wmaraci reklam

Sitemize seo çalışması yaptırmak istiyoruz

33 Mesajlar 4.138 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bilisimciblog bilisimciblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

hdizleyelim adlı üyeden alıntı

sitenin 2. ayı var daha bekle siten otursun ondan sonra sırayla yaparsın hepsini bi anda yapma spam algılayabilir google ama kademe kademe yaparsan çok güzel olur

Çok teşekkürler göz önünde bulunduracağız

wmaraci
reklam

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Aristokrat1 adlı üyeden alıntı

SEO çalışmasından önce site hızınızı artırın Mobil hız rekoru Anasayfanız %4 , Ürünü sayfanız %20 bu hızlarla hiç yol alamazsınız.

Opencart tarafında desk almamız gerekecek o zaman

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)

bilisimciblog adlı üyeden alıntı

Bu işi profesyonel olarak mı yapıyorsunuz? Sizden iç seo olarak mı destek alabiliriz?

Prefesyonel olmak için eğitim almak gerekir. Ben SEO'yu hiçkimse den eğitim almayarak öğrendim.

Dış SEO & İç SEO desteği alabilirsiniz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
bilisimciblog Açıkçası ilk yorumu yaparken sitenizi incelememiştim.

Bir kere Opencart özel bir seo çalışması istemez, o konuda rahat olabilirsiniz.

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=9486&filter_download_id=56&filter_rating=2&page=9 bu seo eklentisini alırsanız daha iyi olur. Adwords reklama vereceğiniz parayı modül ile daha iyi bir yol alırsınız.

Şu an site ana sayfası 7.9 MB ve bunun 7.1 MB resimlerden oluşuyor. Bu şekilde bırakın masa üstünde iyi bir açılış hızı, asla mobilde yakalayamazsınız.

Gtmetrix analizi ile yapmanız gerekenleri görebilirsiniz. Mesela Serve Scaled Images uyarısı bazı resimleri yeniden ebatlandırmanızı tavsiye ediyor. Ve bu resimler 3.1 Mb şu an. Az bir oran değil.

Anladığım kadarı ile resimlerin ebatlandırılmasına dikkat edilmediği gibi hiç optimize edilmeden yüklenmiş.

Ana sayfada tüm ürünleri sergilemek yerine hoş banner tasarımları ile link verilmek sureti ile ürünlere ulaşılması daha sağlıklı olur. Hem çok fazla sayıda ürün insanın dikkatini dağıtabiliyor. Mesela ben bile işin içinde olduğum halde gözlerim hangi ürüne odaklanacağımı şaşırıyorum.

Bir de Journal 2 yerine Journal 3 kullanmanız daha iyi olurdu bence. Daha hızlı ve bir çok yeni modüller ile geldi.

Seo demek; kullanıcı ile empati kurmak anlamına gelir kısacası. Backlink vs bunlar çok sonra düşünülmesi gereken şeylerdir.

Ürün açıklamaları diğer sitelerde olduğu şekli ile aynen yayınlanmamalıdır mesela. Kategori açıklamalarına da dikkat edilmelidir. Resim alt açıklamaları mevcut olmalıdır, görsel arama ile e-ticaret sitelerine ulaşan çok kullanıcı vardır. Bunu da bahsettiğim seo modülü ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çok yeni bir site, dolayısı ile daha yolun çok başındasınız. Bir kere indexlerin kalıcı sıralamaya gelebilmesi için ortalama 3 ay zamanınız var daha. Madem ürünlerinizi girmek bir kaç ay sürecek, bu arada sabırlı olarak sitenizi daha iyi duruma getirebilirsiniz.

E-ticaret siteleri adwords reklam verecek diye bir kaide yoktur. Bir de adwords reklam verdiğinizde, reklamı kestikten bir süre sonra sıralamalarda mutlaka düşüş yaşanacaktır. Bu yüzden önce kendi gayretlerinizle veya destek alarak ilerlemeli, daha sonra (daha çok kişiye ulaşabilmek adına) sosyal medya ile adwords reklam düşünmelisiniz.

