wmaraci reklam

+160 Milyondan fazla görüntülenme 200k+ takipçi. Yeni hedef 400k takipçi :) Soruları cevaplıyorum

367 Mesajlar 70.699 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
1 günde 100k artıyor su siralar. 1.1 milyon oldu. Sorular varsa bugün de cevaplayacağım. Son kez uplıyorum. Son soru cevap günü.

Edit; Özelden israrla yazanlara cevap vermeyecegim. Konu acma sebebim herkese faydasi dokunsun diye.

wmaraci
reklam

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
kaç görüntülenme aldıgına nereden bakıyoruz

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

pose1233 adlı üyeden alıntı

kaç görüntülenme aldıgına nereden bakıyoruz

Hesap ayarlarindan analizleri açın ticari hesaba gecis yapın.
Ayarlar>ayarlari duzenleyin>en altta
pose1233

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Bazı konularda fikir ayrılıklarına dussekte yiğidi vur hakkını yeme. Bu adam bu işi yapıyor.

Hocam daha önce sorulduysa o kadar sayfayı okumaya üşendim; ne kadar süredir pinterestle uğraşıyorsunuz?

Atıyorum bir forum sitemiz var, haliyle olay gorsellik değil. Genede pinterest kullanarak hit çekilebilir mi sizce?

Yoksa kitlesi full resime mi önem veriyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Kullanıcılarının 80%'den fazlası kadın. İzlenimlerime göre yakışıklı erkek resimleri, ev dekoru resimleri, tatlı hayvan resimleri çok fazla ilgi çekiyor. Yani kadınları hedefleyerek birşeyler üretirseniz başarıya ulaşırsınız. Bu kadar basit bir sosyal paylaşım platformu aslında. Hiç bir etiket yazı kullanmadan eklediğim dekor resimleri 10k izlenmeyi geçiyor. Eklediğin resim çok önemli. Kullandığın etiketler değil.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Bazı konularda fikir ayrılıklarına dussekte yiğidi vur hakkını yeme. Bu adam bu işi yapıyor.

Hocam daha önce sorulduysa o kadar sayfayı okumaya üşendim; ne kadar süredir pinterestle uğraşıyorsunuz?

Atıyorum bir forum sitemiz var, haliyle olay gorsellik değil. Genede pinterest kullanarak hit çekilebilir mi sizce?

Yoksa kitlesi full resime mi önem veriyor

1-) 2 insan her konuda fikir uyuşması yaşıyorsa ortada ya korku ya yalan ya da birinin diğerine olan biatı vardır. Yani fikir ayrılıklarımız elbette olacak. Sonuçta 2 ayrı bireyiz. Bunu olumsuz bir şey olarak düşünmemek gerek.
2-) Pinterestle son 1 aydır ugrasiyorum. Son 1 ay derken hesabim cok daha eski zamandan kalma fakat zaman bulamadigimdan yüklenmiyordum. Yani 1 ayda 1 milyon derken harbi harbi 1 ayda 1 milyon :) ben sosyal medya algoritmalarini cözdüm hocam o yüzden nereye elimi atsam uçuyor. Tumblr imgur pinterest twitter vs.. pinterestin getirisi harika. Onun icin son 1 aydir agirlik verdim.

3-) Pinterestin amacı görsellik. Pin=görsellik. Video ve resim/fotolardan olusuyor site. Haliyle saf makale iceren görsellerin azinlikta oldugu bir site ile yükselmeniz cok cok zor. Söyle diyeyim ben siteme günde 100 150 görsel yukluyorum. Indeks sayim su an binleri geçti(1 aylik site)

basich adlı üyeden alıntı

Kullanıcılarının 80%'den fazlası kadın. İzlenimlerime göre yakışıklı erkek resimleri, ev dekoru resimleri, tatlı hayvan resimleri çok fazla ilgi çekiyor. Yani kadınları hedefleyerek birşeyler üretirseniz başarıya ulaşırsınız. Bu kadar basit bir sosyal paylaşım platformu aslında. Hiç bir etiket yazı kullanmadan eklediğim dekor resimleri 10k izlenmeyi geçiyor. Eklediğin resim çok önemli. Kullandığın etiketler değil.

Etiket kullanımı önemsiz diyorsanız siz bu platformu tam anlamiyla bilmiyorsundur. Etiketli ve etiketsiz gönderi arasinda %50den fazla fark olusuyor. Sizin patlayan gönderiniz 10k 20k aliyor mesela di mi benim 1 patlayan gönderim 200k 300k 500k aliyor. Gibi 👇🏻(2 günlük gönderi)

Diger kullanicilar bazi hashtagleri üsenip koymadiklarindan bircok hashtagte ilk 50 60 pin benim hesaptan olusuyor. Ayrıca hayvan ve erkek fotolari size gelir getirmez. Yani amaç pinterestte fenomen olmaksa tamam fakat site bazlı gelir odakliyim diyorsaniz onlar hicbir sey getirmez.

