wmaraci reklam

Sitemize seo çalışması yaptırmak istiyoruz

33 Mesajlar 4.146 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Aslında bu vesile ile bir konuyu da açıklığa kavuşturmak isterim.

Opencart site kurulumu yaparak e-ticaret yapmak isteyen kişilerin çoğunluğu:

1- ücretsiz destek ister
2- ücretsiz tema ister
3- hem her modül mevcut olsun hem de gerekirse lisanssız olsun ister
4- buldukları temayı ''aynen'' kullanırlar, demo banner vs dahil

Şimdi bu tarz düşünerek hareket eden Opencart site sahipleri ne kadar başarılı olabilir ki?

Ama aynı kişiler bir blog sitesi için bir dünya para harcamayı göze alabiliyorlar. Yahu e-ticaret; adı üzerinde ticaret yaparak para kazanacaksınız madem neden hiç eliniz cebinize gitmez?

Sonra denilir ki kiralık yazılım daha iyi :)

Bir çok konuda bunu açıkça belirtmişimdir. Kiracı olmayın reklam bağımlısı olmayın.

Kendiniz bir site yapın ama ''empati kurun ziyaretçi/müşteri adayı ile'' ki sitenize gelen kişi güven hissetsin, tasarımlar hoşuna gitsin, sepet aşamasında gerektiğinde destek için size ulaşabilsin, hatta hemen telefona cevap verilebilsin, ürün iade garantisi olsun vs vs uzar bu liste.

Kiralık yazılım ile anca reklam verir satış yapmaya çalışırsınız. Bir ton reklam parası verdikten sonra herkes para kazanır.

Sonra deniliyor ki Opencart yaramaz, başarılı olamaz :) Reklam ve kiralık yazılımın yarısı kadar masraf etseniz yine kardasınız halbuki. Üstelik site siz ait, kiralık değil.

Ama parası olan ben hiç uğraşmam arkadaş, basarım parayı kiralık yazılımcıya veririm reklam bedelini de olur biter diyor ise ona da diyecek lafımız yok.
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)
Ben size istatistiklerden ve tecrübelerimden bahsettim siz ise araştırmalarınızdan ve yaşadığınız bir e-ticaret deneyiminden bahsediyorsunuz ve istatistiklere katılmadığınızı söylüyorsunuz.Dediğim gibi Türkiye'de ki başarılı e-ticaret sitelerini inceleyip alt yapılarına bakabilirsiniz bu kadar firma gelişi güzel olarak bu yazılımları yada özel yazılımı tercih etmiş olamaz :)

"Yıllık ücret, kısıtlama vs yok." bu bakış açısı ile aşağıdakilerin hiçbir farkı yok emin olabilirsiniz.
Seo danışmanlık hizmetine aylık ödeme yapacaksınız. (Bunu almayalım)
Reklam çalışması yapacaksınız. (Buna da gerek yok tık başı paramı ödenirmiş)
Bu ürünlerin kargosu destek ekibi vs personel çalıştıracaksınız. (Hepsine ben yetişirim olmadı mağaza personeli halleder en kötü eş dost akraba çalışır)

Nasıl ki bir iş yerinin aylık kira, elektrik, su vb masrafı varsa, nasıl ki domain sunucu vb aylık yıllık giderleriniz varsa profesyonel bir yazılımında, eğitim, destek, hosting vb hizmetleri sağlayarak yıllık ücret olması gayet normal. Bu hizmetlere ihtiyacım yok diyorsanız bir kereye mahsus ödeme yapılan hizmet çözümleri olan profesyonel firmalarda mevcut yada özel yazılım ile bunların hiçbirine gerek kalmayabilir.

Dediğim gibi "Gercekten ciddi ve kaliteli" mesajınıza istinaden sizinle bu bilgileri paylaştım. Amatör ve ciddi dönüşüm hedefleriniz yoksa belirttiğiniz şekilde ilerleyebilirsiniz.

