freelance iş ilanları

Hayır Duası Almak İsteyen

9 Mesajlar 1.273 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Muzaffer Kaan Muzaffer Kaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yaklaşık 2-3 dakikanızı alacaktır okumanız okumak istemeyen olursa şimdiden belirtmek istedim biraz uzun bir yazı olacak.
Merhaba arkadaşlar ismim Muzaffer 25 yaşındayım. Yaklaşık 40.000 TL borcum var banka kredisi ve kredi kartları. borçların nasıl olduğunu yazayım kimsenin aklına yanlış bir şey gelmesin 83 yaşında bir babaannem var ve onunla yaşıyorum. Babaannem bundan 1.5 sene önce düştü ve beli kırıldı yani platin takılması gerekliydi yoksa felç kalacaktı 83 yaşında birisinin felç kalma durumunu az çok tahmin edebilirsiniz. O zaman ameliyat ve masraflar için 15.000 bir kredi çektim çünkü o an maaşım iyi ve durumum da kötü değilde nasılsa aylık 411 TL ödenir diye fakat daha sonra ilaçlar ve benzeri durumlar derken 10 taksidini ödeyebildim yaklaşık 4 aydır ödeme yapamıyorum. 10 ay ödemelerini bankalardan kredi kartları alarak yapmaya çalıştım fakat son 3 aydır onlarında asgari tutarlarını bile ödeyemecek durumdayım. Bu duruma nasıl mı geldim ? Temmuz ayında 2013 model Astra araba aldım fakat durumlar kötüye gitmeye başlayınca 53.000 aldım arabayı arabanın kredisini komple kapatmak adına 40.000 geri sattım. başımda babannemden başka bir büyük yok babam 2002 yılında vefat etti annem se beni bırakıp gitmiş. hiç görmedim ben hep babam ve babannemle büyüdüm. Dikilitaşta darphane altında kalan gecekondularda oturuyoruz o bölgeyi bilenler bilir. ev bizim değil gecekondu olduğu için aylık 170 lira kira veriyoruz. şuan eczanede çalışmaktayım 1000 tl maaşım var ama eve haciz gelme korkusundan ve hapise girersem babanneme ne olur diye düşünmekten iş yerinden 6 aylık maaşımı aldım ve en azından bir kredi kartının ödemesini yapıp kapatmaya çalıştım o zaman sadece 1 banka haciz işlemine başvurmuştu. Diğerleride her gün sürekli olarak aramakta benim telefonumdan ulaşamayınca iş yerini arıyorlar ve işverenim artık bu durumdan rahatsız. İşten çıkmam an meselesi.Artık kredi kartları ve krediler gün geçtikçe artıyor. Babannemin emekli maaşı yok dedem zamanında ödememiş ya da sigortalı çalışmamış 1986'da vefat etti. Bunları size neden mi yazıyorum ?
Ben dilenci değilim kimseden hayır için para istemiyorum. Sadece bana youtube üzerinden para kazanmayı anlatacak birine ihtiyacım var ee öğrenince ne olucak hemen borçlarım bitecekmi tabikide hayır ama aylık 300-400 Tl bile benim için çok çok iyi olucak bu durumda. şuan bakkala 300 diğer eczanelerden kartların ödemesini yapabilmek adına aldığım 600 tl var normalde borç olayını hiç sevmem ama şuan çok kötü durumdayım. Tek istediğim bana yol gösterecek birisi. Babannemde bilgisayarım felam yok sadece iş yerinde sabah 09.00 19.30 arası bilgisayar başında olabiliyorum. Bu yazıyı yazarken olan tüm param 3.5 TL başka 1 kuruş param yok. babannemle iş yakın 15-20 dakika yürüyüp geliyorum. Babannem yaşlı olduğu için komşular felam arada yemeklik birşeyler getiriyor. Bunları yazarken utanmıyorum çünkü herkesin başına gelebilecek bir durum. Yine de inanmayan varsa bankalardan sorması için TC kimlik numaramı ev adresimi telefonumu iş adresimi verebilirim. Dediğim gibi ben duygu sömürüsü yapıp dilenmek istemiyorum. İnançlı birisiyim ama bazen herşey o kadar ağır geliyorki acaba ölsem ne olur diyorum. Babannemi düşünmesem belki yapabilirim ama hem benden sonra ne olucak onu düşünüyorum hem de Allah korkusu var. Küfür ve hakaret gibi yorumlarda yazabilirsiniz ayrıca kimse okumak zorunda da değil biliyorum.