Ayrıca o şekilde büyüyen hesap da cok çok nadirdir. Ban yiyorlar genelde. Hayvan ve erkek fotolarina bolca telif geliyor :) kaynak belirtmeye kalksalar hangi birine kaynak verecekler sakat is yani.
Vendetta Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Haklısınızdır hocam. 1m için tebrik ediyorum ayrıca.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

basich adlı üyeden alıntı

Hocam Yanlış anlamayın Ben bu Platformu para kazanmak için falan kullanmıyorum Sadece öylesine merak ettim ve kullanmaya başladım ikincisi sizin dediğiniz 100 200 bin izlenmeye gelelim . söylediğinize göre günde 100-150 içerik giriyormuşsunuz günde 50 içerik ayda 1500 içerik yapar Ben bu zamana kadar en fazla 50 içerik girmişimdir ve en aşağıda 7k 8k görüntülenme oluyor. Söylediğiniz den anladığımız yani sizin sadece birkaç içeriğiniz tutmuş. Kimseye etiket kullanmayında demiyorum. Ben bu işin piiri değilim. Ben sadece kendimin kullanmadığımı dile getirmek istedim. Ama yaptığınız işe saygılıyım. :D 1m kolay olmasa gerek. :D çalışmaya devam.

1 makalenin min 100 200 görseli oluyor. 1i tutsa yetiyor zaten :) 2k 3k tık gelsin yeter amac bu. Milyonluk takipcili hesabin dahi hicbir gonderisi tutmaz. Ayrıca analizler gec geliyor günde 100k 100k artıyor :) az sayilacak bir sayi degil. 1 aylik hesap bu. Yaza kadar +10 milyon yaz sonrasi +50 milyon hedef.

2. Olarak bir pinin tutması aynı gün veya ertesi gün olmak zorunda değil. Her gün 1 pin patlıyor bende. 30 dan fazla pano var su an. 15 16 makale icin toplam 3k pin var. Her gün biri patliyor ortalama 3 5k tık geliyor. Bu benim icin yeterli. Bir müddet sonra 10 milyonu gecince takipciler +100k olunca her pin +100k olacak :)

Benim rakipler ortalama 2 3 milyonluk hesaplar. Cogu icerikleri benden aliyor. Ben atiyorum 1 gun sonra onlar atiyor. Icerik konusunda iyi olmak yetmiyor fakat onlar hashtag konusunda tembeller. Ben usenmeden giriyorum. Bir muddet sonra geri dönüşü inanilmaz oluyor.

Ha sunu da belirteyim. Ben pin kotasını doldurmak icin fazla fazla pin giriyorum. 200klık kotayı bu gidişle bile senelerce dolduramıyorum. 1 ay sonra günlük 200 pine çıkacağım. Fazla pin atmanın bir zararı vs.. yok yani :) aksine günde 100 150 pin girmek bile bir basaridir. Tek tek hazirlaniyor onlar.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

Kuvan Kuvan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 67 / 73
  • Ticaret 2, (%100)
Üşenmeden, tüm yazılanları teker teker okudum. Öncelikle başarılarınızın devamını diliyorum. Saat başı 30-40 pinleme yapın demişsiniz.. Bu "pinleme" kelimesi şöyle mi oluyor, ben sitemdeki içeriği paylaşıyorum ve bu pinlenmiş oluyor? Tam olarak mantığını kavrayamadım..

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Kuvan adlı üyeden alıntı

Üşenmeden, tüm yazılanları teker teker okudum. Öncelikle başarılarınızın devamını diliyorum. Saat başı 30-40 pinleme yapın demişsiniz.. Bu "pinleme" kelimesi şöyle mi oluyor, ben sitemdeki içeriği paylaşıyorum ve bu pinlenmiş oluyor? Tam olarak mantığını kavrayamadım..

Saat basi 30 40 pin değil hocam haftaici 50-70 pin haftasonu 100 150 pin

Pin şu hocam. Pinterest hesabina girip foto/video ekleyip gönderdiğiniz zaman pin oluyor. Makalenizdeki konuyu eğer görsel icerii azligi varsa canva uzerinden guzel bir tasarimla anlatıp pintereste yükleyebilirsiniz
Kuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al