Son iki mesajımda da belirttiğim gibi işin ehli olan E-TİCARET DANIŞMANI diye tabir ettiğimiz referansı yüksek kişilerle iletişime geçerseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. %90 belirttiğim şekilde sizi bilgilendireceklerdir emin olabilirsiniz.

yilmaz70 kesinlikle yanlış anlamayın tartışma vb amaçlarla yazmıyorum aşağıda ki mesajnıza istinaden bilgi amaçlı yazıyorum.
"Bir çok konuda bunu açıkça belirtmişimdir. Kiracı olmayın reklam bağımlısı olmayın. "

Misal veriyorum lider olduğunuz kelimelerde sabit rakip reklamlarınız var ve hitin %80 i mobilden geliyor ve kullanıcı mobilden erişim sağladığında ekran komple reklam :) Siz uğraşın emek verin seo çalışmaları ile zirveye gelin dediğiniz gibi reklamı basıp ilk sırayı kapatsınlar, bu durumda sizce zirvede olan sitenin kalite puanı optimizasyonları yaparak düşük maliyetle reklam vermesi mi sizce makul yoksa 1. sıradayım gelen gelir reklama giden gitsin demesi mi ? Dediğim gibi n11.com gibi lider bir firma "n11" aramasında bile yada google aramasında lider olduğu ürünlere dahi reklam veriyor, belirttiğim sebeplerden reklam vermek zorunda bırakılıyor.

Bu da bizim yaşadığımız reklam zorunluluğunun örneği : http://prntscr.com/oreuxh Mobil : http://prntscr.com/oreu31

Hayırlı bayramlar
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Öncelikle yeni projenizde başarılar diliyorum. Her web sitenin SEO'ya ihtiyacı vardır. Bu konuda herkes hem fikir sanırım. Öncelikle kiralık yazılımlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Sürekli olarak bir firmaya para ödemek istiyorsanız, orası başka. Birçok kiralık e-ticaret sitesi tedarik eden firmanın iç optimizasyon hataları bulunuyor ve bunları kendiniz düzeltemiyorsunuz.

Backlink konusuna gelecek olursak: Yeni açılan sitelere backlink alınmaz diye bir şey yok. Backlink alınır. Ama nasıl?

Sitenize daha açılır açılmaz binlerce backlink yüklemesi yapmanız tavsiye edilmez. Uzun vadede büyük sorunlara yol açar. Yeni açılan siteler için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Örneğin sitenize Instagram açın, facebook sayfası kurun. Sitenize sosyal medya hesapları açarak ve bu sosyal medyaları gerçek kullanıcılarla etkileşim alacak şekilde yöneterek backlink inşasına başlayabilirsiniz. Öncelikle sitenin piyasaya açıldığı, müşterilerini beklediği, ürünlerinin kalitesini anlatan temel yayınlar yapabilir, sitenizi çeşitli gruplarda tanıtabilirsiniz. Özellikle Facebook bu konuda çok faydalı olacaktır.

Diğer bir konu, iç seo... İç seo için temel bir takım faktörler var. Örneğin site hızı, mobil site, görsel optimizasyon, kullanıcı deneyimi, site başlığı, site açıklaması, ana sayfa ve alt sayfaların içerik kalitesi gibi... Sizin öncelikle anahtar kelime analizine ihtiyacınız var. Henüz yolun başındasınız ve hedef stratejisi belirlemeniz gerekiyor. Hangi kelimelerde başarılı olmak istiyorsunuz, uzun vadede ve kısa vadede başarı beklenen kelimeler neler? Bunların tayin edilmesi belli bir yol çizecektir. Bazı kategori sayfalarınıza göz attım. Özgün içerikler girmişsiniz. Anahtar kelimelere dikkat etmişsiniz. Bunu diğer alt kategori sayfalarınıza da yapmanızı tavsiye ederim. Sayfalarınız arasında iç linklerle de destek sağlayabilirsiniz.

Kesinlikle ama kesinlikle sitenizde kopya içerik yayınlamayın. Örneğin PDKS Nedir blog yayınızda kopya içerik bulunuyor. barkoddestek.com/pdks-nedir sayfasından alınmış.

Anladığım kadarıyla seo konusunda tecrübeniz var. Şahsi fikrimce eğer sitenizle ilgilenecek vaktiniz varsa şu aşamada birinden veya bir firmadan ücretli hizmet almanız gerekli değil. Danışmanlık alarak, tavsiye ve yönlendirmelerle devam edebilirsiniz. Rakiplerinizi tanıyorsanız, bu sektörde potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşacağınızı biliyorsanız, arama motorunda sitenizi daha görünür hale getirmek için teknik detayları tamamlamanız yeterli olacaktır.

