freelance iş ilanları

Blog Seo İçin Ve Hızlandırmak İçin Yapmam Gerekenler ?

32 Mesajlar 5.913 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar Blog Sitesi Kurdum Bir Süredir Uğraşıyorum Ancak Site Nedense Yavaş Ve Birçok Seo Bakımından Eksigi Var Bunları Sizinde Yardım Ve Önerilerinizle Düzelticem İşallah Yardım Ederseniz...
Sitemin Adresi: http://muratdinc.com/
Seo Analizi: http://wmaraci.com/seo-analiz
Analize Göre Yapmam Gerekenler...

Alt Etiketi Bulunmayan Resimler
Arama motorlarına bir resmin ne hakkında olduğunu alt etiketini kullanarak söyleriz. Alt etiketi olmayan resimleri arama motorları anlayamaz. Bu yüzden alt etiketi bulunmayan resimlerinizde alt etiketi kullanıp, bu resimlerin ne hakkında olduğunu arama motorlarına tanıtınız.
Sitenizde toplam 1 resim alt etiketine sahip değil.
Sayfa Hızı
Sayfanızın hızlı açılması gerek kullanıcılar gerekse arama motorları tarafından çok önemlidir.
Sayfanız 5 saniyeden yavaş açılıyor.
Dosya Sıkıştırma
Statik dosyalarınızı ve kodlarınızı gzip veya deflate ile sıkıştırın, bu sayede daha hızlı yüklenirler.
Aşağıdaki dosyaları sıkıştırmanızı öneriyoruz. Bu sayede daha hızlı erişim sağlanabilir
Tarayıcı Önbellekleme
Dosyalarınıza önbellekleme sistemi eklemeniz onları daha hızlı açacaktır.
Aşağıdaki dosyaları önbelleklemenizi öneriyoruz. Bu sayede daha hızlı erişim sağlanabilir.
Resim Optimizasyonu
Resimlerinizi sıkıştırmanız daha hızlı erişim sağlar.
Aşağıdaki resim dosyalarınızı sıkıştırmanızı öneriyoruz. Bu sayede daha hızlı erişim sağlanabilir

Site Hızı Testi: http://wmaraci.com/site-hiz-testi
Hız Testi Sonuçları:
Sayfa Boyutu: 81.11 kb
Yükleme Zamanı: 1.28 sn
KB Başına Ortalama Hız: 0.021 sn
Google Sayfa Hızı Puanı: 61

Mesaj İçerigi Günceldir Çözülen Sorunlar Burdaya Yer Almıyor Çözülenleri Siliyorum... Yardımlar Doğrultusunda Çözülen Konular Şunlar...
1. Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu
2. Birden Fazla CSS Sprite Kullanımı
3. H (Heading Tags) Etiketleri

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Temayı değiştir. Resimlerin boyutunu küçült, Etiket eklentisi olmak üzere ne varsa gereksiz şeyleri kaldır.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Temayı değiştir. Resimlerin boyutunu küçült, Etiket eklentisi olmak üzere ne varsa gereksiz şeyleri kaldır.

Etiket Eklentisi Kullanmıyorum... Resimlerim Boyutunu Manuel Olarak Düşürüp Upload Etmemmi Gerekiyor ? Tema Orjinalli Bile Kursam Yine Hız Aynı Neden Böyle Yavaş Çözemedim Bir Türlü...

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Anahtar kelime 260 karakterden fazlası boş işine yaramaz anahtar kelime yi kısalt. Arama motorları spam olarak algılar. Herşeyi yazayım ziyaretçi gelsin mantığı var ama öyle değil işte.

h etiketleri çok önemli mutlaka sitende kullan.

wmaraci
wmaraci

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
şurada ne diyorsa onları yap http://gtmetrix.com/reports/muratdinc.com/j4bRtT9j

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

webhost adlı üyeden alıntı

Anahtar kelime 260 karakterden fazlası boş işine yaramaz anahtar kelime yi kısalt. Arama motorları spam olarak algılar. Herşeyi yazayım ziyaretçi gelsin mantığı var ama öyle değil işte.

h etiketleri çok önemli mutlaka sitende kullan.

Konuyu Biraz Açarsan Sevirim H Eklentilerinin Ne Oldugunu Bilmiyorum Ve Anahtar Kelime Konulardaki Eklentilermi ? Öyleyse Sileyim Hepsini All İn Seo Dan Birkaç Tane Önemli Anahtar Kelime Yazayım ?

Tmm Bunula İlgilenicem Ancak Ne Yapıcam Konuusunda Yönlendirmenize İhtiyacım Olucak

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Konuyu Biraz Açarsan Sevirim H Eklentilerinin Ne Oldugunu Bilmiyorum Ve Anahtar Kelime Konulardaki Eklentilermi ? Öyleyse Sileyim Hepsini All İn Seo Dan Birkaç Tane Önemli Anahtar Kelime Yazayım ?

Tmm Bunula İlgilenicem Ancak Ne Yapıcam Konuusunda Yönlendirmenize İhtiyacım Olucak

Sitenize uyugun 260 karakteri geçmeyecek anahtar kelimeleri belirleyin.
All İn Seo eklentisinden ayarları nı yapınız...

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
İki önerim var hangisini yapmak istersen sana kalmış:

1-Siteni CouldFlare kaydet, nslerini yönlendir. Site hızın %30dan fazla artacaktır. Bunun yanına resim boyutlarını, html hatalarını da düzeltirsen tadından yenmez.

