wmaraci reklam

alan-adi.com mu yoksa alanadi.com mu seo açısından daha iyi

42 Mesajlar 4.770 Okunma
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

YenerK adlı üyeden alıntı

hocam seo konusunda bilgim var ben benden bilgili olanlara danışmak istedim söyledikleriniz doğru değil seo hostingin anlamını bilmiyorsunuz sanırım seo hosting de siteniz c-class ip sunucularda barındırılır dolayısıyla sunucudaki sitelerle google gözünde bağlantınız olmaz. Scriptin etkisi yok diyorsanız zaten size birşey anlatamam iyisimi biraz araştırma yapın...

Hangimiz bir script kurup eklentisiz olarak devam ediyoruz???

c-class ip backlink ile ilgilidir. Backlink'e önem vermeyen bir çok site mevcut zaten bir blog olsun veya başka bir oluşum, kendi sitesini başka sitelerde elbet yayınlar. Backlink bu sitelerden zaten gelir.

Ha siz gidip bir 50-500 TL arasıda seo çalışmalarına harcıyacağım derseniz o ayrı. siz düzgün seo hizmeti nasıl alırım dememişsiniz dikkat ederseniz.

Siz google amca hangi alan adını daha çok sever demişsiniz. Yani ben öyle anladım.

Google alan adlarına baksaydı ilk önce 3-4 karakterli siteler ilk sırada olurlardı veya hostinge baksaydı sanırım başı godaddy gibi şirketler çekerdi. Scripte baksayı bunu bilmiyorum işte :D hangi script en pahalı ise o ilk sıralarda olurdu.

wmaraci
reklam

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

Hangimiz bir script kurup eklentisiz olarak devam ediyoruz???

c-class ip backlink ile ilgilidir. Backlink'e önem vermeyen bir çok site mevcut zaten bir blog olsun veya başka bir oluşum, kendi sitesini başka sitelerde elbet yayınlar. Backlink bu sitelerden zaten gelir.

Ha siz gidip bir 50-500 TL arasıda seo çalışmalarına harcıyacağım derseniz o ayrı. siz düzgün seo hizmeti nasıl alırım dememişsiniz dikkat ederseniz.

Siz google amca hangi alan adını daha çok sever demişsiniz. Yani ben öyle anladım.

Google alan adlarına baksaydı ilk önce 3-4 karakterli siteler ilk sırada olurlardı veya hostinge baksaydı sanırım başı godaddy gibi şirketler çekerdi. Scripte baksayı bunu bilmiyorum işte :D hangi script en pahalı ise o ilk sıralarda olurdu.

kesinlikle seo firmalarına para yatırmam çok şükür kendime yetecek kadar seo bilgim var zaten 3-4 karakterli siteler ziyaretçi bazlı seo açısından avantajlı dolayısıyla ilk sıralardalar

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
alan adında (-) olup olmamasının öneminin olmadığını düşünüyorum. Alan adı sitenin içeriği ile alakalı olması yeterlidir bence. Tabi diğer unsurları sorunuz gereği katmıyorum.

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
alanadi.com daha etkilidir. Bunu çok rahatlıkla ölçebilirsiniz. Aklınıza gelen rekabeti yüksek anahtar kelimede arama yapın. Tire li domain mi üstte çıkıyor tiresiz domain mi üstte çıkıyor?
Tireli domain ile hiç üste çıkamazsınız diyemem tabii ama çok zordur bunu diyebilirim. Elimde 10-15 tane tireli domain var yeni başladım tasarfıma ama çok zor olacağını biliyorum.

wmaraci
wmaraci

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
alan-adi.com iyidir. ve alan adı seo konusunda gayet etkili ve birebir ilintili bir konudur. alanadı.com yazdığınızda bunun iki kelime olduğunu bazı arama motoru botları algılayamayabilir. bu yüzdendir ki alan-adi.com daha iyidir. buna en iyi örnek domain deli.icio.us dur. - (tire) işareti 3 adetten daha fazla kullanılırsa google spam saymaktadır. insan için değil de sadece seo için yapılmış olduğunu düşünür. bu bile tire işaretinin seo etkisine kanıttır.

Burada google bunu açıkça anlatmıştır
Alan adınızın hem www olan hem de www olmayan sürümleri için sahipliğinizi doğrulamanız gerekebilir. Tercih edilen bir alan adını belirlemek hem taramayı, hem de dizine eklemeyi etkilediğinden her iki sürümün de size ait olduğundan emin olmamız gerekir. Genelde her iki sürüm de aynı fiziksel konumu işaret eder, ancak istisnalar olabilir. Genellikle, alanın bir sürümünü doğruladığınızda, orijinal doğrulama yöntemini kullanarak diğerini kolayca biz doğrulayabiliriz. Ancak dosyayı, meta etiketi veya DNS kaydını kaldırdıysanız, doğrulama adımlarını tekrar etmeniz gerekir.

Not: Tercih edilen bir alan adı belirledikten sonra diğer arama motorlarının ve ziyaretçilerin hangi sürümü tercih ettiğinizi bilmesi için, tercih etmediğiniz alan adındaki trafiği yeniden yönlendirmek üzere bir 301 yeniden yönlendirmesi kullanmak isteyebilirsiniz.
https://support.google.com/webmasters/answer/44231?hl=tr

ve burada da
http://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

alan adı seo için ilk adımdır. hosting ikinci. sonrasını zaten biliyoruz işte webmastertool, içerik, site içi, site dışı, özgünlük, script, vs.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

alan-adi.com iyidir. ve alan adı seo konusunda gayet etkili ve birebir ilintili bir konudur. alanadı.com yazdığınızda bunun iki kelime olduğunu bazı arama motoru botları algılayamayabilir. bu yüzdendir ki alan-adi.com daha iyidir. buna en iyi örnek domain deli.icio.us dur. - (tire) işareti 3 adetten daha fazla kullanılırsa google spam saymaktadır. insan için değil de sadece seo için yapılmış olduğunu düşünür. bu bile tire işaretinin seo etkisine kanıttır.

Burada google bunu açıkça anlatmıştır

alan adı seo için ilk adımdır. hosting ikinci. sonrasını zaten biliyoruz işte webmastertool, içerik, site içi, site dışı, özgünlük, script, vs.

Türkçe bir anahtar kelimede aratıp örnek verebilir misin? Tireli alan adı tiresiz alan adından daha üst konumda bir site var mı ?

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Türkçe bir anahtar kelimede aratıp örnek verebilir misin? Tireli alan adı tiresiz alan adından daha üst konumda bir site var mı ?

seo çok yönlü bir konu biri backlink basar diğeri içerik basar diğer özgün makale basar. bu dediğin çok yetersiz olmuş.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Demek istediğim tireli domain aramalarda üst sıraya çıkmak için dezavantajdır. Çok çaba sarfetmek gerekir. Bunu aramalarda görebiliriz.

Ek Olarak:

panteist adlı üyeden alıntı

seo çok yönlü bir konu biri backlink basar diğeri içerik basar diğer özgün makale basar. bu dediğin çok yetersiz olmuş.

marmaraweb.com'un seo referanslarına birr göz at, adamlar ne backlink yapıyor , ne özgün içerik yaıyor siteye hiç dokunmadan ilk sıralarda çıkartıyor. Bunların sistemini çözmeye çalışıyorum ama çok zor görünüyor

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

ayrıca birçok örnek bulabilirim. :)

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
örnekleri bekliyorum (pm de atabilirsin), eksik bilgimiz varsa öğrenmiş oluruz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al