Sektörünüzde başarılar diliyorum.
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

bilisimciblog bilisimciblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Seobaz adlı üyeden alıntı

Ben size istatistiklerden ve tecrübelerimden bahsettim siz ise araştırmalarınızdan ve yaşadığınız bir e-ticaret deneyiminden bahsediyorsunuz ve istatistiklere katılmadığınızı söylüyorsunuz.Dediğim gibi Türkiye'de ki başarılı e-ticaret sitelerini inceleyip alt yapılarına bakabilirsiniz bu kadar firma gelişi güzel olarak bu yazılımları yada özel yazılımı tercih etmiş olamaz :)

"Yıllık ücret, kısıtlama vs yok." bu bakış açısı ile aşağıdakilerin hiçbir farkı yok emin olabilirsiniz.
Seo danışmanlık hizmetine aylık ödeme yapacaksınız. (Bunu almayalım)
Reklam çalışması yapacaksınız. (Buna da gerek yok tık başı paramı ödenirmiş)
Bu ürünlerin kargosu destek ekibi vs personel çalıştıracaksınız. (Hepsine ben yetişirim olmadı mağaza personeli halleder en kötü eş dost akraba çalışır)

Nasıl ki bir iş yerinin aylık kira, elektrik, su vb masrafı varsa, nasıl ki domain sunucu vb aylık yıllık giderleriniz varsa profesyonel bir yazılımında, eğitim, destek, hosting vb hizmetleri sağlayarak yıllık ücret olması gayet normal. Bu hizmetlere ihtiyacım yok diyorsanız bir kereye mahsus ödeme yapılan hizmet çözümleri olan profesyonel firmalarda mevcut yada özel yazılım ile bunların hiçbirine gerek kalmayabilir.

Dediğim gibi "Gercekten ciddi ve kaliteli" mesajınıza istinaden sizinle bu bilgileri paylaştım. Amatör ve ciddi dönüşüm hedefleriniz yoksa belirttiğiniz şekilde ilerleyebilirsiniz.

Son iki mesajımda da belirttiğim gibi işin ehli olan E-TİCARET DANIŞMANI diye tabir ettiğimiz referansı yüksek kişilerle iletişime geçerseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. %90 belirttiğim şekilde sizi bilgilendireceklerdir emin olabilirsiniz.

yilmaz70 kesinlikle yanlış anlamayın tartışma vb amaçlarla yazmıyorum aşağıda ki mesajnıza istinaden bilgi amaçlı yazıyorum.
"Bir çok konuda bunu açıkça belirtmişimdir. Kiracı olmayın reklam bağımlısı olmayın. "

Misal veriyorum lider olduğunuz kelimelerde sabit rakip reklamlarınız var ve hitin %80 i mobilden geliyor ve kullanıcı mobilden erişim sağladığında ekran komple reklam :) Siz uğraşın emek verin seo çalışmaları ile zirveye gelin dediğiniz gibi reklamı basıp ilk sırayı kapatsınlar, bu durumda sizce zirvede olan sitenin kalite puanı optimizasyonları yaparak düşük maliyetle reklam vermesi mi sizce makul yoksa 1. sıradayım gelen gelir reklama giden gitsin demesi mi ? Dediğim gibi n11.com gibi lider bir firma "n11" aramasında bile yada google aramasında lider olduğu ürünlere dahi reklam veriyor, belirttiğim sebeplerden reklam vermek zorunda bırakılıyor.

Bu da bizim yaşadığımız reklam zorunluluğunun örneği : http://prntscr.com/oreuxh Mobil : http://prntscr.com/oreu31

Hayırlı bayramlar

Hocam hazır paket aldığımızda da aynı şey olacak. Yine reklam vericez yine iç seo dış seo yine optimizasyon vs vs yani bana avantajı kurulu sistem olması olacak. Ben bu siteyi oturttuktan sonra herhangi bir barındırma ya da geliştirme firmasına ihtiyacım olmayacak. Sitenin getirisi çoğaldıktan sonra buradan ya da başka bir yerden tanıştığım yazılımcı arkadaşlarla ilerlenebilir 🙂

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

SeoDaddy adlı üyeden alıntı

Öncelikle yeni projenizde başarılar diliyorum. Her web sitenin SEO'ya ihtiyacı vardır. Bu konuda herkes hem fikir sanırım. Öncelikle kiralık yazılımlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Sürekli olarak bir firmaya para ödemek istiyorsanız, orası başka. Birçok kiralık e-ticaret sitesi tedarik eden firmanın iç optimizasyon hataları bulunuyor ve bunları kendiniz düzeltemiyorsunuz.