***.net'de üyeliği olan varsa orayada bu konuyu açmasını rica ederim. Belki oradan da gerçekten dediklerime inanan bana güvenmek isteyen küçücük bir yardım etmek isteyen birileri çıkar. Sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz yazdıklarımın hiç birinden utanmıyorum

wmaraci
reklam

fantastic fantastic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek grafiker resssam
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Geçmiş olsun kardeş , gerçekten aslinda pek çok kişinin yaşadığı bir durum.Şuan türkiye pek çok kişi aynı durumda malesef : http://www.aktifhaber.com/1-milyon-kisi-kredi-borcunu-odeyemedi-935569h.htm

Bence moralinizi bozmayın , insanın hayatta başına herşey gelebilir , sağlığınıza dikkat edin, insan gerekirse sokakta yaşar ama sağlığı giderse hiçbirşeyin önemi kalmıyor.
Hapise girseniz bile , sağlıgınız yerinde olursa herşeyi sıfırdan düzeltebilirsiniz.
Tabiki kolay değil ama düzelir inşallah.

Çalışmaya devam edin bence sabır ve çalışmayla insan herşeyi başarır.
Burdanda ek iş fırsatları v.s bilen arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Belki web sitesi joomla v.s öğrenip web işi yapabilrsiniz.Öğrendikten sonra bulunduğunuz bölgede
küçük işletmelerin web siteleri gezip weblerini yapabilrsiniz.
Youtube v.s konusunda arkadaşlar yardımcı olacaktir.

Ayrıca belki devlet büyüklerine ödediğiniz hastane , ilaç v.s masrafları ve anneannezin hastalığıyla ilgili raporu ve yapılanlarıda dahil ederek aynı şekilde bir başvuru mektup yazmayı deneyin derim.

Hayırlısı olsun , Allah bi yerden kapatsa başka biryeri açar Allah yardımcınız olsun.
Umarim en kısa sürede bu durumdan kurtulursunuz.İyi haberlerinizi bekliyoruz.

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet zor bir durum farkındayım. Ben biryerlerden yardım ya da başka birşey istemek yerine bir konuda çalışıp kendim kazanmayı tercih ediyorum. Sonuçta yardıma belki benden daha çok ihtiyacı olanlar vardır. Benim 5-6 ay sonra bu durumdan biraz da olsa çıkabilmem belki mümkün en azından gece sıcak bir yerde uyuyoruz. Ve aç ta kalmıyoruz. Babannem zaten kendisi birşeyler için uğraşıyor ama devletinde imkanları sınırlı olduğunu biliyoruz. Şuan bir işim var bunlara sahip olamayıp daha kötü olan insanlarda vardır elbette. Allah onlarında yardımcısı olsun..

Vaybe Vaybe Vaybe.Net Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 9 / 87
  • Ticaret 9, (%100)
Bütün yazınızı okudum allah yardımcınız olsun, bu durumda siz suçlusunuz ayağınızı yorganına göre uzatmamışsınız, nasıl olsa para geliyor mantığıyla araba bile almışsınız herneyse sanmıyorum buralardan pek yardım geleceğini açıkcası ben pekde inanmadım youtubeden para kazanmak bu kadar kolay olsaydı şu webmaster camiyasında kimse kalmazdı.

https://www.vaybe.net
wmaraci
wmaraci

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Hocam bu youtube'den kazanç işi uzun vadede "belki" gelir sağlar size. Sizin alternatif işler(part time) iş bulmanız lazım. Allah yardımcınız olsun zor bir durum. Mesai saatleriniz esnekse zamanında benimde harçlığımı çıkartmak için yaptığım ve çok iyi gelir sağladığım ama ortamı nedeniyle bir süre sonra aile baskısından bıraktığım bir part time iş vardı. O ne diyecek olursanız barlarda garsonluk. Taşeron bir şirket aracılığıyla çalışıyorduk ve günde 200 TL kazandığımız oluyordu. Yılbaşında mesela 600 TL kazanmıştım. Yaşınız genç yapılabilir bir iş..

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
1. Evet dediğim gibi o zamanlar durumum iyiydi birikim yapmak yerine harcıyordum zaten inkat etmedim o zamanki iş yerimde komisyon üzerine çalıştığım için aylık 1500-2000 kazancım oluyordu yalan söyliyemem masrafım yok diye harcıyordum. Daha sonra kredi ile araç almak istediğimde bankalarda olumsuz bir sonuç olmadığını öğrenince gittim aldım 53.000 kredi verdiler o zamanlar genelde parayı banka hesabına biriktirmek amacıyla yatırır fakat sonra arkadaşlar v.s harcardım.
2. Arabayı aldım evet halen aynı maaşla çalışıyordum 900 araç kredisi elimede en az 600 tl kalıyordu babannemle kaldığımdan oradaki masrafım oldukça azdı zaten
3. İlk fırsatta yaklaşık 13.000 zarar ederek arabayı satıp onun kredisini ödedim o zaman borcum 78.000 olmuştu o kadar borç içinde arabanın olması hiç gerekli değildi sonraki 1-2 ay bir şekilde idare edebildim ama ne zaman iş yerim kapandı o zaman işler çok zora girdi.

