freelance iş ilanları

Blog Seo İçin Ve Hızlandırmak İçin Yapmam Gerekenler ?

32 Mesajlar 5.923 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

radyoloji adlı üyeden alıntı

24 saate beklemeye gerek yok 10dk ya kendisi geçiyor direk. couldflarenin eklentisi olduğunu bilmiyordum. neyse önemli değil. sen nsleri değiştirdiysen sorun yok. nsleri değiştirdikten sonra tekrar coulflarenin control paneline gel ve kırmızı işareti "yeşil olmadıysa" yeşil yap. eğer nsleri değiştirdiysen zaten yeşildir. şimdi sitene bi bakayım hızlanmış mı diye. hpos hata verdi

Parse error: syntax error, unexpected T_ENDWHILE in /home/muratdin/public_html/wp-content/themes/Inci/index.php on line 20

sanırım birşeyler ayarlıyorsun. neyse dediği gibi cloudflare %30-40 + hız veriyor siteye.

resimler derken her türlü resimden bahsediyorum. smushit.com buradan resimlerini kolay bir şekilde boyut küçültmesine gidebilirsin.

Temayı Düzenliyorum Daha Verimli Bir Hale Getirmeye Çalışıyorum

Verdigin site Güzel Sıkıştırdıktan Sonra Doenload Ettigimde Bir Zip Dosyası İinyor Sıkıştırma Çok Yüksek Altta Yazdım logayu ne kadar sıkıştırdı Burdan Sonra Ne Yapmam Lazım Zip Olarak Upload Edip Logo.zip Uzantısımı Vericem php kodlarından Resimlere Yada Css Üzerinden Yüklenen Resimlere ?

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Temayı Düzenliyorum Daha Verimli Bir Hale Getirmeye Çalışıyorum

Verdigin site Güzel Sıkıştırdıktan Sonra Doenload Ettigimde Bir Zip Dosyası İinyor Sıkıştırma Çok Yüksek Altta Yazdım logayu ne kadar sıkıştırdı Burdan Sonra Ne Yapmam Lazım Zip Olarak Upload Edip Logo.zip Uzantısımı Vericem php kodlarından Resimlere Yada Css Üzerinden Yüklenen Resimlere ?

yok zipli resimleri zipten ftpye yolla. sitene yolla. yani eski resimlerle değiştir.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

yok zipli resimleri zipten ftpye yolla. sitene yolla. yani eski resimlerle değiştir.

Mesela logo.php dosyam 52kb bunu sıkıştırıyorum alttaki yazı çıkıyor ve 6kb dustu diyor....

"Smushed 10.62% or 6.26 KB from the size of your image(s). How did we do it? See the table below for more details."

Sonra "Download Smushed Images" Diyorum "daeb98a5-dir.zip" uzantılı bir dosya iniyor O Dosyayımı Atıcam ? (Kosya 52KB)

Birde Resimin İsmi Yazıyor Altta Tabloda Ona Tıklayınca Resim Açılıyor O Adresimi Kaydedeyim ?

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Mesela logo.php dosyam 52kb bunu sıkıştırıyorum alttaki yazı çıkıyor ve 6kb dustu diyor....

"Smushed 10.62% or 6.26 KB from the size of your image(s). How did we do it? See the table below for more details."

Sonra "Download Smushed Images" Diyorum "daeb98a5-dir.zip" uzantılı bir dosya iniyor O Dosyayımı Atıcam ? (Kosya 52KB)

Birde Resimin İsmi Yazıyor Altta Tabloda Ona Tıklayınca Resim Açılıyor O Adresimi Kaydedeyim ?

zipli dosyayı indir. içindeki resmi masaüstüne at. sonra masaüstüne attığın resmi ftpden logo.png ile değiştir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

zipli dosyayı indir. içindeki resmi masaüstüne at. sonra masaüstüne attığın resmi ftpden logo.png ile değiştir.

Tmmdır Bu Arada Tek Css Dosyası Kullanmayı Başardım Ve H Kullanımınıda Yaptım Böylese 2 Sorun Daha Çözüldü :) Site Biraz Hızlandı Şimdi Gözle Görülür Derecede Daha Eksikler çok Ama Seo İçin Hala En Az 3 Saniye Geç Açılıyor...

W3 Doğrulama
Sitenizin w3 sertifikasından başarıyla geçmesi önemli bir seo kriteridir. Sitenizin w3 sertifikasından başarıyla geçmesi hem kullanıcılarınız için hem de kod yapısı açısından size olumlu etki edecektir.
Sitenizde 8 adet HTML hatası bulunmaktadır.
W3 hatalarınız
Sayfa Hızı
Sayfanızın hızlı açılması gerek kullanıcılar gerekse arama motorları tarafından çok önemlidir.
Sayfanız 5 saniyeden yavaş açılıyor.
Dosya Sıkıştırma
Statik dosyalarınızı ve kodlarınızı gzip veya deflate ile sıkıştırın, bu sayede daha hızlı yüklenirler.
Aşağıdaki dosyaları sıkıştırmanızı öneriyoruz. Bu sayede daha hızlı erişim sağlanabilir
Tarayıcı Önbellekleme
Dosyalarınıza önbellekleme sistemi eklemeniz onları daha hızlı açacaktır.
Aşağıdaki dosyaları önbelleklemenizi öneriyoruz. Bu sayede daha hızlı erişim sağlanabilir.