Backlink konusuna gelecek olursak: Yeni açılan sitelere backlink alınmaz diye bir şey yok. Backlink alınır. Ama nasıl?

Sitenize daha açılır açılmaz binlerce backlink yüklemesi yapmanız tavsiye edilmez. Uzun vadede büyük sorunlara yol açar. Yeni açılan siteler için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Örneğin sitenize Instagram açın, facebook sayfası kurun. Sitenize sosyal medya hesapları açarak ve bu sosyal medyaları gerçek kullanıcılarla etkileşim alacak şekilde yöneterek backlink inşasına başlayabilirsiniz. Öncelikle sitenin piyasaya açıldığı, müşterilerini beklediği, ürünlerinin kalitesini anlatan temel yayınlar yapabilir, sitenizi çeşitli gruplarda tanıtabilirsiniz. Özellikle Facebook bu konuda çok faydalı olacaktır.

Diğer bir konu, iç seo... İç seo için temel bir takım faktörler var. Örneğin site hızı, mobil site, görsel optimizasyon, kullanıcı deneyimi, site başlığı, site açıklaması, ana sayfa ve alt sayfaların içerik kalitesi gibi... Sizin öncelikle anahtar kelime analizine ihtiyacınız var. Henüz yolun başındasınız ve hedef stratejisi belirlemeniz gerekiyor. Hangi kelimelerde başarılı olmak istiyorsunuz, uzun vadede ve kısa vadede başarı beklenen kelimeler neler? Bunların tayin edilmesi belli bir yol çizecektir. Bazı kategori sayfalarınıza göz attım. Özgün içerikler girmişsiniz. Anahtar kelimelere dikkat etmişsiniz. Bunu diğer alt kategori sayfalarınıza da yapmanızı tavsiye ederim. Sayfalarınız arasında iç linklerle de destek sağlayabilirsiniz.

Kesinlikle ama kesinlikle sitenizde kopya içerik yayınlamayın. Örneğin PDKS Nedir blog yayınızda kopya içerik bulunuyor. barkoddestek.com/pdks-nedir sayfasından alınmış.

Anladığım kadarıyla seo konusunda tecrübeniz var. Şahsi fikrimce eğer sitenizle ilgilenecek vaktiniz varsa şu aşamada birinden veya bir firmadan ücretli hizmet almanız gerekli değil. Danışmanlık alarak, tavsiye ve yönlendirmelerle devam edebilirsiniz. Rakiplerinizi tanıyorsanız, bu sektörde potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşacağınızı biliyorsanız, arama motorunda sitenizi daha görünür hale getirmek için teknik detayları tamamlamanız yeterli olacaktır.

Sektörünüzde başarılar diliyorum.

Elimizden geldiğinde girmeye çalışıyoruz makalaleri ancak ürünlerin açıklamalarını mecbur üretici firma listesinden alıp koymak zorundayız

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Biri konu açıyor, birileri hemen ''backlink'' yazıyor, sonra benim sinirlerim zıplıyor ve nihayetinde buradayız :)

Seobaz Bir e-ticaret deneyimim olduğuna nereden kanaat getirdiniz bilemedim açıkçası. Uzun yıllardır Opencart üzerinde e-ticaret sitesi konusunda ücretli/ücretsiz bir çok çalışmalarım olmuştur.

Zaten bu yüzden Opencart site sahiplerine yönelik bir yorumda bulundum öncesinde. Kendi sitesine masraf etmeyi göze alan belirli bir sermayeye sahip kişiler Opencart site ile kazanç sağlayabilirler. Bu da tecrübe ile sabittir. Geçmişimden bu yana bir kaç iyi siteye destek verdiğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum bunu.

Ayrıca SeoDaddy gayet güzel dile getirmiş, kiralık yazılımlarda optimizasyon vs yapma şansınız yoktur. Kendinize ait olmayan bir tema yaptırmak için 4-5 bin lira para ödüyorsunuz. Seo modülü diye bir bedel ayrıca talep ediliyor, vs vs vs.

Hani diyorsunuz ya n11 gibi firmalar varken reklam vermek gereklidir diye.

Ben de diyorum ki yeni açılan sitelerde reklam verilmesi hatadır, tecrübe ile sabittir. Sanırım siz beni tanımadığınız için kendinizce salladığımı düşünüyorsunuz ya da yahu bu adam bir tane sitede yaşamış onu aktarıyor diyorsunuzdur bilemiyorum.

