wmaraci reklam
lidertakipci

Genel Bir Site İçin Uygun Meta Etiket Başlık vb. ?

7 Mesajlar 656 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaşlar

Bir süredir bir proje üzerinde çalışıyorum. Fikir alıyorum. Baya şekillendi artık kafamda.

Bir de şu konuyu açayım dedim.

Genel içerikli bir sitede site açıklamasında ve etiketlerde nasıl kelimeler kullanılır. Marka oluşturmak adına slogan mı koymak mantıklı yoksa arama hacmi büyük kelimeleri kullanmak mı ?

Sitemin amacı şu.

İnsanların kaliteli içerik bulabileceği, içerik ekleyip para kazanabilecekleri ve sağlık, spor, tarih, kültür, bilim alanlarında uzman makaleler bulabilecekleri, sohbet edebilecekleri bir ortam oluşturmak.

Böyle bir sitede hedeflenen bir anahtar kelime olmaz gibi. Ama bir yandan acaba bu alanlara uygun bir anahtar kelime mi bulmak gerek diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekürler.

Şimdi onedi.com a baktım. Bilgiler şu halde.

Onedio.com

Başlık: Onedio - Sosyal İçerik Platformu

Açıklama: En İyi, En Güncel, En Çok Konuşulan Haberler Onedio'da. Reklamlara boğulmadan, farklı kaynaklardan tamamen tarafsız haberleri okuyun. Onedio, Türkiye'nin en yeni ve en hızlı büyüyen haber sitesi.

Burada dikkatimi çeken onların da haber ve haberler kelimelerini kullanmaları. Fakat haber kelimesi ve türevleri için pek de başarılı görünmüyorlar. Ben [U]"en iyi haberler" "en güncel haberler" "En Çok Konuşulan Haberler" "haber sitesi" "tarafsız haberler"[/U] gibi kelimelerde iyi bir pozisyon bekliyordum ama bu açıdan hiç bir faydasını görememişler galiba.

wmaraci
reklam

Saxlorn Saxlorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 53 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Marka yaratmak isteniyor ise, elbette; ona göre hareket edilmesi gereklidir. Anahtar kelime değil, isim.
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Saxlorn adlı üyeden alıntı

Marka yaratmak isteniyor ise, elbette; ona göre hareket edilmesi gereklidir. Anahtar kelime değil, isim.

Evet ustam marka. Ama bunu farklı yollarla yapabiliriz. Mesela şöyle de olabilir. Örnek şimdi yazdığım bir sallamasyondur.

Özgün ve kaliteli sağlık ve kültür [B]haberler[/B]i.

Özgün ve kaliteli sağlık ve genel kültür bilgileri.

İşte bu noktada aranma hacmi büyük olan haberler kelimesini kullanmanın faydası ne derece olur. Sitede normal haberlerde olacak zaten.

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Onedio gibi siteler biraz kıyaslamak için yanlış bana kalırsa çünkü o denli büyük ziyaretçi kapasitesi ve geri dönüşüne hatta ziyaretçinin sitede kalma süreleri o kadar yüksekken anahtar kelimelerini değiştirmiş olmaları yani ilk zamanki hallerine kıyasla daha zor kelimelere yönelmiş olabilmeleri muhtemel.

Hani ciddi anlamda yatırım yaparım ben tanıtım yazıları sosyal medya reklamları vs. diyosan sende haberler falan yüklen ama senin tarzın bi site için ana sayfa vs yerlerden çok yazının googlede cıkması yeterli olur asıl kitleyi facebook reklamları twitter reklamları ile çek bence . Yani xxx kişisi arabada xxx ile birliktede bile görüntülensen ilk sırada yeterli en başlarda sana bence

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

orknark adlı üyeden alıntı

Onedio gibi siteler biraz kıyaslamak için yanlış bana kalırsa çünkü o denli büyük ziyaretçi kapasitesi ve geri dönüşüne hatta ziyaretçinin sitede kalma süreleri o kadar yüksekken anahtar kelimelerini değiştirmiş olmaları yani ilk zamanki hallerine kıyasla daha zor kelimelere yönelmiş olabilmeleri muhtemel.

