wmaraci reklam

Pazaronya - Yazı tabanlı tarayıcı oyunu.

12 Mesajlar 1.529 Okunma
wmaraci reklam

netster netster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ,

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Pazaronya projesi nihayet açık beta olarak yayına geçti.

Öncelikle Pazaronya nedir ?

Pazaronya ekonomiyi ve hayatı simule edebileceğiniz bir tarayıcı oyunudur. Amacınız zengin olmak.. Oyun içerisinde ki bir çok olay ekonomiye birebir etki ediyor bu da enflasyonun yükselmesine / toptancı da bulunan ürünlerin bulunamamasına neden oluyor. Kullanılabilir bir çok modül ve ekonomi dışında uğraşabileceğiniz bir çok meşgale var/olacak.

Sendikalar :

Oyun içerisinde sendika/odalar kurabilecek ve arkadaşlarınızın dostalarınızın sendikanıza üye olmasını sağlayabileceksiniz.

Güçlü bir sendikanın lideri olarak sendika üyelerinizi örgütleyebilecek, genel greve gitmelerini sağlayabileceksiniz.

Yönetimi sıkıştırabilecek ve taleplerinizi bizzat iletebileceksiniz.

İşletmeler :

Dükkan kiralayabilecek ve farklı sektörlerde işletmeler kurabileceksiniz. İşletmenizin daha çok kazandırması için iş ilanları vereceksiniz ve diğer oyuncuları istihdam edebileceksiniz.

Muhtarlık :

Semtlere özel yönetici olabileceksiniz. 30 günde bir yapılacak seçimlerde en çok oyu alan oyuncu o semtin muhtarı olacak. Mevcut durumda sadece kaymakamlıkta satılan ikametgah belgesini muhtarlar satacaklar.

Banka :

Bankadan açacağınız hesaplar ile diğer oyunculara havale yapabilecek, banka hesabınızda bulunan paranıza günlük faiz alabileceksiniz.

Arsalar :

Arsa piyasasından anlıyorsanız bugün çok düşük bir fiyata satın alabileceğiniz arsa ilerleyen dönemlerde sizi zengin edebilir.

Cafe :

Biraz muhabbet edebilmek ve diğer oyuncularla tanışmak için cafe yi ziyaret edebileceksiniz.

Yüzünüzü güldürebilecek ve bazende şaşırtabilecek çok fazla detay mevcut. Açık beta sürecine başladık, hata ve eksikliklerimiz de çok fazla. Oyun 2 farklı sunucuya split edilmişti fakat açık beta başladığı saatlerde ikinci sunucuya yapılan yurt dışı kaynaklı saldırı işlerimizi çok güçleştirdi. Hata olmayan yerlerde hata almaya başladık ve şu anda düzene sokmaya çalışıyoruz.

Bilinen mevcut hatalar

Anasayfa

Geliştirme ve düzenlemeler devam ediyor.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ayqo ayqo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 14, (%100)
hayırlı olsun hemen açıyorum üyelik.

opeys opeys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenmekte
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Üyelik açtım fakat arayüz diğer oyunlardan bayağı uzak. İlk başta arayüze el atmanızı tavsiye ederim. Başlangıçta insanları adım adım yönlendirerek neyin ne olduğunu anlatırsanız daha da bir güzel olur

Değişkenlere en büyük örnek; insanlardır!

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Arayüz geliştirilirse güzel bir oyun olacağını düşünüyorum.

Elinize Sağlık.

wmaraci
wmaraci

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Popmundo'yu anımsattı :)
Üye oldum,arayüz dahada güzelleşebilir :)

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Çok hoş üyelik aldım :) Hayırlı olsun.

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

muzo06 muzo06 Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
hayırlı olsun bende deniyorum hemen.

Esenlikle Kalın..

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Mesajlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim..

Açık beta sürecine yeni başlamış bir oyun, mevcut hata ve eksiklikleri giderdiğimiz zaman grafiksel açıdan sorunlu/kısıtlı kısımlar vs düzenlenecek.

Oyuncuları yönlendirme,bilgilendirme konusunda haklısınız. Bunun için bir şeyler hazırlamaya çalışacağım.

8Dizayn 8Dizayn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 4 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Yazı tabanlı diyince ilk çıkan textgame'ler gibi sandım ve sevindim bir an "Türkçe'si çıkmış!" diye ama olsun bu da olur :)

Ek Olarak: Bu arada markette çikolata falan var ve enerji verir yazıyor. Eğer enerji sistemi varsa mevcut enerji barı olmalı sağda ve ürünlerin kaç enerji verdiği yazmalı. Çok başarılı buldum oyunu. Tebrikler...

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

8 Dizayn adlı üyeden alıntı

Yazı tabanlı diyince ilk çıkan textgame'ler gibi sandım ve sevindim bir an "Türkçe'si çıkmış!" diye ama olsun bu da olur :)

Ek Olarak: Bu arada markette çikolata falan var ve enerji verir yazıyor. Eğer enerji sistemi varsa mevcut enerji barı olmalı sağda ve ürünlerin kaç enerji verdiği yazmalı. Çok başarılı buldum oyunu. Tebrikler...

Text Rpg'leri diyorsunuz sanırım, karşına xx çıktı diyip altında seçenekler sunuyor felan :)

Oyunda enerji sistemi mevcut... Enerjinin kalp işaretinin yanında gösteriliyor. Çalışmak vs enerjinizi düşürüyor. Enerjiniz de belirli bir miktarın altına düştüğü zaman çalışamıyorsunuz. Ürünlerin kaç enerji verdiği envanter kısmında gösteriliyor fakat marketlerde veya fırınlarda neyin ne kadar enerji verdiği gösterilmiyormuş notunu aldım onu da düzelteceğim.

Önemli not : Gün içerisinde ciddi şekilde artan döviz kuru ve oyun açığı kullanıp piyasadaki döviz miktarını arttıran kişiler yüzünden ekonomi modülü enflasyonu yüksek hesaplayıp banka faizlerinide yükseltmiş. Bankada bulunan paralarınıza çok yüksek faiz almış olabilirsiniz. Fazladan verilen miktarlar banka hesaplarınızdan düşülecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al