Bir site öncelikle kendi indexlerini oluşturmalı ve ona göre sıralamada yükselmek adına bazı işlemler yapmalıdır ''destekli/desteksiz'' o kişiye kalmış bir şey. Daha sonra sosyal medya ile destek aldığı sırada adwords reklam kullanabilir, faydalıdır. Ama bu ileri aşamalarda olmalıdır. Direkt reklam ile başlayan sitenin geleceği iyi olmuyor maalesef.

Herkes kendi tecrübelerini yansıtacak ki insanlar bilgilere ulaşsın ve deneme/yanılma yöntemi ile bir yerlere gelmeye çalışsınlar, benim gayem budur. Seo adına da binlerce lira vermenin bir manası yok bence.

Hiç backlink kullanmadan ilk sıraya getirdiğim kelimeler vardır. Bu yüzden backlink konusunda herkesle aynı fikri paylaşmıyorum. Ancak backlink kullanılmasının mecbur kalındığı siteler elbet var, buna asla karşı çıkmam. Sadece backlink kullanımında çok dikkatli olunmalıdır; bu yüzden ''backlink paketleri'' ile ''seo paketleri'' kullanmayın dedim konu sahibi için. Aslında bu her site için geçerlidir.

Kusura bakılmasın ama kimse bana seo uzmanı ünvanı ile benim tecrübelerimi de çürütmeye çalışmasın. Herkes kendi bildiklerini aktarsın.

Uzun yazdığımda kızıyorum kendime ama başka türlü nasıl izah edeceğimi bilemediğimden cahilliğimi mazur görün diyerek; affola..
justorcun bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Yılmaz hocam siz gayet iyi tecrübelerinizi aktarırken uzunluğu kısalığı benim için önemli değil diğer arkadaşlar için önemlimidir bilmiyorum.
Ben opencart kurayım, hiçbir firmanın barındırmasına ihtiyacım olmasın her sene para ödemiyeyim diye girmedim aslında. Hep aklımız olan bir projeydi ve paramda yoktu girerken. Ufak ufak ilerlemek istedim. Tema aldım, modül aldım, birkaç makale yazdırdım, google reklamı denedim vs vs.
Backlink hizmetinide hemen alıp yaptırayım diye sormadım burada. Amacım biraz araştırıp doğru kişiden doğru bilgileri almaktı. Çünkü şuan için yüksek miktar para vereyim iç dış seo ya girilsin hemen site büyüsünde değildi.
Sizle karşılaşmam iyi oldu 🙂
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

bilisimciblog adlı üyeden alıntı

Yılmaz hocam siz gayet iyi tecrübelerinizi aktarırken uzunluğu kısalığı benim için önemli değil diğer arkadaşlar için önemlimidir bilmiyorum.
Ben opencart kurayım, hiçbir firmanın barındırmasına ihtiyacım olmasın her sene para ödemiyeyim diye girmedim aslında. Hep aklımız olan bir projeydi ve paramda yoktu girerken. Ufak ufak ilerlemek istedim. Tema aldım, modül aldım, birkaç makale yazdırdım, google reklamı denedim vs vs.
Backlink hizmetinide hemen alıp yaptırayım diye sormadım burada. Amacım biraz araştırıp doğru kişiden doğru bilgileri almaktı. Çünkü şuan için yüksek miktar para vereyim iç dış seo ya girilsin hemen site büyüsünde değildi.
Sizle karşılaşmam iyi oldu 🙂

Siz bana özelden seo modulünün mevcut olduğunu söylediğinizde hiç beklemiyordum açıkçası. Bunu belirttiğinizde sitenize değer verdiğinizi anladım ve bu yüzden optimizasyon konusunda yapmanız gerekenleri izah etmeye çalıştım elimden geldiğince.

Ufak ufak ilerlemek aslında daha iyidir; hata yapma olasılığı daha az olur. Ve rakiplerin gözüne batmadan emin adımlarla ilerlersiniz.

Başarılar diliyorum.
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)
yilmaz70
"Hani diyorsunuz ya n11 gibi firmalar varken reklam vermek gereklidir diye. " bunu nereden çıkardınız ?

Örnek veriyorum bu firmaların dahi ihtiyacı vardır kendi sitemizden örnek veriyorum mecbur bırakılıyoruz reklama diye siz diyorsunuz ki reklam gerekli değildir yok mecburi değildir.

"Bir e-ticaret deneyimim olduğuna nereden kanaat getirdiniz" size nerede yazdım e-ticaret deneyiminiz var diye ? diğer üye için etiket koyarak yazdım ben bunu ?