Aslında ben Opencart konusunda uzman biri olarak her zaman site sahiplerinin kendilerinin daima takipte kalarak daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Niyetim burada kimsenin ekmeğine mani olmaya çalışmak değildir, yanlış anlaşılmak istemem. Ama normal bir blog sitesi ile e-ticaret sitesi arasında seo açısından biraz fark vardır. Bu yüzden her ''seo uzmanı'' size yardımcı olacak diye bir kural da yok.

Backlink paketi, seo paketi vs bunlardan kesinlikle uzak durun.

Bakın mesela bir örnek vereyim; ''network malzemeleri'' kelimesinde şu an 27.sırada yer alıyor site. Bu sıra şu aşamada sizi yanıltmasın. Biraz daha yükseldiği gibi aynen fazlası ile düşüş yaşayabilir, yüksek bir olasılıktır bu. Bunun nedeni; google sizin iyi yerlerde yer alabileceğinizi ima ediyor aslında. Çalışırsan daha da iyi yerlere gelebilirsin, ben sana bunu ispat ettim diyor.

Her şeyin doğalı iyidir uzun lafın kısası.

Yine çok uzun yazdım, umarım kafa karıştırıcı olmamıştır. Kolay gelsin.
justorcun bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yorumunuzun uzun olması açıkçası iyi oldu gerekli çoğu şeyi yazmışsınız. Önerilerinizi dikkate alacağım.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

bilisimciblog Açıkçası ilk yorumu yaparken sitenizi incelememiştim.

Bir kere Opencart özel bir seo çalışması istemez, o konuda rahat olabilirsiniz.

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=9486&filter_download_id=56&filter_rating=2&page=9 bu seo eklentisini alırsanız daha iyi olur. Adwords reklama vereceğiniz parayı modül ile daha iyi bir yol alırsınız.

Şu an site ana sayfası 7.9 MB ve bunun 7.1 MB resimlerden oluşuyor. Bu şekilde bırakın masa üstünde iyi bir açılış hızı, asla mobilde yakalayamazsınız.

Gtmetrix analizi ile yapmanız gerekenleri görebilirsiniz. Mesela Serve Scaled Images uyarısı bazı resimleri yeniden ebatlandırmanızı tavsiye ediyor. Ve bu resimler 3.1 Mb şu an. Az bir oran değil.

Anladığım kadarı ile resimlerin ebatlandırılmasına dikkat edilmediği gibi hiç optimize edilmeden yüklenmiş.

Ana sayfada tüm ürünleri sergilemek yerine hoş banner tasarımları ile link verilmek sureti ile ürünlere ulaşılması daha sağlıklı olur. Hem çok fazla sayıda ürün insanın dikkatini dağıtabiliyor. Mesela ben bile işin içinde olduğum halde gözlerim hangi ürüne odaklanacağımı şaşırıyorum.

Bir de Journal 2 yerine Journal 3 kullanmanız daha iyi olurdu bence. Daha hızlı ve bir çok yeni modüller ile geldi.

Seo demek; kullanıcı ile empati kurmak anlamına gelir kısacası. Backlink vs bunlar çok sonra düşünülmesi gereken şeylerdir.

Ürün açıklamaları diğer sitelerde olduğu şekli ile aynen yayınlanmamalıdır mesela. Kategori açıklamalarına da dikkat edilmelidir. Resim alt açıklamaları mevcut olmalıdır, görsel arama ile e-ticaret sitelerine ulaşan çok kullanıcı vardır. Bunu da bahsettiğim seo modülü ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çok yeni bir site, dolayısı ile daha yolun çok başındasınız. Bir kere indexlerin kalıcı sıralamaya gelebilmesi için ortalama 3 ay zamanınız var daha. Madem ürünlerinizi girmek bir kaç ay sürecek, bu arada sabırlı olarak sitenizi daha iyi duruma getirebilirsiniz.

