wmaraci reklam

+160 Milyondan fazla görüntülenme 200k+ takipçi. Yeni hedef 400k takipçi :) Soruları cevaplıyorum

367 Mesajlar 70.689 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onurgner onurgner WM Aracı Kat. Mod.
  • Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 86 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Pinterest'in kullanıcılarının %90'ı kadın. Almanca veya İngilizce olarak kadın sektörü için kullanabilirsiniz. İmagets görsel botu (aylık 30 TL) ile makaleye özgün görseller ekleyebilirsiniz. Aylık 1 milyon görüntülenme falan ciddi olarak kasanlar için hiçbir şey. Bilmeyen arkadaşlar için ciddi rakam olabilir lakin günde 10 görsel pinleyerek 1 haftada 300 binden fazla görüntülenme almıştı hesabım.

Şu anda Pinterest kasmıyorum zira yukarıda bahsettiğim hesapta en çok görüntülenme alan pin 200 tıklama almış. Benim uğraşmaya değmez ama uğraşacaklar varsa da yöntemi bu şekilde.
Vendetta anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

onurgner adlı üyeden alıntı

Pinterest'in kullanıcılarının %90'ı kadın. Almanca veya İngilizce olarak kadın sektörü için kullanabilirsiniz. İmagets görsel botu (aylık 30 TL) ile makaleye özgün görseller ekleyebilirsiniz. Aylık 1 milyon görüntülenme falan ciddi olarak kasanlar için hiçbir şey. Bilmeyen arkadaşlar için ciddi rakam olabilir lakin günde 10 görsel pinleyerek 1 haftada 300 binden fazla görüntülenme almıştı hesabım.

Şu anda Pinterest kasmıyorum zira yukarıda bahsettiğim hesapta en çok görüntülenme alan pin 200 tıklama almış. Benim uğraşmaya değmez ama uğraşacaklar varsa da yöntemi bu şekilde.

Pinterestin %70i kadın hocam. Görsel botu vs.. de uzun süreli kullanım sağlatmaz. Görsel botu kullanıp 100binlere milyonlara(takipci olarak) ulasan hesap görmedim ben. Pinterest algoritmasini giderek ai ye bağlı bir sekilde gelistiriyor. Yakında o botlar da patlayacaktır. Hele son zamanlarda niche site icin bu tür botlar artti iyice göze batiyorlar.

Report butonu ile reportlanan pin çok pinterest bunun üzerinde calisiyordur emin olabilirsiniz. Görseli ters cevirip logo ekleyip efekt vererek tekrar tekrar göndermenin sonu gelecektir yakin zamanda.

Öte yandan 1 haftada 300k olmadan ziyade sürekli olarak ivmeyle artis saglayabiliyor musunuz bu mühim. Günde 100k artis sagliyorum ben 1 aylik hesap bu 3ay sonra günde 300 500k olacak 5 ay sonra daha da artacak. Yani hicbir sey demek mantiksiz bir söylem. Kaldi ki tık oranım da çok yüksek benim. Hedefim 50 milyon konuda belirttiğim gibi :)

Belirttiğiniz yöntemi herkes deniyor zaten. Cogu patlıyor. Ben bir marka olusturup uzun yillar gelir elde etmek isteyenlere yönelik tavsiye veriyorum. Göreceksiniz ki konuyu güncelleyecegim bu hesap 50 milyona ulasacak.