Ya burada kimse okuduğunu anlamıyor yada anlamamak istiyor. Yok sitedeki görsellerin optimizasyonuymuş, Gtmetrixmiş yok google pagespeed miş özgün içerikmiş. Bunlar bir site açıldığında zaten yapılması zorunlu şeyler. Neredeyse şu anda ilk sayfada ki olan %90 site zaten bu durumlara yönelik optimazsyonları yapmışlardır.

Bu işlemleri iç optimizasyon yada iç seo olarak gören zaten cahildir çünkü iç seo, sitedeki kullanıcıların dönüşümleri ve taleplerine yönelik sayfaların revizesi sağlanarak sürekli devam eden bir süreçtir bir kere pagespeed optimizasyonu yapim iki eklenti kurim, görsel optimize edimde bitsin denilen bir süreç değildir.

Web tasarım, yazılım hizmeti veren profesyonel firmaların tamamı zaten bu kriterlere göre site hazırlamaktadır.

bilisimciblog Yüzlerce e-ticaret sitesinde edindiğim bilgileri paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyorum işin uzmanına gidin e-ticaret danışmanına bilgi alın size %90 bunları söyleyecektir diyorum siz sadece görmek istediğiniz şeyleri okuyorsunuz :)

"Çünkü şuan için yüksek miktar para vereyim iç dış seo ya girilsin hemen site büyüsünde değildi. "
Hem ciddi hem kaliteli iş istiyorsunuz site açıldıktan sonra 15 gün sonra backlink seo çalışmasına başlama düşünceniz var ama "Hemen site büyüsün değildi." diyende sizsiniz. Hem kaliteli hem ciddi firmalardan teklif bekleyip hemde ucuz istiyorsunuz a-z ye kendinizle çelişiyorsunuz :)

Dediğim gibi duymak istediklerinizi duyup görmek istediklerinizi görüyorsunuz.
Konuya bir daha mesaj yazmayacağım konu amacından cıktı yukarıda örneklerle istatistiklerle bilgi vermeme rağmen resmen cımbızla bir-iki yer alınıp gerekli gereksiz rekabete, görüş çürütmeye döndü olay.

Dediğim gibi burada opencart savunanlar savunmayı bıraksın Türkiye'deki 500 başarılı e-ticaret sitesini incelesin % kaçı opencart kullanıyor ? Bu 500 siteyi tekrar incelesin % kaçı reklam vermiyor onları paylaşsınlar :)

Konuya son mesajımdır.

İyi çalışmalar
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben hemen backlink alalım yapalım uçalım kaçalım demedimki. Kimseyi kötülemek gibi bir amacımda yoktu. Kimsenin laflarını cımbızla almak gibi bir amacımda yoktu.
Para kazanmak isteyenleri anlıyorum. Bana direk fiyatlarını iletenleri de. Ama yararlı bilgi veren siz ve sizin gibi arkadaşlarımı da yamana atamam.
Ben ucuz olsun da demedim. Siteye ürün girmeye devam ediyoruz dedim. Amacımız daha önce de söylediğim gibi ciddi ve kaliteli birileriyle çalışmak istiyoruz dedim. Kaliteli ucuz demedim. Hemen yapalım da demedim.

Konuyu açtığım metini hatırlatmak isterim;
“ perpatedarik.com e-ticaret sitemiz için bize en uygun kişi ile çalışmak istiyoruz. Seo çalışma paketlerinizi pm olarak gönderebilirseniz seviniriz.
Sitemiz henüz 2 haftalık. Elektrik malzemeleri, Kamera Sistemleri, PDKS cihazları, Network Malzemeleri, Yangın Alarm Sistemleri, Güç Kaynakları gibi kategorilerde malzemelerin satılını yapıyoruz. Sitemize henüz ürünlerin tamamı girilmedi. Girilmeye devam ediliyor.
Uygun gördüğünüz paketi, bize sağlayacağı avantaj ve verebileceğiniz taahhütleri beklemekteyiz. Gercekten ciddi ve kaliteli iş yapanlardan dönüş bekliyoruz “

Kimsenin günahını almak, kimseyle tartışmak, kimseyle kötü olmak ya da forumun kötüsü olmak gibi bir amacım yok. Üslubumdan da bunu anlamanız lazımdı. Soru sordum diye de topa tutmanın bir anlamı yok.
Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. Konu kapanabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al