E-ticaret siteleri adwords reklam verecek diye bir kaide yoktur. Bir de adwords reklam verdiğinizde, reklamı kestikten bir süre sonra sıralamalarda mutlaka düşüş yaşanacaktır. Bu yüzden önce kendi gayretlerinizle veya destek alarak ilerlemeli, daha sonra (daha çok kişiye ulaşabilmek adına) sosyal medya ile adwords reklam düşünmelisiniz.

Aslında ben Opencart konusunda uzman biri olarak her zaman site sahiplerinin kendilerinin daima takipte kalarak daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Niyetim burada kimsenin ekmeğine mani olmaya çalışmak değildir, yanlış anlaşılmak istemem. Ama normal bir blog sitesi ile e-ticaret sitesi arasında seo açısından biraz fark vardır. Bu yüzden her ''seo uzmanı'' size yardımcı olacak diye bir kural da yok.

Backlink paketi, seo paketi vs bunlardan kesinlikle uzak durun.

Bakın mesela bir örnek vereyim; ''network malzemeleri'' kelimesinde şu an 27.sırada yer alıyor site. Bu sıra şu aşamada sizi yanıltmasın. Biraz daha yükseldiği gibi aynen fazlası ile düşüş yaşayabilir, yüksek bir olasılıktır bu. Bunun nedeni; google sizin iyi yerlerde yer alabileceğinizi ima ediyor aslında. Çalışırsan daha da iyi yerlere gelebilirsin, ben sana bunu ispat ettim diyor.

Her şeyin doğalı iyidir uzun lafın kısası.

Yine çok uzun yazdım, umarım kafa karıştırıcı olmamıştır. Kolay gelsin.

Üye "ciddi ve kaliteli iş" istediğini belirtmiş.
Gerçekten bu işi ciddiye alıp ticaret yapmak isteyen kişi/firmalar hızlı dönüşümler ve ölçümlemeler yapıp fikir edinmek için mutlaka reklam çalışmaları ile başlamalıdır. Ticari amaçla açılmış her site her kelimede ilk sırada olsa dahi reklama ihtiyacı vardır.
(n11-hepsiburada-amazon vs vs yüzlerce örneği mecvut ilk sırada oldukları binlerce kelimede dahi reklam verdiklerini görebilirsiniz ve vermek zorundadır çünkü rakip reklam verenlere müşteri kaçırmak istemezler.)

bilisimciblog Bu işi belirttiğiniz gibi ciddi bir şekilde yapıp tatmin edici dönüşümler istiyorsanız Opencart ile bunu başarmanız oldukça zor ve başarılı örnekleri Türkiye'de nadirdir. Türkiye'de başarılı e-ticaret sitelerini incelerseniz ya özel yazılım yada Tsoft, Ticimax, İdeasoft gibi firmalardan hizmet almaktadırlar. Yukarı da belirtilen birçok sorundan bu firmalara geçiş yaparak bir çırpıda kurtulabilirsiniz.

En doğru bilgi için sektörünüzde hizmet vermiş yada veren bir e-ticaret danışmanı ile görüşüp hizmet almanız daha sağlıklı olacaktır. Seo, yazılım, reklam vb konularda sizi yönlendireceklerdir.

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman opencart neden var? Neye göre opencart kullanılmaz anlamadım. Taban ve mantık aynı değil mi sonuçta?
Örneğin resimleri kendileri mi optimize ediyorlar?

