wmaraci reklam

Opencartı kendimiz kurmakmı mantıklı paketlerden almakmı ?

25 Mesajlar 2.533 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yuceloglu Yuceloglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Harita Teknikeri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar bir arkadaşımla e-ticaret işine atılmaya karar verdik. vergi mükellefi olma vs vs herşey düşünüldü ve tek adım siteyi kurma işi kaldı. Birkaç yerde içerisinde bazı modüllerinde bulunduğu opencart paketleri bulduk. Ancak sorum şu şimdi bu paketlerdenmi almak mantıklı olur yoksa opencart kurup modülleri tek tek satın alıp kendimiz kurmakmı ?

wmaraci
reklam

EfeCTN EfeCTN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Kendin kurman

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Paket diye bir şey yoktur. Maalesef bu tarz şeyler pazarlama taktiğidir.

Opencart üzerine kurulan bir tema olur, ücreti bellidir.
Xml tedarik usulü çalışılacak ise modülü olur, ücreti bellidir.
Seo açısından ayrıca modül olur, ücreti bellidir.
Kargo modülü ayrıca istenir ise, ücreti bellidir.

Hepsini topladığınızda misal olarak; 1.500 TL tutuyor diyelim.
Ama birileri ''kampanya'' adı altında 200-500 TL paket fiyatı verir.
Neymiş, tüm temalar ve eklentiler lisanslı imiş!
Belki 1 temanın çoklu lisansını almıştır, onu yükleyerek yapıyordur.
Peki modüller? Kimse bana modülleri çoklu lisans aldım, pazarlık ettim vs diyerek inandıramaz. Hadi modülleri de geçtik. Sadece tema yüklendi diyelim. Ya emeğin karşılığı? Hesap ortada:)

Bunların haricinde sizlere paket adı altında sunulan bir çok şey göz boyamaktan ibarettir. Ne kadar az eklenti olursa her zaman o kadar iyidir tüm sistemlerde olduğu gibi.

Opencart ücretsiz bir yazılımdır. Bununla birlikte ücretsiz temalar ve eklentiler de mevcuttur tabii ki. Ama profesyonel anlamda satış yaparak para kazanmak istiyorsanız biraz masraf yapılması gerekiyor.

İyi forumlar.
eka7a muhammetali70 Gokotas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Peki modüller? Kimse bana modülleri çoklu lisans aldım, pazarlık ettim vs diyerek inandıramaz. Hadi modülleri de geçtik. Sadece tema yüklendi diyelim. Ya emeğin karşılığı? Hesap ortada:)

Bunların haricinde sizlere paket adı altında sunulan bir çok şey göz boyamaktan ibarettir. Ne kadar az eklenti olursa her zaman o kadar iyidir tüm sistemlerde olduğu gibi.

Opencart ücretsiz bir yazılımdır. Bununla birlikte ücretsiz temalar ve eklentiler de mevcuttur tabii ki. Ama profesyonel anlamda satış yaparak para kazanmak istiyorsanız biraz masraf yapılması gerekiyor.

İyi forumlar.

cevabınız için teşekkürler aslında seo modülü kargo ve xml import modülleri bizim için şu an yeterli bayilerimizi ayarladık tek mesele site ve vergi numaramız muhasebecimizde hazır modülleri satın alabileceğimiz biryer varmı önerebileceğiniz ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
Yüceloğlu
Paket içerisindeki modülleri kendisi yazmıyorsa, büyük ihtimal başkasının emeğinden çalıp o paketi oluşturmuştur. Ayrıca başkasına ait modüllerle oluşturulan paketlerin içerisindeki modüllerin w a r e z olma ihtimalide büyük bir olasılık.

Opencart.comda, eğer geliştirici aksi bir durum belirtmiyorsa, dosyalar şifreli olsun ya da olmasın tüm eklenti ve temalar tek site için kullanılabilir. Aynı temayı/eklentiyi başka bir sitede kullanmak için tekrar satın alınması gerekir.