Bu arada bot mot auto eklenti vs.. kullanmiyorum kullanmayi da dusunmuyorum.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
pinterest istatistiklerinde %70 kadın diyor ama emin olun bot çalışanların çoğu cinsiyet olarak kadın seçiyor. Pinterestteki gerçek kadın oranı en fazla %50-60 aralığıdır. Botla çalışanlar zaten kısa süreli vurgun için hesap açıyorlar. Spamın amacı da budur. Spamla çalışıp milyon görünüm alanlar var. Bu da gerçek kullancıların bu paylaşımları Repin yapması sayesinde oluyor. O hesap kapansa bile repinler durduğu için de sitelerine hit akışı devam ediyor. Spam biter mi bitmez ama zorlaşır ve spamcılar yolunu bulur. Spamla mücadele youtube örneğine bakabilirsiniz. Her geçen gün spamı zorlaştırıyolar ama spamcılar da boş durmayıp kendilerini yeniliyorlar. Marka olmak isteyenlerin zaten bot vs ile işi olmaz. Gerçi markalar apiyle zaman ayarlı ve aynı paylaşımı birkaç sosyal medya hesabında paylaşıyorlar. Pinterestte özgün çalışıp hit almak zor değil. Ben de deneme amaçlı bir Türk hesabı açıp on onbeş paylaşım atmıştım. Sonra da unutmuştum. Aylar sonra pinterestten mail gelince varlığını hatırladığım profile girdiğimde aylık görüntülenmenin 100kyı geçtiğini takipçi sayısınında 200 olduğunu gördüm. Üstelik genel bir kategori değildi. Türkiye de bile dar kategoride durum böyleyse yabancı pinterest hesaplarında 1-2 milyon görüntülenmeler bir şey değil. Arkadaş da bundan emin ki 50 milyonu rahatlıkla belirtiyor. Dediği şekilde uğraşırsa ben de değil 50 100 milyonu bile göreceğine eminim. :)

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

lukama adlı üyeden alıntı

pinterest istatistiklerinde %70 kadın diyor ama emin olun bot çalışanların çoğu cinsiyet olarak kadın seçiyor. Pinterestteki gerçek kadın oranı en fazla %50-60 aralığıdır. Botla çalışanlar zaten kısa süreli vurgun için hesap açıyorlar. Spamın amacı da budur. Spamla çalışıp milyon görünüm alanlar var. Bu da gerçek kullancıların bu paylaşımları Repin yapması sayesinde oluyor. O hesap kapansa bile repinler durduğu için de sitelerine hit akışı devam ediyor. Spam biter mi bitmez ama zorlaşır ve spamcılar yolunu bulur. Spamla mücadele youtube örneğine bakabilirsiniz. Her geçen gün spamı zorlaştırıyolar ama spamcılar da boş durmayıp kendilerini yeniliyorlar. Marka olmak isteyenlerin zaten bot vs ile işi olmaz. Gerçi markalar apiyle zaman ayarlı ve aynı paylaşımı birkaç sosyal medya hesabında paylaşıyorlar. Pinterestte özgün çalışıp hit almak zor değil. Ben de deneme amaçlı bir Türk hesabı açıp on onbeş paylaşım atmıştım. Sonra da unutmuştum. Aylar sonra pinterestten mail gelince varlığını hatırladığım profile girdiğimde aylık görüntülenmenin 100kyı geçtiğini takipçi sayısınında 200 olduğunu gördüm. Üstelik genel bir kategori değildi. Türkiye de bile dar kategoride durum böyleyse yabancı pinterest hesaplarında 1-2 milyon görüntülenmeler bir şey değil. Arkadaş da bundan emin ki 50 milyonu rahatlıkla belirtiyor. Dediği şekilde uğraşırsa ben de değil 50 100 milyonu bile göreceğine eminim. :)

Öncelikle cinsiyet yorumunuza katiliyorum. Ben de böyle bir yorum yapacaktim fakat arkadas muhtemelen pinterest istatistik verisini sunup %70 diyecekti. Söyle diyeyim erkeklere özel sayfalar kurup 500k 1 milyon olan hesaplar var. Bu aslinda bir taktik. Azinlik olarak tabir edilen kitleye oynamak bir taktiktir. Bundan ben de yararlaniyorum. Erkeklere özel icerikler de üretiyorum. Ve bolca hit geliyor. %90 kadın olsa eminim o pinlere 3 5 kisi bile tiklamazdi :)

Ek olarak bu wp auto ve bot konusu cidden canımı sıkıyor. İnsanlara basit bir olaymış gibi sunuluyor umut bağlanıyor fakat 1. Sene olmadi 1.5 sene sonra bir sabah banlandiklarin da siteleri de komple çöp oluyor. O siteyi baska bir hesaba da ekleyemiyorlar. Arkadaşlar bu kadar basit bir olay olsa bu kadar insan isi gucu birakir bu alana abanirdi. Su an ticaret forumlarinda pinterest popüler diye her 10 kisiden 9u bu sektörü deniyor ve emin olun 8i yarıya bile gelmeden havlu atıyor.

