wmaraci reklam

Mybb'de Ve Php De Gerçekten Uzman biri Aranıyor

5 Mesajlar 806 Okunma
wmaraci reklam

heymam2bab heymam2bab Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisliği
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 28 / 80
  • Ticaret 20, (%100)
Mybb konusunda ve php de gerçekten uzman olan birisi bana mesaj atabilir mi ?

wmaraci
reklam

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Pek uzman değilim Mybb'de ama destek sitelerinin sadece para kazanmaya odaklı olması halin de kendi sorunlarımı kendim çözebiliyorum.

Lakin Mybb'den Smf'ye geçeceğim seo konusun da Smf en önde.

Sorunuz nedir?

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
@heymam2bab sorununuz nedir? iletişeme geçin yardımcı olayım.

ErdemDnmz adlı üyeden alıntı

Pek uzman değilim Mybb'de ama destek sitelerinin sadece para kazanmaya odaklı olması halin de kendi sorunlarımı kendim çözebiliyorum.

Lakin Mybb'den Smf'ye geçeceğim seo konusun da Smf en önde.

Sorunuz nedir?

MyBB'de destek sitelerinin para kazanmaya odaklı olması demişsiniz sorulan soru ile bunun bir alakası yok... ama cevap verme gereği duydum kendi adıma.. destek sitesi kurucusuyum kastettiğiniz site malum diğer site sanırım. He genelleme yaptı iseniz herkesin sitesi var siteleri var ve amaçları da para kazanmak. Kazanma tarzları ya da yöntemleri kimseyi bağlamaz. Kimsenin bir işe girerken savuracak parası yok kimse hayrına da saatlerini günlerini destek vermek için harcamaz. Nasıl siz mybb tabanlı bir forumdan para kazanmak için yatırım yapıyorsanız. Biz de bildiklerimizi anlatıyoruz sizlere Bu konuyu başında da belirttiğim gibi abarttınız.. rakipimide ne yerden yere vurdum ne el üstünde tuttum o mevzununda doğabilecek zararlarını da anlattım. adsense olayınız sadece tesadüf.. sonunda konunuz kapatıldı..

Ayrıca 2004 yılından beri bu işlerle uğraşıyorum 12 yıl oldu bir sürü scriptle içli dışlı oldum smf, phpbb, mybb forum scripti olarak örneklerim en kullanışlısı mybb seo // smf seo konusunda önde değil insanları sadece bir destek sitesine düşmanlık besliyorsunuz diye mybb sistemini de kötülemenin anlamı yok.. sizin seodan kastınız kur eklentiyi siteyi üst sıralara taşısın mantığına dönüşmüş seodan gram anlamıyorsunuz o halde. sırf seo eklentisi için bir sistem kullanılmaz herşey konu linklerini html uzantıya çevirme değildir. Tasarım kullanışlılık esastır. Özgün ol işi biraz bil mantığını google script ayırt etmez. Bu mantığını hala öğrenemişsiniz. Al sana örnek rakipte olmayan konu ve bende olan konu kim 1ci sırada buna benzer bir sürü örnek veririm. Aşağıdaki link tamamen konuya örnektir.

https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=MyBB%20Twitter%20Besleme%20Eklentisi&gws_rd=ssl
3525

kişi bu mesajı beğendi.

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
simao Millet buraya gelip yardım konusu açıyorsa ve destek sitesi footer'den link kaldırdı diye destek vermiyorsa.

Tek kazancımız bu website diyip palavralar atıyorsa bana bura da gelip kimseyi savunmayın.

Genelleme yapsaydım diğer siteleri de eleştirirdim ama onlar işini en iyisiyle yapıyor ve bunu da kanıtladılar adam destek sitesini kapatıyor yakın da bomba gibi geliyoruz diyorsa eleştiririm arkadaş ben bu forumu niye kuruyorum ve neden Türkçe dil destekli kuruyorum ve benım hakkımı sitesine footerine kadın pazarlama link koyacak ve bana Müslümanım ayağına yatıp haram siteler üzerinden para kazanacak benım sitem gerilere gidecek hitim düşecek varmı öyle bir adalet.

Hangi forum yazılımı Türkçe destek sitesin de böyle şeyler görüldü bana açıklarmısın ?

Hani wmaraci niye koymuyor link onlar bunlardan daha fazla yatırım yapıyor?

Ben Mybb sistemini kötülemiyorum bana diyor ki google forum yazılımınız erotik olarak algılanıyor lütfen bunu düzeltin.

Ertesi gün manuel webspam geliyor neymiş mybb.com.tr erotik olarak algılanıyor.

Adsense kazancım düşük çıkıyor neden siteniz de +18 websiteye link veriyorsunuz.

Ve google link satışı yapan veya alan kişilere cezasını veriyor bende bunu göz önünde bulundurarak gördüğüm siteleri google'ye bildiriyorum.

Bildireceğim de konunuz kapatıldı diyorsunuz konum da her hangi bir sakınca veya birşey yok'tu onlar kendilerini bu alem de tek kişi olarak görüyor ya.

