık kazanabilirsin bence.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Benim analizlerime göre google blogger ı çok daha hızlı şekilde indexliyor bu yüzden blogger tavsiye ediyorum
powner2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al