Dediğiniz gibi aylık 1000 TL ile bunları yapmak ciddi anlamda cesaret isterdi yaklaşık 10-12 ay önce günde 200-300 TL benzin parası verebiliyorken şuan 100 tl kredi kartımı ödeyemiyorum. Sonuç olarak ben suçlumuyum ? Evet zamanında ufak bir birikim yapabilseydim ama başınızda bir büyük olmayıp size yol gösteren olmayınca böyle hatalar olabiliyor. En iyi tecrübeyi kendiniz yaşıyorsunuz zaten..

Ek Olarak:

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Hocam bu youtube'den kazanç işi uzun vadede "belki" gelir sağlar size. Sizin alternatif işler(part time) iş bulmanız lazım. Allah yardımcınız olsun zor bir durum. Mesai saatleriniz esnekse zamanında benimde harçlığımı çıkartmak için yaptığım ve çok iyi gelir sağladığım ama ortamı nedeniyle bir süre sonra aile baskısından bıraktığım bir part time iş vardı. O ne diyecek olursanız barlarda garsonluk. Taşeron bir şirket aracılığıyla çalışıyorduk ve günde 200 TL kazandığımız oluyordu. Yılbaşında mesela 600 TL kazanmıştım. Yaşınız genç yapılabilir bir iş..

Pazar günleri sadece izinliyim hocam. Ayrıca öyle yerlere hayatım boyunca gitmedim. Bulsam pazarlarıda çalışmak istiyorum ama babannem bu durumda olunca biraz zor gibi geliyor. Elimdeki tek imkan günde 10 saat bilgisayar başında olmam. Zaten ben 1-2 ay içinde kazanma derdinde değilim asla

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
öncelikle geçmiş olsun. eğer pc başında durabiliyorsanız makale yazıp satmayı deneyebilirsiniz.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)

Muzaffer Kaan adlı üyeden alıntı

1. Evet dediğim gibi o zamanlar durumum iyiydi birikim yapmak yerine harcıyordum zaten inkat etmedim o zamanki iş yerimde komisyon üzerine çalıştığım için aylık 1500-2000 kazancım oluyordu yalan söyliyemem masrafım yok diye harcıyordum. Daha sonra kredi ile araç almak istediğimde bankalarda olumsuz bir sonuç olmadığını öğrenince gittim aldım 53.000 kredi verdiler o zamanlar genelde parayı banka hesabına biriktirmek amacıyla yatırır fakat sonra arkadaşlar v.s harcardım.
2. Arabayı aldım evet halen aynı maaşla çalışıyordum 900 araç kredisi elimede en az 600 tl kalıyordu babannemle kaldığımdan oradaki masrafım oldukça azdı zaten
3. İlk fırsatta yaklaşık 13.000 zarar ederek arabayı satıp onun kredisini ödedim o zaman borcum 78.000 olmuştu o kadar borç içinde arabanın olması hiç gerekli değildi sonraki 1-2 ay bir şekilde idare edebildim ama ne zaman iş yerim kapandı o zaman işler çok zora girdi.

Dediğiniz gibi aylık 1000 TL ile bunları yapmak ciddi anlamda cesaret isterdi yaklaşık 10-12 ay önce günde 200-300 TL benzin parası verebiliyorken şuan 100 tl kredi kartımı ödeyemiyorum. Sonuç olarak ben suçlumuyum ? Evet zamanında ufak bir birikim yapabilseydim ama başınızda bir büyük olmayıp size yol gösteren olmayınca böyle hatalar olabiliyor. En iyi tecrübeyi kendiniz yaşıyorsunuz zaten..

Ek Olarak:

Pazar günleri sadece izinliyim hocam. Ayrıca öyle yerlere hayatım boyunca gitmedim. Bulsam pazarlarıda çalışmak istiyorum ama babannem bu durumda olunca biraz zor gibi geliyor. Elimdeki tek imkan günde 10 saat bilgisayar başında olmam. Zaten ben 1-2 ay içinde kazanma derdinde değilim asla

Adobe programlarından anlıyorsanız uğraşıp para kazanabilirsiniz

fantastic fantastic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek grafiker resssam
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Belki gözünden kaçmıştır kardeş bakarsan : http://wmaraci.com/forum/ilan-panosu/herkese-bilgisayari-basinda-is-imkani-168325.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al