Satın almayı düşündüğün paketin tüm kodlamasını tek bir kişi/firma yaptıysa paket alabilirsiniz(paket içerisindeki modları opencart.comda arayıp anlayabilirsiniz), aksi taktirde kullanmayı düşündündüğünüz eklentileri tek tek satın alman daha iyi olur.
yilmaz70 muhammetali70 Yuceloglu

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

Kings Kings Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
Yılmaz hocam
opencart tema ve eklenti adım adım nasıl alabiliriz hepsini lisanslı olarak.

İyi forumlar.

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
eka7a

peki modülleri nereden almalıyız sizce

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kings Journal tema tavsiye ediyorum herkese. Sebebine gelince, şablonlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Kendinize göre dizayn edebilmenize imkan veriyor. Ayrıca temanın kendine özel cache eklentisi var, asla olumsuz bir durum meydana getirmediği gibi aksine analiz ve hız açısından gayet etkilidir.

Eklentilere gelince, sizin için gerekli olan nedir ona göre bakılmalıdır.

Ben mesela seo için Complete Seo Package tavsiye ediyorum ayrıca. Biraz pahalı gibi görünse de hak ediyor doğrusu. Opencart hızlı index alan bir yazılım olduğu gibi bu modül ayrıca kendinize göre kategori ve ürünleri nasıl göstermek isterseniz o şekilde ayarlamanıza olanak sağlıyor.

Xml Import modülünde kesinlikle tavsiye edeceğim yerdir. Zaten bizim sektördeki kopyacılar bu modülü Türkçe yapıp komik rakamlara satmaktadırlar. Halbuki bir süre sonra çalışmaz, onu bilmelisiniz. Yahu bu Türkçe, daha ucuz diye aldanmayın kısacası.

Bu liste uzar gider isteklere göre:) Ama temel gereksinimler bu kadardır.

İlla seo modülü almak zorunda değilsiniz. Tedarikçi usulü çalışmayacaksanız zaten xml modülüne de ihtiyaç yoktur. Dolayısı ile sadece özel bir tema ile satış yapacak konuma geliyorsunuz kısa sürede.

Tahsilat konusunda aracı ödeme kuruluşlarından biri ile çalışacağınız zaman kendilerine ait olan sanal pos modülünü ücretsiz olarak temin edebiliyorsunuz. Kesinlikle başka sitelerden temin etmeyin.

Tek sayfa ödeme modülü, sosyal medya eklentileri vs bunlar zaten özel istek olarak ayrıca değerlendirilir. Biraz da Opencart sürümü ve tema uyumu açısından farklı eklentiler bakmak gerekebiliyor.

Şu an aklıma gelenler bu kadar. Aklınıza takılanlar olursa yine cevaplarım elimden geldiğince.
bozok Kings

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Yüceloğlu Modüller derken sizin isteklerinize bağlı bir durumdur aslında.

Esas modül satın alınacak yer resmi Opencart sitesidir. Ne ararsanız bulabiliyorsunuz.

Tabii ki her modül her sürüme veya her temaya uyumlu olmayabiliyor. Bunun için detaylı araştırma yapılması gerekir. İkilemde kalırsanız bana danışabilirsiniz ayrıca.

Kolay gelsin.

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Yüceloğlu Modüller derken sizin isteklerinize bağlı bir durumdur aslında.

Esas modül satın alınacak yer resmi Opencart sitesidir. Ne ararsanız bulabiliyorsunuz.

Tabii ki her modül her sürüme veya her temaya uyumlu olmayabiliyor. Bunun için detaylı araştırma yapılması gerekir. İkilemde kalırsanız bana danışabilirsiniz ayrıca.

Kolay gelsin.

ben derdimi şu şekilde anlatayım bayilerden xml şeklinde ürünleri alıp satışı o şekilde gerçekleştireceğim yani yazdıklarınızdan okuduğum kadarı ile bana seo ve import modülleri yeterli olabilir. ki temanın çalışması için farklı bir modül gerekmiyorsa. ve ödeme olayını uygun olursa paytr gibi sistemlerle halletmeyi düşünüyoruz. ama mümkün mertebe sanal pos alıp yapmaya çalışacağım. durum neyi gösterir ve hangisi bize ilk etapta karlı gelirse onu seçeceğiz tabiki. yani bu diğer şişirme modüller olmadanda ben satışımı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirmiyim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al