Oh ne güzel ya auto hesap kurayım bot basayım arkama yaslanıp gelir kazanayım. Koskoca pinterest sirketi aptal mı ya? En basitinden imgura bile 2 3 kez link girin 4. De domaininizi banliyor filtreye takiliyorsunuz. Bu kademeli filtre sistemi yakinda pintereste de gelir merak etmeyin.

Cunku bizim millet sever bir seyin suyunu cikarmayi. Resim ayna ile ters cevirilip efekt ve logo basinca her sey halloluyor öyle mi? Daha önce 38474 kez atılan görüntüyü bu sekilde 1 kez daha atacaksiniz ve pinterest buna sürekli müsade edecek öyle mi ahh ah..

Twitterın eski kullanicilari bilir bot uygulama vs.. kullanmak cok kolaydi. Hatta yumurta hesap üretir basarlar mutlu mesut gecinir giderlerdi. Ta ki twitter kuralları sertlestirene kadar. Simdi kim olursan ol çat diye kapatiyorlar hesabı bu kadar basit.

Pinterestte yakin zamanda spam ve tekrarlayan gönderileri minimuma indirmek adına bu tür girisimlerde bulunacaktır.

Manuel ya da pinterest ortaklariyla calismadiginiz sürece her türlü uzun vadede ban sizi bekliyor olacak. Benim hedefim 5 7 milyon değil 50 milyon ve en az 300k takipçi. O yüzden günde 4 5 saat ayirip hesaba özen gösteriyorum.

Yoksa kim telefon varken dumanla haberleşmeyi tercih eder? :)
lukama Vendetta Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Açıklama kısmına kaç tane etiket giriyorsunuz ve hashtag etiketi kullanmaya gerek var mı?

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

Açıklama kısmına kaç tane etiket giriyorsunuz ve hashtag etiketi kullanmaya gerek var mı?

Değişiyor hocam. Hashtag etiketi derken ne demek istediginizi anlamadım # dan bahsediyorsunuz galiba evet giriyorum. İçerik tipine göre anahtar kelime adetine göre degisiyor. Bir icerik icin 5 hashtag bulabiliyorken baska bir icerik icin 10 adet bulunabiliyor.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Backlinkcigeldi anladım teşekkür ederim.

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
Üstad fotografın özgün olmasindan bahsetmissiniz benim sorum şu bir fotoğraf nasil özgün olabilir zira bizim gidip fotograf cekme imkanimiz yok. Bu yuzden internette var olan fotolari paylasiyoruz. O halde tamamen ozgün bir foti eklemek neredeyse imkansiz hale geliyor

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

oskan adlı üyeden alıntı

Üstad fotografın özgün olmasindan bahsetmissiniz benim sorum şu bir fotoğraf nasil özgün olabilir zira bizim gidip fotograf cekme imkanimiz yok. Bu yuzden internette var olan fotolari paylasiyoruz. O halde tamamen ozgün bir foti eklemek neredeyse imkansiz hale geliyor

Pinterestte olmayan kaynaklardan icerik bulup pintereste atacaksiniz hocam bu kadar basit. %100 ozgün olmaniza gerek yok zaten her 100 fotodan 60 70i ozgun olsun yeter.
Vendetta oskan

kişi bu mesajı beğendi.

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
hocam aynı görseli tekrar tekrar yüklemenin zararlı olacağını söylemişssiniz. bunlar pinterest dışından bulsak yine mi sıkıntı. pinterest dışından bulsak illaki pinterestte olacaktır. Sizinde illaki paylaştığınız fotoları paylaşan oluyordur herhaldde. 2. olarak sitenizdeki makalede hiç yazı var mı ve bir postta kaç fotoğraf var acaba. imagetsden fotoları sadece siteye yüklerken çekiyoruz. pinleme yine özgün sorun olur mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al