Rakip aramıyor rakiplerini platformlardan çekiyor Yöneticiyle bu konuyu konuşacağım en kısa zaman da 25-30 kişiye yakın şikayeti olan var.

wmaraci
wmaraci

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
ErdemDnmz tekrar merhaba,

Bakın o halde alternatif çeviri ve destek sitelerini kullanın. Sizi anlıyorum sizin konu sahibine smf ye geçiyorum mybb destek siteleri çırt gibisinden söylemlerinizin ucu ben ve kurucusu olduğum siteyide etkiliyor bu şekilde hareketleriniz nasıl savunduğunuz olay gibi etik değilse bu da etik değildir. buraya veya herhangi bir konuda seo konusunda smf yok diğer konudalarda smf önde gibisinden ifadeler kullanmanızı doğru bulmuyorum. yaşınız 21 benim yaşım 26 ve 12 yıldır web site işlerinle uğraşmakla beraber smf nin sizin söylediklerinizin aksine yıllarca güncellenmediğini ve yeniliklerin olmadığını bilmekteyim 2.0 versiyonu yıllardan beri var ve görsellik bakımından ben internetle tanıştığımdan beri aynı.. mybb yanından bile geçemez..

örnek başka konudan alınmıştır.

ErdemDnmz adlı üyeden alıntı

Emre hocam sizi 2013 yılından beri takip ediyorum lakin Mybb'yi bence artık bırakın.

Mybb'ye harcadığınız vakiti başka güncel tutulan forum yazılımlarına odaklansanız bundan kat ve kat daha iyi yaparsınız.

Mybb tasarımcılar artık pek fazla yok Türkiye de kimisi blog açıyor kimisi de Xenforo satın alıyor ve ona tasarım yapıyor.

diğer destek sitesinin rakip istememesi veya tek olmak istemesi sadece onları bağlar tercih mybb kullanan Türk webmasterlarındır. Sizin gibi yanlışı görenler alternatiflerine yönelebilirler. Ama her konunun altında savunduğunuz doğru düşünceyi ve açıpta kapanmış konu ile paralel cümleler kullanmamızı rica ederim. Geçmişte o konuda belirtmiş olduğunuz kapanan sitede piyasada tek olmak için bir sürü olay çıkardı. Şu rekabet olayını takım tutar gibi yapmasalardı. bugün hala mybb Türkiye ayağında söz sahibi olurlardı. o diğer konuda kapanan siteyi mumla arıyoruz olayına getirdiniz ya o site yöneticilerinden bir kaçı üyelerine hakaret etmekten siteleri o noktaya geldi kapandı. tek mybbdestek.com vardı en iyi iş destek veren o da kapatıldı. o zamanlar sözünü ettiğiniz eleştirdiğiniz sitede daha yeni yayın hayatına girmişti. Yani durumlar o kadar sıkıntılıdı. Ayrıca kavgalı olduğu bir site sahibine de kendi site haklarını satması ayrıca muamma savunduğunuz konuları iyi analiz ediniz.. 12 yıllık web hayatımın bi fiil 2006 dan bu yana 10 yıllık süreçte sizlerin bilmediği bir çok olaya şahidim. Artık şu mybb kavgalarından da sıkıldım elin yabancısının yaptığı sistemi paylaşamıyoruz. varsa mybb siteniz ücretsiz destek verdiğim siteye gelin desteğinizi alın he ücretsiz derken site üzerinden sadece.. özel istekte bulananlar yok ben onu yapamadım yok şunu yapamadım yaparmısın ftp bilgilerini vereyim tw bağlan bu bende ücretli çünkü bir kişiye böyle yaparsam herkes ister benim kafamı kaşıcak vaktim olmaz.. Türkiye'de 15.000 den fazla webmaster mybb kullanıyor.ve bi o kadar da insan bu saçmalıklar yüzünden mybb terk etti belki şuanda mybb offical site takımında en az 10 kişilik Türk webmaster geliştirmelere katılıyor olurdu. umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi...

Ayrıca doğru bulmadığınız birşey yüzünden hem o sitenin paketini kullanıp hem komple copyright silme hakkını size vermiyor. Hak hukuk kul hakkı vs bunları ağzınıza alırken olayı öfkeyle kalkan zararla oturur misali farklı yerlere çekilmesine de sebep olur.. O doğru bulmadığınız hareketi yapan adama müslüman olacak bir de diyorsunuz ama siz kurunun yanında yaşta yanar misali offical site linklerinide kaldırmışsınız bu hakkı kim verdi size.. Bakın başınıza gelmemesi gereken bir olay geliyor tepki gösteriyorsunuz.. ama offical siteden servis sağlayınıza mail gelip sitenizin size sorulmadan sunucudan silinmesi durumunla karşılaşsanız hoşunuza gider mi?? vbulletin nulled kullanımı gibi AYRICA siz hala sitenizden link veriyorsunuz bahsettiğiniz olay düşündüğünüz gibi olsa tekrar o adsenseyi alamaz ve sıralamarda spam olarak algılanırdınız... yani sizin bahsettiğiniz gibi adsense ye zararı yok.

URL İNCELEYİN

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al