Hani ciddi anlamda yatırım yaparım ben tanıtım yazıları sosyal medya reklamları vs. diyosan sende haberler falan yüklen ama senin tarzın bi site için ana sayfa vs yerlerden çok yazının googlede cıkması yeterli olur asıl kitleyi facebook reklamları twitter reklamları ile çek bence . Yani xxx kişisi arabada xxx ile birliktede bile görüntülensen ilk sırada yeterli en başlarda sana bence

Onedio nasıl yaptı bilmiyorum ama belki haberler kelimesi de bir hedefti ama vazgeçtiler. Ya da vazgeçmediler. Ya da dediğin gibi daha büyük bir anahtar kelimeye yöneldiler. Ama ben bu son ihtimali pek geçerli bulamıyorum. Bence şuan belli bir anahtar kelimeye yönelik çalışma yapmıyorlardır. Zaten hitin yarısı sosyal medya. Çeyreği doğrudan giriş. Çeyreği arama motorları.

Ciddi bir yatırım olacak inş. Önce siteyi google a sevdireceğim. Bir kaç ay sadece düzenli ve uzun makaleler satın alacağım. Sitenin hiti biraz artınca da haber botu ekleyeceğim. Ama haberler doğrudan yayınlanmayacak. Yayından önce editlenecek ve %100 aynı yazı yayınlanmayacak başka sitelerle. Düşüncem bu yönde. Haberler kelimesini hedef seçmenin bir zararı olmaz bence. Yani bu alanda ilerleme kaydedilmese de acıklama ve anahtar kelime bölümünde haberler kelimesinin geçmesinde bir zarar olmaz en azından.

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
yani ama site adında bence haber kelimesi geçmesinbana artık haber yazan siteler itici geliyor resmi kalıyor bir nevi yani onedio varken milliyeter hürriyete girmi yorum birde o siteler ziyaretçiyi içerde tutmaktan çok googlede görüp girsine bakarken onediyoda birşey okurken sağdan soldan biton merak ettiren yazı geç,yor illaki bir 2 bişey daha okuyosun çıkmadan veya izliyorsun .

Yani uzun uzun makaleler yerine 10 20 maddede resimli konular açıyolar ONEDİO o şekilde tanıttı kendini yanlış bilmiyorsam o listeler ile

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

orknark adlı üyeden alıntı

yani ama site adında bence haber kelimesi geçmesinbana artık haber yazan siteler itici geliyor resmi kalıyor bir nevi yani onedio varken milliyeter hürriyete girmi yorum birde o siteler ziyaretçiyi içerde tutmaktan çok googlede görüp girsine bakarken onediyoda birşey okurken sağdan soldan biton merak ettiren yazı geç,yor illaki bir 2 bişey daha okuyosun çıkmadan veya izliyorsun .

Yani uzun uzun makaleler yerine 10 20 maddede resimli konular açıyolar ONEDİO o şekilde tanıttı kendini yanlış bilmiyorsam o listeler ile

Ustam haber ağırlıklı değil. Aslında bu kavram da garip :) Yani seo açısından haber yazısı ayrı olur makale ayrı olur yok aslında. Büyük sitelere bakın. Sitelerinde "haber" kelimesi çok az geçiyor. %2 kadar falan. Ve çok fazla kelime kullanıyorlar. Biz 200 kelime ile site çeviriyoruz. Ama onlar bunu katlıyor. Sonuç olarak içerik zenginleşiyor.

Yani ben de gerek haber gerekse farklı alanlarda makaleler yayınlayarak "haberler" kelimesinde yükseliş gösterebilirim. Tabi bu sadece site içi. Eğer haberler kelimesinde yükseleceksek dış bağlantılar falan da önemli oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al