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)
Tüm e-ticaret yazılımları birbirine oldukça benzerdir. Ancak opencart tasarımların büyük bir bölümü genel olarak kullanıcıya güven vermemekte ve birçok konuda yetersiz kalmaktadır. Bir yazılımcı tarafından opencart ile bu sistemler neredeyse aynı ne gerek var bu fiyatları ödemeye gibi cevaplar kesinlikle duymuşsunuzdur yada duyacaksınızdır ancak bir e-ticaret danışmanı ile görüşürseniz sepet ortalaması, ödeme sayfasından kaçan kullanıcı vb yani ciro odaklı bilgiler paylaştığında durumu daha iyi anlayabilirsiniz.
Örnek olarak aşağıda ki bir paketin içeriğini inceleyebilirsiniz farkı net bir şekilde görebilirsiniz.
https://www.tsoft.com.tr/Eticaret/EticaretPaketleri.php

Ayrıca opencart kullanılmaz demedim :)

"tatmin edici dönüşümler istiyorsanız Opencart ile bunu başarmanız oldukça zor ve başarılı örnekleri Türkiye'de nadirdir. "

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Seobaz Fikir ayrılıkları dolayısı ile tavsiyeler farklı olacaktır elbet.

Ben tecrübelerim doğrultusunda tavsiye veririm her zaman.

Şimdi siz diyorsunuz ki; kiracı olun ve reklam bağımlısı haline gelin.

Ben de diyorum ki; mal sahibi (sitenizin sahibi) olun ve reklam bağımlısı olmayın.

Opencart ile çok kısa sürede ilk sıralarda yer alan bir çok site mevcuttur, özellikle giyim sektöründe.

Yeni açılan siteler adwords reklam verdikleri zaman maalesef ileride sıralama açısından problem yaşamaktadır; tecrübe ile sabittir.

Başta dediğim gibi, fikir ayrılıkları elbet olacaktır. Ancak ben kiracı ve reklam bağımlısı olmalarını tavsiye etmiyorum.

Üstelik o tavsiye ettiğiniz kiralık yazılımların çoğu Opencart alt yapısında hazırlanmıştır bilmelisiniz derim.

Konuyu uzatmak istemiyorum, konu sahibi kararını verir ve ona göre devam eder zaten.

İyi forumlar herkese.
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Seobaz adlı üyeden alıntı

Tüm e-ticaret yazılımları birbirine oldukça benzerdir. Ancak opencart tasarımların büyük bir bölümü genel olarak kullanıcıya güven vermemekte ve birçok konuda yetersiz kalmaktadır. Bir yazılımcı tarafından opencart ile bu sistemler neredeyse aynı ne gerek var bu fiyatları ödemeye gibi cevaplar kesinlikle duymuşsunuzdur yada duyacaksınızdır ancak bir e-ticaret danışmanı ile görüşürseniz sepet ortalaması, ödeme sayfasından kaçan kullanıcı vb yani ciro odaklı bilgiler paylaştığında durumu daha iyi anlayabilirsiniz.
Örnek olarak aşağıda ki bir paketin içeriğini inceleyebilirsiniz farkı net bir şekilde görebilirsiniz.
https://www.tsoft.com.tr/Eticaret/EticaretPaketleri.php

Ayrıca opencart kullanılmaz demedim :)

"tatmin edici dönüşümler istiyorsanız Opencart ile bunu başarmanız oldukça zor ve başarılı örnekleri Türkiye'de nadirdir. "

Ben söylediklerinize katılmıyorum. Türkiye de yüzlerce iş yapan opencart tabanlı sitenin mevcut olduğunu ve olmayada devam edeceğini düşünüyorum.
Siteyi açmadan önce çok fazla araştırma yaptım. Abartılı şekilde araştırma yaptım. 1 tane eticaret paketi denedim bir süre, wordpress wecommerce denedim, opencart harici bir platform denedim. Ancak kullanım, piyasadaki modüller, destek beni cezbetti. En azından herhangi biryere bağımlı değilim. Yıllık ücret, kısıtlama vs yok. Şimdilik site hızı haricinde bir eksik yok. İç seo dış seo ya atıldığımızda önümüzü daha rahat göreceğız
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al