1. Hataları Nasıl Düzenlicem Nerde Olduklarını Anlamıyorum 2 Tanesini Bulup Düzelttim 8 Tane Kaldı :(
2. Dosyaları gzip iLe Sıkıştıramıyorum gerekli makaleleri inceledim işlemleri yaptım ama hiç bir degişiklik yok :( gzippy yukledim eklenti ayarları yok ve .htaccess Gerekli Kodları Girdim C Paneldende optime etmeyi denedim edildi diyor ama değişen birşey yok ?
3. Tarayıcı önbelleklemek Sanırım Bunu Yapmamam gerekiyor

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
CloudFlare işini yapamamışsın sanırım. Yoksa siten şimdiye uçmuş olması lazımdı :) cloudflarenin sitesine girip control panelinden domainin hemen yanındaki kırmızı şey yeşile dönmüş mü bir bak.

w3 hatalarını çok önemseme ztn fazla yokmuş. gzip için eklenti kurman yeterli. internetten sıkıştma ve önbellekleme için(cache) arama yapabilirsin.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

CloudFlare işini yapamamışsın sanırım. Yoksa siten şimdiye uçmuş olması lazımdı :) cloudflarenin sitesine girip control panelinden domainin hemen yanındaki kırmızı şey yeşile dönmüş mü bir bak.

w3 hatalarını çok önemseme ztn fazla yokmuş. gzip için eklenti kurman yeterli. internetten sıkıştma ve önbellekleme için(cache) arama yapabilirsin.

WP Super Cache sanırım önbelleklemek için iyi sanırım ?

Hocam Halen Kırmızı Gözüküyor Altında Söyle Diyor "Finishing up. Waiting for your name servers to change to jack.ns.cloudflare.com and jean.ns.cloudflare.com. Please allow CLICK REGISTRAR, INC. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.C up to 24 hours to complete this process (info)"

İnfo Tıkladıgımda ise "Domain status
close
Waiting for your Name Server Change to Take Effect
You have added this site to your CloudFlare account. For it to be activated, we are waiting for your name servers to be updated. We believe you have made the necessary change to your name servers in your registrar account. Now, we are just waiting for it to take effect. This can take between 1 and 48 hours. The average time is 24 hours. There is no way to speed up the process. If it has been longer than 48 hours since you added the domain to your CloudFlare account, then verify that you changed your name servers to the right location. You can find the path name by clicking 'Details'. Having troubles? Contact us at contact us." Yazıyor Ne Yapmalıyım ? Dns Fln Girmek Yada Sitenin Bana Ait Oldugunu Kanıtlamammı Gerekiyor Yada İndex E Koymam Gerek Bi Kodmu Var ?

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

WP Super Cache sanırım önbelleklemek için iyi sanırım ?

Hocam Halen Kırmızı Gözüküyor Altında Söyle Diyor "Finishing up. Waiting for your name servers to change to jack.ns.cloudflare.com and jean.ns.cloudflare.com. Please allow CLICK REGISTRAR, INC. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.C up to 24 hours to complete this process (info)"

İnfo Tıkladıgımda ise "Domain status
close
Waiting for your Name Server Change to Take Effect
You have added this site to your CloudFlare account. For it to be activated, we are waiting for your name servers to be updated. We believe you have made the necessary change to your name servers in your registrar account. Now, we are just waiting for it to take effect. This can take between 1 and 48 hours. The average time is 24 hours. There is no way to speed up the process. If it has been longer than 48 hours since you added the domain to your CloudFlare account, then verify that you changed your name servers to the right location. You can find the path name by clicking 'Details'. Having troubles? Contact us at contact us." Yazıyor Ne Yapmalıyım ? Dns Fln Girmek Yada Sitenin Bana Ait Oldugunu Kanıtlamammı Gerekiyor Yada İndex E Koymam Gerek Bi Kodmu Var ?

super cache veya totalcache.

yapman gereken tek şey domainin aldığın yere gidip. ns lerini değiştirmek.
cloudflarenin iki tane ns si var. onları alıp kendi nslerin ile değiştireceksin.

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)

Onun yerine PNGGauntlet programını deneyebilirsiniz.Daha sağlıklı sıkıştırma yapar :)

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

super cache veya totalcache.

yapman gereken tek şey domainin aldığın yere gidip. ns lerini değiştirmek.
cloudflarenin iki tane ns si var. onları alıp kendi nslerin ile değiştireceksin.

Evet Hocam Degiştirdim Şimdi Değişikligin Geçekleşmesini Bekliyorum... super cache Çok Problem Yaratıyor totalcache deniyecegim yükleyip sence önbelleklemeyi kullanmalımıyım ?

Sitenizde 8 adet HTML hatası ve 124 adet CSS 2 hatası ile 51 adet CSS 3 hatası bulunmaktadır. az önce 8 tane html vardı şimdi böyle dedi hayırdır işallah hiç bişide yapmadım halbuki sitede

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Onun yerine PNGGauntlet programını deneyebilirsiniz.Daha sağlıklı sıkıştırma yapar :)

Verdigin Proglam ile Yaptım Boyutu Digerine Ramen Daha Az Düşürüyor 58-52 yapıyordu internet sitesi program 58-53 yaptı ama kullanışlı programı kullanmak daha mantıklı...

bu arada site çok hoş özelikle logon çok uyumlu olmuş dikkatimi çekti :)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al