wmaraci reklam

Photoshop Nasıl Öğrenilir ?

22 Mesajlar 12.738 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

undefined undefined Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Social Media Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 26 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar malum yaz yaklaşıyor.Vaktimi boş geçirmek istemiyorum ve photoshop öğrenmek istiyorum.Merak etmeyin öyle 2 günden öğrenme peşinde olan insanlardan değilim.Ancak 2-3 ayda photoshopu temel olarak öğrenebilirim diye düşündüm.Kolayca nasıl öğrenebilirim ?

Ek : Arkadaşlar ücretsiz bir yöntem söylerseniz sevinirim zira yeni bir websitesi açıyorum yani sıkıntılıyım bu konuda :)

İyi Forumlar...

wmaraci
reklam

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Dostum geçen sene bende böyle düşünüyordum.. Photoshopu nasıl öğrenirim diye. Birçok araştırma yaptım eğitim seti ücretsiz falan araştırdım ve pek düzgün bir şey bulamayınca başladım kurcalamaya.. Şuan yapamadığım sayılı şeyler var. Onları da yapmak istersem araştırarak yapabiliyorum..

Logo, Kartvizit, İndex tasarımı, afiş tasarımı, banner, kaplama, netleştirme fotoğraflara rötuşlar falan yapıyorum.. Sende tam olarak yapmak istediklerini belirleyip araştırarak başlayabilirsin. Logo mu yapmak istiyorsun ? Aç Google'ı logo yapımlarını incele.. Emin ol öğrenirsin..

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle ingilizce terimlere yabancıysan türkçe olarak başla. Ama biraz ingilizceye yatkınlığın varsa kendini zorlayıp ingilizcesini öğrenmeye çalış. Sonuçta bu programı yabancılar yapmış ve işin mutfağı onlarda. Her ne kadar biliyorum diyen çok olsa bile işi amerikada avrupada öğrenmiştir. Zaten bu konudaki doküman kaynağının çoğunu yabancı kaynaklar sunuyor. Türkçe olarak araştırma içine girersin ama karşına sana ölçü olabilecek veya örnek olabilecek birşey zor bulursun. Dil ile ilgili kısmını geçelim.

Bu işi öğrenmenin tek yolu pratik yaparak ilerlemekle olur. Öğrendiğin şeyleri pratiğe dökmelisin. Mesela File/Dosya menüsünü inceliyorsan, dosya açma ile ilgili tüm menüleri uygulayarak ilerleyeceğin gibi diğer tüm menülerde ne işe yaradıklarını görsel olarak test etmen lazım. Metin işlemleri ile ilgili herşeyi bilirsen, yazı yazarken zorluk çekmezsin mesela. Bu diğer tüm işlemlerde böyledir. Konu konu ele alabilirsin.

Mesela araçlardan başladın, seçim menüsünü inceliyorsun. Seçim menüsü ile ilgili bilmen gerekenleri öğrenip, diğer araçlara geç. araçlar bitince, menüye geçersin. Burada dikkat etmen gereken şey araçların menülerin ve panellerin birbiri ile etkileşim halinde olduğudur. Bu noktada yardımcı birisine ihtiyaç duyabilirsin. Photoshop'un arayüzünü anlatan videolar var. Youtube bu konuda iyi bir kaynak. Türkçe olarak bazı anlatımlar mevcut. Onları inceyebilirsin.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar..

undefined undefined Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Social Media Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 26 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar aşama aşama anlatırsanız sevinirim benim oncelikli ama cım logo,banner ve websitesi tasarlamak yani fotoğraflarla ilgili bir durumum yok.Sadece bunları öğrenmek istiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

undefined adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar aşama aşama anlatırsanız sevinirim benim oncelikli ama cım logo,banner ve websitesi tasarlamak yani fotoğraflarla ilgili bir durumum yok.Sadece bunları öğrenmek istiyorum.

ben de aynı sorunun cevabını bekliyorum :)

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer İSTANBUL'da Oturuyorsanız.

İSMEK'in Kurslarına Gitmenizi Tavsiye Ederim. Ücretsizdir ve Sertifika Veriliyor.

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR

dogukanbatal dogukanbatal dribbble.com/dogukanbatal Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer & Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 126 / 103
  • Ticaret 5, (%100)
Google`dan arayıp istediklerini bulabilirsin tavsiyem belirli bir eğitim setinden ilerlemek yerine yapmak istediklerine göre ilerlemelisin örneğin kartvizit tasarımı,arayüz tasarımı vs. izleyip uygulayarak öğrenebilirsin.

webinyeri webinyeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 17 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
google amcaya sorabilirsin.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam yapacağın en iyi şey budur:

Bu siteye gir. (Bunun gibi bir ton site var)

http://abduzeedo.com/beautiful-water-effect-photoshop-cc

Burada resimdeki çalışmayı nasıl yapacağın sıfırdan başlanarak resimlerle anlatılmış.

Bunun gibi tutoriallar ile birebir yaparak öğrenebilirsin. Eğitim setleri pek bir işine yaramaz.

Eğitim seti ile Pen Tool ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin. Ama Pen Tool ile yaratıcı neler yapabileceğini ise örneklere bakarak öğrenirsin ancak.

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Logo, kartvizit, web tasarım çalışması için photoshopta farklı bölümler yoktur eğer bu işi hobi olarak yapıyorsan belirli çalışmaları ezbere yapar durursun benim amacım profesyonelce ilerlemeni sağlamaktı. Yani programın neler yapabildiğini öğrenebilirsen, yapamayacağın şey kalmaz. Kaldı ki, bir web tasarımında photoshoptaki herşeye ihtiyacın var. Bu işe göre değişir.

Amacım web tasarımı yapmak diyorsun ama fotoğraflarla ilgili bir durumun yok :) Türkiye'de yemez bu. Birisi sana web tasarımı yaptırıp fotoğraflarını teslim ettiğinde görürsün :) Yani çıkıpta müşteriye diyemezsin fotoğraf benim işim değil, fotoğrafçıya götür diye. O lükse henüz sahip değiliz.

Buradaki tüm tavsiyelerde işe yarar tabiki, sen yeterki bir yerden başla devamı gelir. Ucuzundan kurs alabilirsen daha çabuk öğrenirsin. Birazda istekli olman lazım. Örneğin kendimden biliyorum, sabah 8 akşam 10 pc başından kalmıyordum. 2 ayda cs3 versiyonun tamamını öğrendim diyebilirim. Birazda sana bağlı olarak gelişir. Pes etme devam et :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al