2-Temanı değiştir basit, resim boyutları çok düşük, hatasız, seoya uygun bir tema bul. Yoluna devam et.

Bu yazdıklarım site hızın ile alakalıdır. Saygılar.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

webhost adlı üyeden alıntı

Sitenize uyugun 260 karakteri geçmeyecek anahtar kelimeleri belirleyin.
All İn Seo eklentisinden ayarları nı yapınız...

Konulardaki Eklentileri Sildim Ben Daha Yeni Çözüyorum Olayı Ben Elimden Geldiğince Çok Etiket Yapmaya Çalışıyorum Hatta Bir Konuda 100 Yakın Etiket Vardı :) Seo Etkisini Bilmiyordum Şimdi O Sorundan Kulturdum All İn Seo Ya "Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu" Ayarlarına Genel Birkaç Etiket Koydum Konulara Eklemicem Hiç...

radyoloji adlı üyeden alıntı

İki önerim var hangisini yapmak istersen sana kalmış:

1-Siteni CouldFlare kaydet, nslerini yönlendir. Site hızın %30dan fazla artacaktır. Bunun yanına resim boyutlarını, html hatalarını da düzeltirsen tadından yenmez.

2-Temanı değiştir basit, resim boyutları çok düşük, hatasız, seoya uygun bir tema bul. Yoluna devam et.

Bu yazdıklarım site hızın ile alakalıdır. Saygılar.

1. Önerini Yaptım Hem Eklenti Olarak Yükledim Hem Kayıt Oldum Key iLe Mail Eklentiye Girdim On Seçtim Ve 3 Yeşil Onay Geldi Sorun Yok Sanırım Aktif Olmasını Bekliyorum Sitede Söyle Yazıyor

Kırmızı Bir Anahtar İşareti: "Finishing up. Waiting for your name servers to change to jack.ns.cloudflare.com and jean.ns.cloudflare.com. Please allow CLICK REGISTRAR, INC. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.C up to 24 hours to complete this process (info)"

2. Önerin Tema Konusunda Çok Seçiciyim Yani Takıntım Var Kolay Begenmiyorum Bu Temanın Header.php Dosyasını Tamamen Başka Bİr Temadan Geçirdim Ve CSS Lerin Bir KISMINI kENDİ Css Kodlarımla Değiştirdim Hata Yapmış Olama İhtimalim var mesela ara gitsin arkadasında yukarı aşagı ok var orda bi css eksik bulamadım onu... resim boyutlarını konuya ekledigim resimlermi yoksa sitenin görselindeki arka paln logo menu resimleri...vs denmi bahsediyorsunuz düşürmek için n yapmamı önerirsiniz ? Sitede kod hatası bulunmuyor sanırım hiç bir yerde öyle bi sorun yok seo testindede hiç hata görmuyor

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Konulardaki Eklentileri Sildim Ben Daha Yeni Çözüyorum Olayı Ben Elimden Geldiğince Çok Etiket Yapmaya Çalışıyorum Hatta Bir Konuda 100 Yakın Etiket Vardı :) Seo Etkisini Bilmiyordum Şimdi O Sorundan Kulturdum All İn Seo Ya "Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu" Ayarlarına Genel Birkaç Etiket Koydum Konulara Eklemicem Hiç...

1. Önerini Yaptım Hem Eklenti Olarak Yükledim Hem Kayıt Oldum Key iLe Mail Eklentiye Girdim On Seçtim Ve 3 Yeşil Onay Geldi Sorun Yok Sanırım Aktif Olmasını Bekliyorum Sitede Söyle Yazıyor

Kırmızı Bir Anahtar İşareti: "Finishing up. Waiting for your name servers to change to jack.ns.cloudflare.com and jean.ns.cloudflare.com. Please allow CLICK REGISTRAR, INC. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.C up to 24 hours to complete this process (info)"

2. Önerin Tema Konusunda Çok Seçiciyim Yani Takıntım Var Kolay Begenmiyorum Bu Temanın Header.php Dosyasını Tamamen Başka Bİr Temadan Geçirdim Ve CSS Lerin Bir KISMINI kENDİ Css Kodlarımla Değiştirdim Hata Yapmış Olama İhtimalim var mesela ara gitsin arkadasında yukarı aşagı ok var orda bi css eksik bulamadım onu... resim boyutlarını konuya ekledigim resimlermi yoksa sitenin görselindeki arka paln logo menu resimleri...vs denmi bahsediyorsunuz düşürmek için n yapmamı önerirsiniz ? Sitede kod hatası bulunmuyor sanırım hiç bir yerde öyle bi sorun yok seo testindede hiç hata görmuyor

24 saate beklemeye gerek yok 10dk ya kendisi geçiyor direk. couldflarenin eklentisi olduğunu bilmiyordum. neyse önemli değil. sen nsleri değiştirdiysen sorun yok. nsleri değiştirdikten sonra tekrar coulflarenin control paneline gel ve kırmızı işareti "yeşil olmadıysa" yeşil yap. eğer nsleri değiştirdiysen zaten yeşildir. şimdi sitene bi bakayım hızlanmış mı diye. hpos hata verdi

Parse error: syntax error, unexpected T_ENDWHILE in /home/muratdin/public_html/wp-content/themes/Inci/index.php on line 20

sanırım birşeyler ayarlıyorsun. neyse dediği gibi cloudflare %30-40 + hız veriyor siteye.

resimler derken her türlü resimden bahsediyorum. smushit.com buradan resimlerini kolay bir şekilde boyut küçültmesine gidebilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al